ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ କାହିଁକି ପିନ୍ଧାଯାଏନି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ !

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଶିବ ନିଜେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ରେ ରୁହନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । କୁହାଯାଏ କି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶଙ୍କଟ ଦୂର ହୁଏ । ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଶିବ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି, ଶାଖା ହାରୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଧୂମପାନ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ କେବେବି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହଁ ।

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହଁ । ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଏକ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହେବା ଦେଢ ମାସକୁ ଶୁତକ ଅବଧି କୁହାଯାଏ । ଶୁତକ ଅର୍ଥାତ୍ ଛୁତୁକିଆ ସମୟକୁ ଅଶୁନ୍ଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହିପରି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଅପମାନିତ କରେ ।

rudrakha

ଅଶୁନ୍ଧ ହାତରେ ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ସ୍ପର୍ଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା କଦାବି କଳା ସୁତାରେ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହଁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଲାଭରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ । ନିଜେ ପିନ୍ଧୁଥିବା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଘରେ କେହି ମରିଯାଏ ସେମାନଙ୍କ ଶୁତକ ଅବଧି ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହଁ । ଏପରି ସମୟରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଫଳାଫଳ ଦିଏନାହିଁ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ନିଜସ୍ୱ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି । ଯଦି ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ପରେ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଏ ତେବେ ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିପାରିବ ନାହିଁ ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *