13 ନଭେମ୍ବର 2023 ରାଶିଫଳ – ବଦଳୁଛି ଆଜିଠୁ ଏହି ସବୁ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ।

rashi

ମେଷ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ କର୍ମବ୍ୟସ୍ତତା ପୁର୍ଣ୍ଣ ନଜର ଆସୁଛି , କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୁଆ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କରିବାରେ ଆପଣ ଲାଗିରହିବେ, ଓ ଆପଣଙ୍କ ଭୌତିକ ଓ ସାଂସରିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ବି କିଛି ବଦଳିପାରେ, ବାହାନ ପ୍ରୟୋଗରେ ଆପଣ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ହେବ । ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଚେଷ୍ଟିତ ହୋଇପାରନ୍ତି, ଘର ପରିବାରର ମାହୋଲ୍ ସାମାନ୍ୟ ରହିବ । ପରିବାରର ସବୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଭଲ ତାଳମେଳ ବନାଇ ରଖନ୍ତୁ, ଆଜି ଆପଣ କାହାକୁ ବି ପଇସା ଉଧାର ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନହେଲେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ, ଆପଣ ନିଜ ଭାବନାକୁ ସକରାତ୍ମକ ବନାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

ବୃଷ ରାଶି – ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ । ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ହେବ, ବୁଝାମଣାରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମନ ମୁତାବିକ ଲାଭ ମିଳିବାର ଆଶା ଅଛି, ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟ ପାଇଁ କିଛି ଧନ ସଂଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ନିଜ ଏହି ଇଚ୍ଛାକୁ ପୁରା କରିବାରେ ସଫଲ ହେବେ, ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ରହିବ, ଖାଦ୍ୟପେୟରେ ରୁଚି ବଢିବ, କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଗକୁ ବଢିବାରେ ମଉକା ମିଳିପାରେ, ଆପଣ ନିଜ ପରିଶ୍ରମର ଭଲ ପରିଣାମ ପାଇବେ, କେଉଁ ପୁରୁଣା କରାଯାଇଥିବା ନିବେଶରୁ ଭଲ ଫାଇଦା ମିଲିବାର ଆଶା ନଜର ଆସୁଛି, ଅଧୁରା କାମ ପୁରା ହେବ, ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମିଶିକରି ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ, ରୋଜଗାରର ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ ।

ମିଥୁନ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ଯାହାର କାରଣରୁ ଆପଣ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ, ଅଧିକା ବ୍ୟସ୍ତତା ରହିବା କାରଣରୁ ଥକା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୁଆ କରିବାର୍ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି, ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପୁରା ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ଯଦି ଆପଣ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରାରେ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ବାହାନ ପ୍ରୟୋଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, ନହେଲେ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାର ଭୟ ରହିଛି । ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିପାରନ୍ତି, ଏଥିପାଇଁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ହେବ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଭାଗ୍ୟର ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକା ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ଦରକାର ଅଛି, ଆପଣ ନିଜ ବାଣୀ ମଧୁରତା ରଖିବାକୁ ହେବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ହେବ ।

କର୍କଟ ରାଶି-ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଉତ୍ତମ ରୁପେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ନୁଆ ସଂମ୍ପତ୍ତି ସଂବନ୍ଧିତ୍ ବିବାଦ ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ । ଓ ସେଥିରେ ଫଇସଲା ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ରହିବ, ଆପଣଙ୍କ ବହୁତ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ପୁରା ହୋଇପାରେ, ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ଦୁର ହେବ, ଘର ପରିବାରରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ରହିବ। ମା ବାପାଙ୍କ ସହ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ସନ୍ତାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଶୁଭ ସମାଚାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଲିପାରେ, ଆୟର ଜରିଆ ବଢିବ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପରିଶ୍ରମର ଉଚିତ୍ ପରିଣାମ ହାସିଲ୍ ହେବ ।

ସିଂହ ରାଶି : ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ଆନନ୍ଦରେ ସମୟ ବ୍ୟତିତ ହେବ , ମାଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ , ଶତ୍ରୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଚାଯାଇଥିବା ଷଡଯନ୍ତ୍ରରୁ ସାବଧାନ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି , ଆଜି କିଛି ନୁଆ ଡିଲ୍ ଅଥବା କେଉଁ ବିଶେଷ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ବସ୍ତୁଗୁଡିକ ସଂମ୍ଭାଳୀକରି ରଖନ୍ତୁ , କିଛି ଜିନିଷ ହରାଇପାରନ୍ତି , କେଉଁ ଅପ୍ରିୟତାରୁ ଦୁର କରିବାପାଇଁ ଶବ୍ଦର ଅହ ଚାଲାକ୍ ତରିକାରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ , ଆପଣ ଅନ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରନ୍ତି , ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରେ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂବନ୍ଧରେ ସୁଧାର ଆସିପାରେ , ପାର୍ଟନରସିପ୍ ବେପାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତା ରହିବ , ବାପଘରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ହୋଇପାରେ , ଓ ଭଲ ସମାଚାର ମିଲିପାରେ , ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବାର ସଂମ୍ଭାବନା ଅଛି , ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ, ମାନ ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଆପଣଙ୍କ କ୍ରୋଧରେ ନିଆଯାଈଥିବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ କାରଣରୁ ପଛରେ ଏହାର ପ୍ରାୟଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ , କିଛି ଅନପେକ୍ଷିତ ଓ ଭଲ ଘଟଣା ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି , ସେଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ହେବ ।

ତୁଳା ରାଶି : ତୁଳା ରାଶି ଲୋକମାନେ ଆଜି ଟଙ୍କାକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କୌଣସି କାମ କରିବା ସମୟରେ ଶୀଘ୍ର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ବିନିଯୋଗ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ | ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ବାପାଙ୍କୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ | ଯଦି ତୁମେ କାହାକୁ ଋଣ ଦେଇଛ, ତେବେ ସେହି ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ |

ବିଛା ରାଶି : ବିଛା ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ଆୟରେ ବିପୁଳ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ | ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଏକ ଫୋନ୍ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ, ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେଇପାରେ | ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ହେବ | ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ କାମରେ ଟିକେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଟିକିଏ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଯଦି ତୁମେ ଚେଷ୍ଟା କର, ତୁମେ ସବୁକିଛିରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବ | ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି କାରଣ ଆଜି କିଛି ନୂଆ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିଲେ ସେମାନେ ଏକ ଭଲ କମ୍ପାନୀରୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର କଲ୍ ପାଇପାରନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି କିଛି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ପାଣିପାଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ। ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଦେଶବାସୀ ଏକ ଭଲ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇପାରିବେ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଭଲ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | ଶିଶୁର ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଟେନସନ ହଟାଯିବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ | ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କଗୁଡ଼ିକ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଶାଶୁଘର ସହିତ ଚାଲିଥିବା ପାର୍ଥକ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଟିକେ ନିରାଶାଜନକ ଦେଖାଯାଉଛି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି, ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହ | ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ରହିବ। ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଆପଣ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ତୁମେ ଏକ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଭଗବାନଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇବାକୁ ଯାଇପାରିବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ | ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିବେ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦିନ ଟିକିଏ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହେବ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ଘଟିପାରେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ | ତୁମେ ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | ଯେକୌଣସି ବିଷୟକୁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ବେପରୁଆ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ | ଜୀବନସାଥୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନର ପରିସ୍ଥିତି ଅଛି | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ବଡ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଘରେ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *