LIC ରେ ଆସିଲା ନୂଆ ସ୍କିମ । ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଜମାକର ପାଆନ୍ତୁ ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା…

LIC

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମ ର ପୋର୍ଟଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜିର ସମୟରେ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚାଇବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ହେଉଛି ଏଲଆଇସି ପୋଲିସି । ଆଉ ଏହି ପ୍ଲାନର ନାମ ହେଉଛି ଜୀବନ ପ୍ରଗତି ପ୍ଲାନ । ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଲଗାଇ ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ । ଏଲଆଇସିର ବିଶେଷତ୍ୱ ହେଉଛି ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନୀତିର ନାମ ଯାହା ବିମାନୀୟାମକ ।

ବିକାଶ ପ୍ରାଧୀକରଣ ଭାରତ ଯଥା ଆଇଆରଡିଏ ଏଲଆଇସି ଜିନ୍ ପ୍ରଗତି ଯୋଜନା । ଏଥିରେ ସରକାର ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଉପାୟରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ କରନ୍ତି । ଏଥିରେ ଆପଣ ରିସ୍କ ଖବର ମଧ୍ୟ ପାଇଁବେ । ଆପଣ ଏଥିରେ ମୃ-ତ୍ୟୁର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇଁବେ । ଯାହା ପ୍ରତି ୫ବର୍ଷରେ ବଢିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କ ନୀତି କେତେଦିନ ସକ୍ରିୟ ଅଛି ତାହା ଉପରେ ଏହି ପରିମାଣ ନିର୍ଭର କରେ । ଏହି ନୀତି ୧୨ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ ।

lic

ଏହି ସ୍କିମ୍ ଅଧିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଥିରୋ ନିବେଶକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ୨୦୦ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆଉ ଏହି ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ଏଥିରେ ବିନିଯୋଗର ସର୍ବାଧିକ ବୟସ ୪୫ବର୍ଷ । ୫ବର୍ଷ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଧାରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ରେ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ମୌଳିକ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

ପୋଲିସର ୬ ବର୍ଷରୁ ୧୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ଧାରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ୧୨୫ ପ୍ରତିଶତ, ୧୧ ରୁ ୧୫ ମଧ୍ୟରେ ୧୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଦୁର୍ଘଟଣା ଲାଭ ଏବଂ ଅକ୍ଷମତା ଆରୋହୀ ମଧ୍ୟ ଉପଲ୍ଲବ୍ଧ ହେବ । ଯଦି ପ୍ରଗତି ଯୋଜନା ପରିପକ୍ୱତା ଲାଭ ହୁଏ ତେବେ ନିବେଶକ ୨୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *