30 ନଭେମ୍ବର 2023 ରାଶିଫଳ – ବଦଳୁଛି ଆଜିଠୁ ଏହି ସବୁ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ।

rashi

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର କଳା ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳ ଦକ୍ଷତା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟର ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ତର ଦାୟିତ୍ୱ ବଢିପାରେ | ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସି ସେମାନଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ ସ୍ୱାଗତ କରିପାରିବେ | ସେମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଚାପ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଶେଷ ହେବ | ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ତୁମେ ତୁମର ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତିକୁ ଉପଭୋଗ କରିବ ଯାହା ତୁମକୁ ବହୁତ ଖୁସି କରିବ | ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ନିଜକୁ ଅଧିକ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ରାଜନୀତିରେ ଉତ୍ସାହ ଆସିବ | ତୁମେ ଶାରୀରିକ ଆନନ୍ଦ ପାଇବ | ବୃତ୍ତିଗତ ଭାବରେ ତୁମର ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ତୁମେ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇପାରିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ପଦୋନ୍ନତି ହେଉଛି ସମୁଦାୟ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ନୂତନ ସମ୍ଭାବନାଗୁଡିକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ପାଇବେ | ସାମାଜିକ ସମାବେଶ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବ | ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ତୁମର ଦୁଃଖରେ ଅଂଶୀଦାର ହେବେ | ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନ ପଚାରି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ନକାରାତ୍ମକ ମତାମତ ଆସିପାରେ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ତୁମର ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କର ଏବଂ ତୁମର ଯୋଜନା ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବାଦ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ରୋମାନ୍ସ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଏବଂ ହୃଦୟରେ ଛାଇ ହେବ | ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଚାପର ଚାପକୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଦୂର କରିପାରିବେ | ହଠାତ୍ ଏକ ସୁନ୍ଦର ବାର୍ତ୍ତା ଆପଣଙ୍କୁ ଶୋଇବା ସମୟରେ ମଧୁର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେବ | ମନରେ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଚିନ୍ତା ରହିବ |

କର୍କଟ ରାଶି : କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଆଶା କରାଯାଇପାରେ | କାହା ସହିତ ଝଗଡା ନକରିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଚାପମୁକ୍ତ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଦୃଢ଼ତା ବଢାଇବା | ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୃଢ ରହିବ | ଉପକୃତ ହେବେ | ଆଜି ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ରହିବ, ଆପଣ ବୁଦ୍ଧିମାନୀରୁ କାମକାର୍ଯ୍ୟର ସମସ୍ୟାକୁ ସହଜରେ ସମାଧାନ କରିପାରିବେ, ଅଫିସ୍ ରେ ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୃପା ଦୃଷ୍ଟି ରହିବ, କାମର ପ୍ରତି ଏକାଗ୍ରତାରୁ ଭଟକିଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ, କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ସବୁ ସମସ୍ୟା ଶେଷ ହୋଇପାରେ, ଘରେ ଛୋଟ ମୋଟ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ ପ୍ରେମୀ ପ୍ରେମିକା ଜଣେ ଅନ୍ୟଙ୍କୁ ବଢିଆ ଗିଫ୍ଟ ଦେବେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସଂମ୍ପର୍କରେ ମଜବୁତି ଆସିବ ।

କନ୍ୟା ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ରହିବ, ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ୍ ଆପଣ ନିଜ ହୃଦୟର କଥା ସେୟାର୍ କରିବେ, ଆପଣଙ୍କ ଭାବନା ସକରାତ୍ମକ ରହିବ, କାମକାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ପରିଣାମ ମିଳିବ, ସାମାଜିକ ଦାୟରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଅନୁଭବି ବ୍ୟକ୍ତି ସହ ଚିହ୍ନା ପରିଚିତ ବଢିବ, ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପଇସା ଉଧାର ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଫେରିପାଇବାର ଆଶା ଅଛି, ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ କେଉଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରିକ୍ଷାରେ ଭଲ ରେଜଲ୍ଟ ଆଣିବେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ମନ ହର୍ଷୀତ ହେବ ।

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି କେଉଁ କଥାକୁ ନେଇକରି ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ବଢିପାରେ, ଯାହାକୁ ନେଇ କାମକାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିବାରେ କଠିନତା ରହିବ । ଆପଣ ନିଜ ଉପରେ ନକରାତ୍ମକ ବିଚାରକୁ ଆଣିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ବିଜନେସ୍ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦିଆଯାଉଛି କି ଯଦି କେଉଁ ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ରରେ ହସ୍ତାକ୍ଷର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଭଲସେ ପଢିନିଅନ୍ତୁ ।

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ରହିବ, ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ପୁରା ସାହାଯ୍ୟ୍ ମିଳିବ, ଅଚାନକ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିବାର ଆଶା ଅଛି, ଉଧାର ଦେଇଥିବା ପଇସା ଫେରିପାରିବେ । ଆପଣ ଲାଭଦାୟକ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇପାରନ୍ତି, ବେପାରରେ ମନ ମୁତାବିକ ଲାଭ କମାଇପାରିବେ, ବେପାରରେ ଲାଭ କମାଇବାରେ ସଫଳ ହେବେ, ରୋଜଗାର ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ନଜର ଆସୁଛି, ଯେଉଁ ଅବସରକୁ ଆପଣ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତାହା ବହୁତ ଦିନରୁ ଥିଲା ଆଜି କେଉଁ ପାଖ ସଂମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହାୟତା ମିଳିପାରେ, ବିଜନେସ୍ ସଂବନ୍ଧିତ କେଉଁ ବଡ ମିଟିଙ୍ଗ୍ ସାମିଲ୍ ହେବା କାରଣରୁ ଭଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ ଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରୁହନ୍ତୁ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ନୁଆ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିବାର ଯୋଗ ନଜର ଆସୁଛି, ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନସୁଖ ମିଳିବ ।

ମକର ରାଶି : ଆଜିର ଦିନ ମକର ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଶୁଭ ଦେଖାଯାଏ | ତୁମର ପୁରା ମନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେବ | ଏକ ପୁରୁଣା ବିନିଯୋଗ ବିପୁଳ ଲାଭ ଦେଇପାରେ | ଯାନ ସୁଖ ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ରହିବ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ | ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ରହିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ଆଡକୁ ନେଇଯିବ | ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏକ ବଡ଼ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜିର କୁମ୍ଭାର ଲୋକମାନେ ପୂର୍ବ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ଦିନ ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୋର୍ଟର ଏକ ମାମଲା ଚାଲିଛି, ତେବେ ଏଥିରେ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ | ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆପଣ ଶାନ୍ତିରେ ଅନୁଭବ କରିବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଲାଭ ସୁଯୋଗ ରହିବ | ତୁମେ ତୁମର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବ |

ମୀନ ରାଶି : ମୀନ ରାଶି ଲୋକମାନଙ୍କର ଅସନ୍ତୋଷ ହେତୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ଭାବନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ହଠାତ୍ ତୁମର ହୃଦୟ ଏକ ବିଶେଷ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟି ଖୁସି ହେବ | କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଆପଣ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *