20 ଡିସେମ୍ବର 2023 ରାଶିଫଳ – ଆଜିଠୁ ବଦଳିବାକୁ ଜାଉଛି ଏହି ସବୁ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

rashi

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦାୟିତ୍ ରେ ତୁମର ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜକୁ କିଛି ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଦାୟିତ୍। ତୁଲାଉଛନ୍ତି | ତୁମେ ଉଭୟ ଜିନିଷକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତିର ଅଭାବ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାବପ୍ରବଣ ଏବଂ ମାନସିକ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ଉଦାସ ଏବଂ ଉଦାସ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ କେବଳ ଜରୁରୀ ଜିନିଷ କିଣନ୍ତୁ | ଆଜି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ, କିନ୍ତୁ ଜଳ ପରି କ୍ରମାଗତ ଅର୍ଥ ପ୍ରବାହ ତୁମର ଯୋଜନାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |

ବୃଷ ରାଶି : ବୃଷ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ଆପଣ କରିଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ | ଆପଣ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିବେ | ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ କରିବ | ଲାଭଜନକ ଚୁକ୍ତି ହୋଇପାରେ | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ, ଆପଣ ପରସ୍ପର ସହିତ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଯଦି ତୁମେ ଜଣେ ଛାତ୍ର, ତୁମେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିଜକୁ ଆଗକୁ ପାଇବ | ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ସ୍ଥାନରେ କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ ଉପାୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି | ଆଜି, ଛୋଟ ଛୋଟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଭାବନା ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଧରିପାରେ | ଛୋଟ ସମସ୍ୟା ନିଜେ ଦୂର ହୋଇଯିବ | ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ଯାହାକି ଏକ ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ବଦଳାଇବ | ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ ଭାବରେ କିଛି ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ତୁମେ ବୋଧହୁଏ ତୁମର ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ହରାଉଛ | ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି | ପାରସ୍ପରିକ ପ୍ରେମ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଘରେ ଶାନ୍ତିର ପରିବେଶ ଅଛି, ତେଣୁ ଆପଣ ଆରାମରେ ଯେକୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବେ | ଯଦି ଆପଣ ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ବିତର୍କର କାରଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଏହା ଏକ ବିରକ୍ତିକର ପ୍ରମାଣ କରିବ | ଦିନର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ତୁମର ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ମୁକାବିଲା କର | ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଏହି ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିବାରେ ଆପଣ ବହୁତ ମଜା ମଧ୍ୟ କରିବେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘର ଖୁସି ହେବ | ଏହି ସୁଯୋଗର ସୁଯୋଗ ନେଇ, ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସାକ୍ଷାତ ହୋଇନଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ | ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାକୁ ଅଲଗା କରିଦିଅ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର କୋର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଆଜି ଆପଣ ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ରୋଜଗାର କରିବେ | ଆଜି, ତୁମର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦେଖାଯିବ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ସହଜରେ ହୋଇପାରିବ | ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଘଟଣା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଅଶାନ୍ତ କରିପାରେ | ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଯୋଗ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଆଜି ତୁମେ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଏବଂ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ହଠାତ୍ ଆବିଷ୍କୃତ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଘରେ ଅଫିସ୍ ଚାପ ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ସୁଖ ସମାପ୍ତ କରିପାରିବ ଚାଣକ୍ୟ ଏବଂ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବ | ଯଦି ତୁମେ ଏପରି ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ବିତାଇଥାଅ, ତେବେ ଆପଣ ଅନେକ ସକାରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ପୋଷାକ ପିଠିରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରିବ | ଆଜି ସେଠାରେ ଆଦର୍ଶଗତ ସ୍ଥିରତା ରହିବ | ଆଜି ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରବୃତ୍ତି ମନରେ ରହିବ | ନିଜକୁ ଉତ୍ସାହିତ ରଖିବା ପାଇଁ, ତୁମର କଳ୍ପନାରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଚିତ୍ର ସୃଷ୍ଟି କର | ହଠାତ୍ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ପକାଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ତୁମେ ଆଜି ଭୁଲ ବୁଝି ପାରିବ | କାର୍ଯ୍ୟ ସାମ୍ନାରେ ତୁମେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍ନେହ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ତୁମର ଶାରୀରିକ ଶକ୍ତି ଏବଂ ମାନସିକ ସୁଖ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ, ତୁମେ ଆଜି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିବ | ତୁମର ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଛୋଟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଥିବା ମିଥ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଆଘାତ ଅନୁଭବ କରିପାରିବ |

ତୁଳା ରାଶି : ତୁଳା ରାଶି ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶୀଘ୍ର ଯାଅ ନାହିଁ | ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ ତୁମେ ଭୁଲ ପଥରେ ଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରାଯିବ | ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ଦୃଢ କରିବ | ପ୍ରେମ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ତୁମେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବ | ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ସହିତ ସୁନ୍ଦର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇବ |

ବିଛା ରାଶି : ବିଛା ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଭଲ ରହିବ | ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କ୍ରନିକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ | ଆପଣ ଏକ ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରିବେ | ସମସ୍ତେ ତୁମର ଉତ୍ତମ ପ୍ରକୃତିର ପ୍ରଶଂସା କରିବେ | ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ କେଉଁଠି ନିବେଶ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଅନୁଭବି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପଦେଶ ନିଶ୍ଚିତ ନିଅନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଫାଇଦା ହେବ । କାମ କାର୍ଯ୍ୟର ତରିକାରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ, ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠ ବଢିବ, ଅଟକିଥିବା କାମ ପୁରା ହେବ, ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୁରା ସହଯୋଗ ମିଳିବ, ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ ।

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଫାଲତୁଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ୍ କରିବାକୁ ହେବ, ଭବିଷ୍ୟରେ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ଣା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଅଧିକା ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ଭରସା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ, ଆପଣଙ୍କ ବାଣୀରେ ମଧୁରତା ରଖନ୍ତୁ, କାମକାର୍ଯ୍ୟକୁ ସକରାତ୍ମକ ଭାବନା ସହ କରନ୍ତୁ, ଏଥିରେ ଫାଇଦା ମିଳିବ, ଅଜଣା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକା ଭରସା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ ପୁଜା ପାଠରେ ଅଧିକା ଲାଗିବ, ଘରର ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ, କୋର୍ଟ କଚେରି ମାମଲାରେ ଫଇସଲା ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଆସିବ, ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଦୁର ହୋଇଯିବ, ଦାମ୍ପତ୍ୟ୍ ଜୀବନରେ ସୁଖ ମିଳିବ, ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାର ଅଛି, ବହୁତ ଜଲଦି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ବିବାହ ହୋଇପାରେ, ଆପଣଙ୍କ ବାଣୀରୁ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିପାରିବେ, ସାମାଜିକ ଦାୟରା ମିଳିବ, କେଉଁ ପୁରୁଣା ନିବେଶରୁ ଭାରି ଲାଭ ମିଳିବ ।

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି, ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ପାଇବେ | ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କରିବ | ବୟସରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବେ | ଅର୍ଥନୈତିକ ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ସୃଜନଶୀଳ ଭାବରେ ଅଦରକାରୀ ଭାବିବାର କ୍ଷମତା ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ଖର୍ଚ୍ଚର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ | ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଆମେ ଦିନକୁ ମନୋରଞ୍ଜନରେ ବିତାଇବୁ | କିଛି ନୂଆ କରିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରିବେ | ଜୀବନ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହୋଇପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *