21 ନଭେମ୍ବର 2023 ରାଶିଫଳ – ବଦଳୁଛି ଆଜିଠୁ ଏହି ସବୁ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ।

rashi

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମିଳାମିଶା ରହିବ । କୋର୍ଟ କଚେରି ମାମଲାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ହେବ । ଆପଣ କେଉଁ ବି ପ୍ରକାରର ବାଦ ବିବାଦରେ ପଡନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆପଣ ଯେତେ ବି ପରିଶ୍ରମ କରିବେ ତାହାର ଅନୁସାରେ ଫଳର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଭଲ ତାଳମେଳ ବନାଇ ରଖନ୍ତୁ , ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଚାକିରିର ଅନ୍ୱେଷଣରେ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଅବସର ମିଳିପାରିବ , ମା ବାପାଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ ମିଳିପାରିବ , ଘରର ଛୋଟ ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମୟ ବ୍ୟତିତ କରିବେ , ଆପଣ ନିଜ ଚତୁରାଇରେ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହାସିଲ୍ କରିପାରିବେ । ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ କଠିନ ବିଷୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ।

ବୃଷ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମାନ ସମ୍ମାନ ବଢିବ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ ଅଧିକାରୀ ଆପଣଙ୍କ କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ , ଯାହାକୁ ଶୁଣିକରି ଆପଣଙ୍କ ମନ ହର୍ଷିତ ହେବ ଯେଉଁ ଯୁବା ଚାକିରି ଅନ୍ୱେଷଣରେ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ବି ମିତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଛି ନୁଆ ଅଫର୍ ମିଳିପାରେ, ଆପଣ ନିଜ ମଧୁର ବାଣୀ ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ୟଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହେବେ, ଘର ପରିବାରରେ ଚାଲୁଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମାଧାନ ହେବ । ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଚାଲୁଥିବା ମତଭେଦ ଦୁର ହୋଇଯିବ, ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ପ୍ରସ୍ତାବ ମିଲିପାରିବ । ଶଶୁରଘର ପକ୍ଷରୁ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ଉଧାର ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି, ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ବନାଇ ରଖନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ କଠିନ ନଜର ଆସୁଛି । ଆପଣ କେଉଁଠି ବି ପଇସା ନିବେଶ କରିବାର ଯୋଜନା ବନାଇଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳକାରି ସିଦ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ । ଆପଣ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରାରେ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ, କାରଣ ଦୂର୍ଘଟଣା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ନଜର ଆସୁଛି । ଘର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଅଧିକା ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ , ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମନୋରଞ୍ଜକ ଯାତ୍ରାର ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍ ବନାଇପାରନ୍ତି । ପଇସା ଉଧାର ଦେଣଲେଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନହେଲେ ଅର୍ଥହାନୀ ହୋଇପାରେ, ଯଦି ଆପଣ କିଛି ନୁଆ ବେପାର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ କିଛି ଦିନ ଅଟକିଯାଆନ୍ତୁ । ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ହୃଦୟର କଥା ସେୟାର୍ କରିବେ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ମନ ହାଲକା ରହିବ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଉତଥାନ ପତନ ସ୍ଥିତି ନଜର ଆସୁଛି ।

କର୍କଟ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାମାନ୍ୟ ନଜର ଆସୁଛି । ଆପଣ ନିଜ ଖାଦ୍ୟପେୟରେ ସୁଧାର କରନ୍ତୁ ବାହାର ଖାଦ୍ୟପାନୀୟରୁ ଦୁରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଭାଗ୍ୟରୁ ଅଧିକା ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ଭରସା କରିବାର ଅଛି, ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ନିଜ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୁରା କରନ୍ତୁ, ନହେଲେ ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନାରାଜ୍ ହେବାର ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ , ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କ କାମ ବିଗାଡିବାରେ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ , ବିଜନେସ୍ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଜି ଦିନ ଭଲ ରହିବ, ଯଦି ଆପଣ କାହାର ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ତେବେ ଆପଣ ବି ତାଙ୍କ ଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବେ , ମା ବାପାଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ ନେଇକରି ଯାହା ବି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ଫଳପ୍ରାପ୍ତି ହେବ ।

ସିଂହ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଭଲରେ ହେବନାହିଁ, ଘରର କେଉଁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ, ଯାହାକୁ ନେଇ ମନ ଚିନ୍ତିତ ରହିବ, ଆପଣ ନିଜ ବାଣୀ ଓ କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ହେବ, ଆର୍ଥିକ ମାମଲାରେ ସାବଧାନ ରହିବେ, କାହାକୁ ପଇସା ଉଧାର ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନହେଲେ ପଇସା ଫେରିପାରିବାରେ କଠିନତା ଆସିବ, ସରକାଈ ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମନ ମୁତାବିକ ଜାଗାକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ ମିଳିପାରେ, ଓ ତାହା ସହ ଉଚ୍ଚ ପଦ ପାଇପାରିବେ, ବିଦ୍ୟାର୍ଥିଙ୍କମନ ପାଠପଢାରେ ଲାଗିବ ।ଶାରରୀକ ଥକାପଣ ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଠିକ୍ ନଜର୍ ଆସୁଛି, ଆପଣ ନିଜ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପ୍ରାପ୍ତି କରିପାରିବେ, କାମକାର୍ଯ୍ୟରେ ଫୋକସ୍ ରହିବାକୁ ହେବ, ଅଟକିଥିବା କାମ ପୁରା ହେବ, ବେପାରରେ ସଫଳତା ମୀଳିବାର ଯୋଗ ଅଛି, ଛୋଟମୋଟ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଲାଭ ବୃଦ୍ଧି ମିଳିବାର ପୁରା ସଂମ୍ଭାବନା ନଜର ଆସୁଛି, କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ, ଜରୁରୀ କାମରେ ବାପାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିପାରିବ, ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ୍ ବନାଇବାରେ ଆପଣ ଘରର ସଫଳ ରହିବେ ।

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ | ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ତୁମର ସ୍ଥିତି ଭଲ ହେବ | ଆଜିର ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ | ଆଜି ତୁମେ ଅଧିକ କାମ ପାଇବ | ସତ୍ୟ ସହିତ ରୁହନ୍ତୁ ମିଥ୍ୟାକୁ ଏଡ଼ାନ୍ତୁ | ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ | ତୁମ ଭିତରେ ନୂଆ ଶକ୍ତି ଆସିବ | ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି, ଆମେ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ବିଚାର କରିବୁ ଏବଂ ସଫଳ ସମ୍ପାଦନା ମଧ୍ୟ କରିବୁ | ଆମେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ପଦ୍ଧତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଅଫିସ୍ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଉପଯୋଗିତା ବଜାୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ସେମାନେ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ | ମହିଳାମାନେ ମାନସିକ ଜଟିଳତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମତଭେଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଚିନ୍ତା ନକରି କୌଣସି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |ରାଜନୈତିକ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଲଗେଜ୍ ଅତିରିକ୍ତ ସୁରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପହାର ପାଇ ପାରିବ, ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସାଥୀତା ପାଇବ | ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହୋଇପାରେ | ସେମିନାର ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଇତ୍ୟାଦି ଆପଣଙ୍କୁ ନୂତନ ସୂଚନା ଏବଂ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବ | ଆଜି କାରବାରର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖ ନାହିଁ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଆଜି, ଆପଣ ନିଜେ ଏହି ସୂତ୍ରକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ଅଟକାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ଯାହା ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଏକ ଚୁନାରେ ହାତ ରଖିବାକୁ ଭୟ କରନ୍ତି | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରଣା କରାଯାଇପାରେ | ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ତୁମେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ | ତୁମର ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ସହିତ ତୁମେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କାରବାରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ସମୟ ସମୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କର | ମାତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ପୋଷାକ ଇତ୍ୟାଦି ଉପରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିପାରେ | ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ନୁହେଁ | କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ତୁମର ଆଚରଣକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର | ଅନେକ ଯୋଜନା ମଝିରେ ଅଟକି ଯାଇପାରେ | ସେଠାରେ ଏକ ଆର୍ଥିକ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହେବ ଏବଂ ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରେ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜିର ଦିନର ସଫଳତା ପାଇଁ, ଏହାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ | ଆଜି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ପାଇବେ | ମଙ୍ଗଲିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ | ପରିବାରର ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ରୋମାଞ୍ଚକର ଏବଂ ଆରାମଦାୟକ କରିଥାଏ | ଏକ ନୂତନ ଶିଳ୍ପ ସହିତ ଜଡିତ ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି | ଆଇନ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବା ଏକ ଭଲ ଦିନ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *