13 ଡିସେମ୍ବର 2023 ରାଶିଫଳ – ବଦଳୁଛି ଆଜିଠୁ ଏହି ସବୁ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ।

rashi

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପଇସା ଲେଣଦେଣରେ ସାବଧାନ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ନହେଲେ ଭାରି କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିପାରେ, ଯଦି ଆପଣ କାହାଠାରୁ ପଇସା ଧାର୍ ନେଉଛନ୍ତି ତେବେ ତାହାକୁ ସୁଝିପାରିବା ବହୁତ ମୁସକିଲ୍ ହୋଇପାରେ, ଘରର୍ କେଉଁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟି ହୋଇପାରେ, ଆପଣ ନିଜ ବାଣୀ ଓ ରାଗ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ, ମା ବାପାଙ୍କ ସହ ଅଧିକା ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ, ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଭଲ ତାଳମେଳ ରଖନ୍ତୁ, ଅଧିନସ୍ଥ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ କିଛି ଅଟକିଥିବା କାମ ପୁରା ହୋଇପାରେ, କେଉଁଠି ବଡ ନିବେଶ କରିବାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ହେବ ,

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ କଠିନ ନଜର ଆସୁଛି, ମାନସିକ ଚିନ୍ତାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ସନ୍ତାନଙ୍କ ତରଫରୁ ନିରାଶଜନକ ସମାଚାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିପାରେ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ, କିଛି ପୁରୁଣା ରୋଗକୁ ନେଇକରି ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ, ଘରର କେଉଁ ଛୋଟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ ଆପଣ ଉପହାର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର୍ ସଂମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିବେ, ବାପାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଧୁରା କାମ ପୁରା ହୋଇପାରେ, ବେପାରରେ ଆସୁଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ ।

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ, ଭାଗ୍ୟର ପୁରା ସାଥ୍ ମିଳିବାର ଅଛି , ଯେଉଁ କାମରେ ହାତ ଦେବେ ତାକୁ ସଫଳତା ମିଳିବାର ପ୍ରବଳ ଯୋଗ ଅଛି, ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ, କେଉଁ ପୁରୁଣା କାମ ହୋଇପାରେ, ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବଢିବ, ଘରୋଇ ଖର୍ଚ୍ଚରେ କମି ଆସିବ, ରୋଜଗାର ଦିନରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ ।ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ କେଉଁ ଭଲ ଜାଗା ବୁଲିବାର ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି, ମାବାପାଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ ରହିବ ।

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ବେପାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଜି ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ବେପାରେ ଲାଭର କିଛି ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ, ଯାହାକୁ ନେଇକରି ଆପଣ ନିଜ ଧନକୁ ବଢାଇବାରେ ପ୍ରୟାସ କରିବେ, ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପଇସା ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଆଉଥରେ ଫେରିପାରିବେ, ଛୁଆଙ୍କ ତରଫରୁ ଟେନସନ୍ ଦୁର ହୋଇପାରିବ, ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କ ମନ ପାଠପଢାରେ ଲାଗିବ, କେଉଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ରିଜେଲ୍ଟ ମିଳିପାରିବ, ଅଚାନକ କେଉଁ ଲାଭଦାୟକ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଈପାରିବ , ବାହାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରିବ,

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦିନ ଉତ୍କଣ୍ଠାର ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତୁମେ ତୁମର କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଶୀଘ୍ର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ତୁମେ ଧର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସାହସ ହରାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଆପଣଙ୍କୁ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ଯାତ୍ରାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପଡିବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ | ଆପଣ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଏକ ପ୍ରେମ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଦେଖାଯାଉଛି | ତୁମର ପ୍ରେମ ବିବାହ ହୋଇପାରିବ | ପିତାମାତାମାନଙ୍କ ସହିତ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ପାର୍ଥକ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଆପଣ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ | ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆଶା କରାଯାଏ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା ସମୟ ବିତାଇବ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ତୁଳାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ଆଣିପାରେ | ଆଜି, ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସଫଳତାର ସହ ନେବାରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ କିଛି ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଆଇଟମ୍ କିଣିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଦିନଟି ଅନୁକୂଳ ଅଟେ | ଆଜି ପିଲାମାନଙ୍କର କିମ୍ବା ପରିବାରର କାହାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ।

ବିଛା ରାଶି : ବିଛା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ବହୁତ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆଜି ଏହା ପୁରୁଣା ଟଙ୍କା ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏକ ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ହେବାର ଆଶା ଅଛି | ଆଜି କିଛି ବଡ ସଫଳତା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି | ଆଜି କୌଣସି ଶତ୍ରୁଙ୍କଠାରୁ ବିପଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଆଜି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା କିମ୍ବା କଥା ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଶୀତଳ ଜ୍ୱର ଭଳି ଛୋଟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ରୋମାଞ୍ଚରେ ରହିବେ । ନିଜ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଓ ଦିନ ଚର୍ଚ୍ଚା ପ୍ରତି ସଜାଗ ରହିବେ , ବ୍ୟବସାୟରେ ଓ ରାଜନୀତିରେ ଭୁଲ୍ ଦୁର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ସଉଦା କରିପାରନ୍ତି , ଅଫିସ୍ ଫିଲ୍ଡରେ ସାବଧନତା ରହିବାକୁ ହେବ , କେଉଁ ମିତ୍ରଙ୍କର ସହଯୋଗରେ ଆୟର ସ୍ରୋତ ବିକଶିତ ହୋଇପାରେ ।

ମକର ରାଶି : ଆଜି ପ୍ରେମ ସଂବନ୍ଧରେ ମଜବୁତ୍ ଆସିବ ।ବିତ୍ତିୟ ମାମଲାରେ ସହଜରେ ଆଗକୁ ବଢିବେ । ଓ ସେୟାର୍ ନିବେଶ କରିବେ । ସାମାଜିକ ଗତିବିଧି ବଢିବ । ଦରକାରରୁ ଅଧିକା ଇଗୋ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ , ଆପଣଙ୍କ ସମୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ଯେଉଁ ଲୋକ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି , ତାଙ୍କୁ ଜବ୍ ମିଳିପାରେ , ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହ କାର୍ଯ୍ୟପରିପୁର୍ଣ୍ଣ କରିବେ , କିନ୍ତୁ କ୍ରୋଧ ଉପରେ ଅଧିକତା ବଢିବ । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବାର ସଂମ୍ପର୍କ ମଧୁରତା ଆସିବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଏହି ରାଶିର ଲୋକେ ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରି ପେଶାରେ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ହାସିଲ୍ ହେବ , ଉଚିତ୍ ବିଚାର ପରେ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ , କିଛି ନୁଆ ଯୋଜନା ବନାଇବେ । ଦୂର ସ୍ଥାନ ବିଦେଶ ରେ କିଛି ଚୁନୋତିପୁର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତି ହୋଇପାରେ । କିଛି ବି ବିପଦପୁର୍ଣ୍ଣ କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଭୁଲ୍ ବୁଝାମଣା କାରଣରୁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ସନ୍ତୁଳନ ରଖନ୍ତୁ , ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ କେଉଁ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ।

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଗତି ହେବ । ବରିଷ୍ଠଙ୍କ ସହ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ତର୍କରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ରହିବ , ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କର ସହ ସାକ୍ଷାତ କେବେ କେବେ ହେଉଛି , ତାଙ୍କୁ ଆଜି କଥାବାର୍ତ୍ତା ଓ ସାକ୍ଷାତ କରିବାର୍ ମଉକା ମିଳିବ , ଆଳସ୍ୟ କାରଣାରୁ କିଛି ଜରୁରୀ କାମ ଛାଡିଯାଇପାରେ । କିମ୍ବା ଅଧୁରା ହୋଇପାରେ , କଳା ସଙ୍ଗୀତରେ ରୁଚି ବଢିବ , ବସ୍ତ୍ର ଉପହାର ଭାବେ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ମା ବାପା ଆପଣଙ୍କ ପରିଶ୍ରମରେ ଖୁସି ହେବେ । ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ସପୋର୍ଟ ମିଳିପାରିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *