କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ରେ କଣ ହୋଇଥାଏ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଉଥିବା ଲୋକ ଜଲ୍ଦି ଦେଖନ୍ତୁ ।

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ ବନ୍ଧୁଗଣ । ଆମେ ମାନେ ବହୁତ ସମୟ ରେ ଏମିତି ଭାବି ଥାନ୍ତି କି ରାଗ ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଆମ ପାଇଁ ବହୁତ ଖରାପ୍ ହୋଇ ଥାଏ । କାରଣ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ ଲାଗେ କି ଆମର ପେଟ ଖରାପ୍ ହୋଇ ପାରେ । ହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏପରି ଗୋଟିଏ ରାଗ ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଆମ ଶରୀର କୁ ହାନୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଲାଭ ପହଁଚାଇ ଥାଏ । ତେବେ ସେହି ରାଗ ଯୁକ୍ତ ଜିନିଷ ଟି ହେଲା କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଆମେ ବହୁତ ସମୟ ରେ ଏହାର ବ୍ୟବହାର କରି ଥିବା ବେଳେ କଣ ଆପଣ ମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ କେବେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଯଦି ନାହିଁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ସେହି ବିଷୟ ରେ ସବୁ କିଛି ଜାଣି ନେବା । ଯଦି ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ର ସେବନ ପ୍ରତି ଦିନ ଖାଲି ପେଟ ରେ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରୋଗ ରହିଛି ଜାହା ଆପଣ ମାନଙ୍କର ଭଲ ହୋଇ ଥାଏ ।green-chilly

ସେମିତି ରେ ଆପଣ ମାନେ ଯଦି ଏହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ର ସେବନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଥିରୁ ଭିଟାମିନ୍ A ,ଭିଟାମିନ୍ B6, ଆଇରନ୍ କପୋର ପଟାସିୟମମ୍ , ପ୍ରୋଟିନ୍ , ଏବଂ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ ଭଳି ବହୁତ ପୋଷତ ତତ୍ୱ ମିଳି ଥାଏ । ପ୍ରଥମେ ରହିଛି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା କ୍ୟନସର୍ ଭଳି ରୋଗ ଠାରୁ ଲଢିବା ପାଇଁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଥାଏ । ହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଆମର ଶରୀର ରେ ବୃଦ୍ଧି ହେଉ ଥିବା କ୍ୟନସର୍ ସେଲ କୁ ବଢିବାରୁ ରୋକି ଦେଇ ଥାଏ ।

ସେମିତି ରେ ଆପଣ ମାନେ ଯଦି ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ପ୍ରତିନ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପୂର୍ବ ରୁ ବା ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ଗୋଟିଏ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା କୁ ଖାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଲାଗି ପାରେ ହେଲେ ପରେ ଏହା ଅଭ୍ୟସ ରେ ପରିଣତ ହେବ । ଏହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଆମର ତ୍ୱଚ୍ଛା କୁ ସବୁ ସମୟ ରେ ଆକର୍ଶିତ କରେଇ ଥାଏ । ଏହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରେ ରହି ଥିବା ସବୁଗୁଣ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ସେମିତି ରେ ଏହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଏଣ୍ଟିଏଜିଂ ଅଟେ ତେବେ ସେହି ପରି କ୍,େତ୍ର ରେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ମୁହଁ ରେ ରହି ଥିବା ସମସ୍ତ ଦାଗ ଠାରୁ ଏହା ମୁକ୍ତି ଦେଇ ଥାଏ ।green

ଆପଣ ମାନଙ୍କ ମୁହଁ ରେ ବ୍ରଣ ହେଉଛି ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହି କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ର ସେବନ ଆମର ସତ୍ସିକ କୁ ସବୁ ସମୟ ରେ ଏକ୍ଟିଭ୍ କରି ରଖି ଥାଏ । ସେମିତି ବେଳେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଦେହ ରେ କୈଣସି ବି ବ୍ୟକିଟାଲ୍ ଇନଫେକ୍ସନ ଯଲ୍ଦି ହୋଇ ନ ଥାଏ । ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *