LIC ର ବଢିଆ ପ୍ଲାନ ଆସିଲା ଲକ୍ଷପତି ହେବେ |

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ LIC ରେ ଆସିଲା ଗୋଟେ ଖାସ୍ ପ୍ଲାନ୍ କେବଳ 2000 ଶହ ଟଙ୍କା ଲଗେଇ ଆପଣ ମାନେ ପାଇ ପାରିବେ 28 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଯଦି ଆପଣ ମାନେ LIC ପୋଲିସି ନେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଖବର । LIC ପାଇଁ ଏକ ଏପରି ପୋଲିସି ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ମାନେ ପୂରା 28 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇବେ । ଆଜିର ସମୟ ରେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚେଇବାର ସର୍ବତମ ଉପାୟ ହେଉଛି LIC ପୋଲିସି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପୋଲିସି ର ନାମ କଣ ରହିଛି । ତା ପୂର୍ବରୁ ପୋଷ୍ଟ କୁ ଆପଣ ମାନେ ଶେଷ ଯାଏ ପଢନ୍ତୁ ।

ତେବେ LIC ର ଏହି ପ୍ଲାନ ର ନାମ ହେଲା ଜିବନ ପ୍ରଗତୀ ପ୍ଲାନ । ବିମା ନିୟାମକ ଏବଂ ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ ର ଭାରତ ଯଥା IRDA , LIC ପ୍ରଗତୀ ଯୋଜନା ରେ ଏହିଥିରେ ସରକାର ଙ୍କ ତରଫ ରୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ତେବେ ଏହିଥିରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ମାନେ ରିସ୍କ କଭର ମଧ୍ୟ ପାଇବେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆପଣ ମାନେ ଏହିଥିରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ରୁ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ । ଯାହା ପ୍ରତି 5 ବର୍ଷରେ ବଢିଥାଏ ।

lic

ତେବେ ଏହି ସ୍କିମ୍ ଅଧିନ ରେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ 20 ବର୍ଷ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ଥିରେ ପ୍ରତି ଦିନ ନିବେଶକ ମାନଙ୍କୁ 200 ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ହେବ । ଏହା ଅନୁସାରେ ଏହିଥିରେ ବିନିଯୋଗ ର ସର୍ବାଧିକ ବୟସ 45 ବର୍ଷ ଅଟେ । 5 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ନିବେଶ କାରୀ ଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ରେ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ରିଫଣ୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

5 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ନିବେଶ କାରୀ ଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ରେ 125 ପ୍ରତିଶତ , 11 ରୁ 15 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 150 ପ୍ରତିଶତ , ଏବଂ 20 ରୁ 25 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 200 ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହା ସହିତ ଦୂର୍ଘଟଣା ଲାଭ ଏବଂ ଅକ୍ଷମତା ଆରୋହୀ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଯଦି ଜିନ୍ ପ୍ରଗତୀ ଯୋଜନା ର ପରିପକ୍ୱତା ଲାଭ ହୁଏ ତେବେ ନିବେଶକ 28 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇବେ ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *