6 ମେ 2020 ବୁଧବାର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ – ଜଣେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶିକ୍ଷକ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ | ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଭଲ ରହିପାରିବେ | ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ କିମ୍ବା ଜିନିଷ ଥାଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏକ ବଡ଼ ଲାଭ ଦେବ | ସେୟାର ମାର୍କେଟ ଏବଂ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡ ଇତ୍ୟାଦି ଅନୁକୂଳ ଲାଭ ଦେବ | ବିରୋଧୀମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ | ଆପଣ ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଖର୍ଚ୍ଚର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଯଥେଷ୍ଟ ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ଟିକିଏ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ବୃଷ –  କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମନ ଭଲ ରହିବ ନାହିଁ । ଭାଗ୍ୟସ୍ଥାନରେ ଶୁକ୍ର ଅବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ମନୋରଞ୍ଜନ ପ୍ରତି ମନ ଆକର୍ଷିତ ହେବ ଓ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ । ଆଲୋଚନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶେଷ ସମୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇ ଫଳରେ ସମସ୍ୟାର ଜାଲରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇପାରନ୍ତି । ଚାକିରୀରେ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ପ୍ରତିବେଶୀଙ୍କ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟରୁ ଉପକୃତ ହେବେ । ପୁରୁଣା ରୋଗରୁ ଅରାମ ମିଳିବ । ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ପ୍ରେମପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣ ରହିବ । ପତିପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ୟକ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଆକଶିନୀଳ । ଆରାଧନା: ବାବା ଲିଙ୍ଗରାଜ ।

ମିଥୁନ – ମିଥୁନ ଚିହ୍ନର ଜୀବନରେ ଆଜି ନୂଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଯିବ | ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ବିକାଶ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଏକ ଯୋଜନା ହେବ | ଆପଣଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ଯେକୌଣସି ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇପାରେ | ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ଟଙ୍କା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସତର୍କତା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ବ୍ୟବହାର କର | ତୁମେ ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବ।

କର୍କଟ – ଆଜି ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ତୁମେ ତୁମର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ଘରର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ | ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ | ତୁମର ସାଥୀ ମଧ୍ୟରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ଏବଂ ତୁମେ ଅଲଗା ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଭୟ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ଅସ୍ଥିର ରହିବେ | ତୁମର ନିୟମିତ ସୁବିଧାରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବ | ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ, ଆଜି ଆପଣ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି | ତୁମେ ତୁମର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ଘରର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ହେବ | ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ଶେଷ ହେବ | ତୁମର ସାଥୀ ମଧ୍ୟରେ ଭୁଲ ବୁ stand ାମଣା ଏବଂ ତୁମେ ଅଲଗା ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଭୟ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ଅସ୍ଥିର ରହିବେ | ତୁମର ନିୟମିତ ସୁବିଧାରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବ | ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ |

ସିଂହ – ତୁମର ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବ | ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତ ହେବ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ଭାବରେ ବଜାୟ ରହିବ | ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ସୁଖ ପାଇବେ | କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ସେମାନେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବେ, ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୂତନ ପରିମାଣକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ | ଆଜି ମନ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ନୂତନ ସ୍ଥିତି ହାସଲ କରିବେ | ବିନିଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନୂତନ ଯୋଜନା କରିବେ |

କନ୍ୟା – ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଗ୍ରାହକ ସେବାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଯଶମାନ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଉତ୍ତମ ଆୟର ପଥ ପରିସ୍କାର କରିବେ। ଚାକିରୀ ଜୀବିମାନେ ଯଶ, ମାନକୁ ଅଧିକ ମହତ୍ତ୍ୱ ଦେବେ। ତଳୁ ଉପର ସ୍ତର ଯାଏଁ ଆଦୃତି ଓ ମାନ୍ୟତା ଅର୍ଜ୍ଜନ କରିବେ। ମାଲିମୋକଦ୍ଦମାରେ ମୁଣ୍ଡ ଉଚ୍ଚା ରହିବ। ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଯୋଜନା ମୁତାବକ କାମ କଲେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ। ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନଲାଭ ଓ ପଦମର୍ଯ୍ୟାଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ମହିଳାମାନେ ନୂତନବନ୍ଧୁଙ୍କୁପାଇ ଖୁସୀଅନୁଭବ କରିବେ। ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରିକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତିର୍ଣ୍ଣହେବେ। ପ୍ରତିକାର:- କୌଣସି ଜିନିଷ କାହାଠାରୁ ମାଗଣାରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ତୁଳା – ସମସ୍ୟା ଭିତରେ ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ବଢି ଚାଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁକ୍ଷେତ୍ରସ୍ଥ ଚତୁର୍ଥଚନ୍ଦ୍ର ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଓ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ନାହିଁ । ଆଜି ଅର୍ଥଲାଭ, ବନ୍ଧୁମିଳନ, ନୂତନ କର୍ମାରମ୍ଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ରାଜନୀତି, ସଂଗଠନ, ସଭାସମିତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଟକି ରହିଥିବା କାମକୁ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବନାହିଁ । ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଭାବନାରେ ଉଦବୃଦ୍ଧ ହୋଇ ସତ୍ସଙ୍ଗ ଓ ଧର୍ମଚର୍ଚ୍ଚା ଦିଗକୁ ମନ ବଳେଇବେ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଯୋଗୁଁ ସାୟନ୍ତନରେ ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇଉଠିବ । ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ଗଠନ ମୂଳକ ପ୍ରେରଣା ଦେଇ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ । ପ୍ରେମିକ ଓ ପ୍ରେମିକାମାନେ ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳ ହେବେ । ପାରିବାରିକ ଅଶାନ୍ତି ଦୂରେଇ ଯିବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ହଳଦିଆ । ଆରାଧନା: ଶ୍ରୀଗଣେଶ ।

ବିଛା – ମନରେ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ରଖନ୍ତୁ । ରବି କେନ୍ଦ୍ରକୋଣାଧିପ ଶନି ନକ୍ଷତ୍ରସ୍ଥ ହୋଇ ଷଡାଷ୍ଟକ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବାରୁ ଆଲୋଚନାନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟସାଧନ କରିପାରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ । ଅବଶ୍ୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବା କାରଣରୁ ସାମୟିକ ଆଶ୍ୱସ୍ତିି ଅନୁଭବ କରିବେ । କ୍ୟାରିୟର ଗଢ଼ିବା ପାଇଁ ନୂଆ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ମୂଲ୍ୟ ପାଇବେ । ଶିଳ୍ପ, ବାଣିଜ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ ହୋଇପାରେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ସୁସ୍ଥ ବାତାବାରଣ ଦେଖାଦେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରୋକ୍ଷ ସାହାଯ୍ୟ ରହିବ । ରାଜନୀତିରେ ମହତ୍ତ୍ଵାକାଂକ୍ଷା ପୂରା ହେବ । ମୁହଁରେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ନିଜ ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିପାରନ୍ତି । ବାଦବିବାଦ, ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଓ ସାକ୍ଷାତ୍କାରରେ ଯଶସ୍ୱୀ ହେବେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଗୋଲାପୀ । ଆରାଧନା: ମାଆ ବିରାଜ ।

ଧନୁ – ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ଚାକିରିରେ ତୁମେ ସମ୍ମାନ ପାଇବ | ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ତୁମେ ଲାଭ ପାଇବ | ତୁମର ସାଥୀ ଏହା ନ କହି ତୁମର ହୃଦୟକୁ ବୁଝିପାରେ | ଭୁଲରେ ଆପଣ ଟିକେ ହରାଇ ପାରନ୍ତି | ତେଣୁ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସାବଧାନତାର ସହିତ ନିଅନ୍ତୁ | ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ଅସୁବିଧାଜନକ ହୋଇପାରେ | ଜଣେ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହେବା ଏବଂ ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ମକର – ଆଜି ଆପଣ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ତୁମର ଆକାଂକ୍ଷା ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତାର ରାସ୍ତାରେ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉତ୍ତମ ଆତ୍ମା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ନୂଆ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସିପାରେ | ପରିବାରର ପ୍ରାଚୀନମାନେ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଅନୁସରଣ କରିବେ | ଆପଣଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜୀବନ ଅନିୟମିତ ଏବଂ ଅସନ୍ତୁଳିତ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଶାସନର ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ରହିବ |

କୁମ୍ଭ – ଆଜି ବ୍ୟବସ୍ଥା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଲରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେବ , ପରିଜନଙ୍କ ଉପଦେଶରେ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସନ୍ତୋଷପ୍ରଦ ରହିବ , ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ସଂବନ୍ଧିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ଆସିପାରେ , ସନ୍ତାନଙ୍କ ବିଚାର କିଛି ମତଭେଦ ହେବାରୁ ବିବାଦ ହେଇପାରେ । ଆପଣ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟକୁ ସ୍ୱତଃ କରିବେ , ଆପଣ ଅଲଗା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକା ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

ମୀନ – ଆଜି କାମକୁ ଅଲଗା ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରିପାରିବେ , କ୍ୟାରିୟର ଓ ଦିଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାର କିଛି ଖାସ୍ ଲାଭ ମିଲିପାରିବ ନାହିଁ , ମିତ୍ରଙ୍କ ସହ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଭଲ ରହିବ , ଆପଣ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିତ୍ରତାପୁର୍ଣ୍ଣ ସଂବନ୍ଧ ରଖିବେ , ଇଚ୍ଛାଓ ମହତ୍ତ୍ୱକାଂକ୍ଷା ପୁର୍ତ୍ତି ହେବ , ଆପଣ ନିଜ ଉତ୍କୃଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସରେ ଉନ୍ନତି କରିବେ , ଶତ୍ରୁଙ୍କ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ପ୍ରେମପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଫଳତା ମିଳିବ , ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଶାନ୍ତି ରଖିବାକୁ ହେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *