14 ଜାନୁଆରୀ 2023 – ଆଜିର ରାଶିଫଳ, କେମିତି କଟୁଛି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasiphala

୧)ମେଷ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ କର୍ମବ୍ୟସ୍ତତା ପୁର୍ଣ୍ଣ ନଜର ଆସୁଛି , କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୁଆ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କରିବାରେ ଆପଣ ଲାଗିରହିବେ, ଓ ଆପଣଙ୍କ ଭୌତିକ ଓ ସାଂସରିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ବି କିଛି ବଦଳିପାରେ, ବାହାନ ପ୍ରୟୋଗରେ ଆପଣ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ହେବ । ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଚେଷ୍ଟିତ ହୋଇପାରନ୍ତି, ଘର ପରିବାରର ମାହୋଲ୍ ସାମାନ୍ୟ ରହିବ । ପରିବାରର ସବୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଭଲ ତାଳମେଳ ବନାଇ ରଖନ୍ତୁ, ଆଜି ଆପଣ କାହାକୁ ବି ପଇସା ଉଧାର ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନହେଲେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ, ଆପଣ ନିଜ ଭାବନାକୁ ସକରାତ୍ମକ ବନାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

୨) ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ । ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ହେବ, ବୁଝାମଣାରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମନ ମୁତାବିକ ଲାଭ ମିଳିବାର ଆଶା ଅଛି, ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟ ପାଇଁ କିଛି ଧନ ସଂଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ନିଜ ଏହି ଇଚ୍ଛାକୁ ପୁରା କରିବାରେ ସଫଲ ହେବେ, ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ରହିବ, ଖାଦ୍ୟପେୟରେ ରୁଚି ବଢିବ, କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଗକୁ ବଢିବାରେ ମଉକା ମିଳିପାରେ, ଆପଣ ନିଜ ପରିଶ୍ରମର ଭଲ ପରିଣାମ ପାଇବେ, କେଉଁ ପୁରୁଣା କରାଯାଇଥିବା ନିବେଶରୁ ଭଲ ଫାଇଦା ମିଲିବାର ଆଶା ନଜର ଆସୁଛି, ଅଧୁରା କାମ ପୁରା ହେବ, ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମିଶିକରି ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ, ରୋଜଗାରର ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ ।

୩) ମିଥୁନ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ, ଯାହାର କାରଣରୁ ଆପଣ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ, ଅଧିକା ବ୍ୟସ୍ତତା ରହିବା କାରଣରୁ ଥକା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି, ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୁଆ କରିବାର୍ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି, ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପୁରା ସହଯୋଗ ମିଳିବ,  ଯଦି ଆପଣ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରାରେ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ବାହାନ ପ୍ରୟୋଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, ନହେଲେ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାର ଭୟ ରହିଛି, ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିପାରନ୍ତି, ଏଥିପାଇଁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ହେବ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଭାଗ୍ୟର ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକା ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ଦରକାର ଅଛି, ଆପଣ ନିଜ ବାଣୀ ମଧୁରତା ରଖିବାକୁ ହେବ, ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ହେବ ।

୪) କର୍କଟ ରାଶି-ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଉତ୍ତମ ରୁପେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ, ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ଉତ୍ତମ ରହିବ, ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ନୁଆ ସଂମ୍ପତ୍ତି ସଂବନ୍ଧିତ୍ ବିବାଦ ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ, ଓ ସେଥିରେ ଫଇସଲା ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ରହିବ, ଆପଣଙ୍କ ବହୁତ ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ପୁରା ହୋଇପାରେ, ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ଦୁର ହେବ, ଘର ପରିବାରରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ରହିବ, ମା ବାପାଙ୍କ ସହ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି, ସନ୍ତାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଶୁଭ ସମାଚାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଲିପାରେ, ଆୟର ଜରିଆ ବଢିବ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପରିଶ୍ରମର ଉଚିତ୍ ପରିଣାମ ହାସିଲ୍ ହେବ ।

୫)ସିଂହ ରାଶି-ଆଜି, ସିଂହରାଶି ଚିହ୍ନ ଲୋକେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିଚଳିତ ଅନୁଭବ କରିବ । କୌଣସି ପୁରୁଣାକଥା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ବହୁତ ବିଚଳିତ କରିପାରେ । ବେକାର ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅ ନାହିଁ । ହଠାତ୍ ଦାୟିତ୍ୱ ଭାର ଆସିପାରେ । ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଲାଭ ପାଇବେ । ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ଛାତ୍ରମାନେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ । ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଉପଯୁକ୍ତ ଫଳାଫଳ ପାଇବ ।

୬)କନ୍ୟା ରାଶି-କନ୍ୟା ରାଶିର ଜାତକରେମନୋବଳ ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରହିବ । ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବା ପାଇଁ ତୁମେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବ । ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ । ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ । ବିବାହିତ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି କରିବ ।

୭)ତୁଳା ରାଶି-ଆଜି ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ । ଆପଣ ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ହୋଇପାରିବେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ । କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତତା କର ନାହିଁ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନ ଯୋଜନା କରିବା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରେ । ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ । ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ମିଳିବ । ତୁମ ଏବଂ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

୮) ବିଛା ରାଶି- ବିଛା ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ଆୟରେ ବିପୁଳ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ | ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଏକ ଫୋନ୍ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ, ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେଇପାରେ | ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ହେବ | ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ହେବ |

୯) ଧନୁ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଫାଲତୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଲଗାମ୍ ଲଗାଇବାକୁ ହେବ, ନହେଲେ ଆଗକୁ ଯାଇକରି ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଅଧିକା ହେବା କାରଣରୁ ଶାରରୀକ ପୀଡା ହୋଇପାରେ, ଛୋଟ ବେପାରୀଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ତେବେ ନିଜ ବେପାରରେ ମନ ମୁତାବିକ ଲାଭ କରିବେ,

୧୦) ମକର ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଉତ୍ତମ ଫଳଦାୟକ ହେବ, ଆପଣ ନିଜ କାମକାର୍ଯ୍ୟର ଯୋଜନାରେ ସଫଳତା ହାସିଲ୍ କରିବେ, ବାହାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ, ମାନସିକ ଚିନ୍ତାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ, ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ କେଉଁ କଥାକୁ ନେଇ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେଇପାରେ, ସନ୍ତାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଉନ୍ନତିର ଖୁସିଖବର ମିଳିପାରିବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ , ଘରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରେ ।

୧୧)କୁମ୍ଭ ରାଶି- ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମିଳାମିଶାରହିବ, ବେପାରରେ ନୁଆ ଟେକନିକ୍ ର ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଇଦା ଦାୟକ ରହିବ, କେଉଁ ବି ପ୍ରକାରର ବାଦ ବିବାଦରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ହେବ, ଅନୁଭବି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଚିହ୍ନାପରିଚିତ ବଢିପାରେ, ଯାହାଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଗକୁ ବଢିବେ, ଜୀବନସାଥି ଆପଣଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝିପାରିବେ, ଘରୋଇ ଦରକାରିତା ପଛରେ ଅଧିକା ପଇସା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦାନୀ ଭଲ ରହିବ ।

୧୨) ମୀନ ରାଶି-ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଉତ୍ତମ ରୂପରେ ଫଳଦାୟକ ରହିବ । ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ କାରୋବାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଜିର ଦିନ ବୁକିଙ୍ଗ୍ ରେ ଭଲ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ରହିବ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଆଜି ନିଜର ସମୟ ଭଲ ବ୍ୟତିତ କରିବେ, ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥିଙ୍କ ସହ କେଉଁଆଡେ ବାହାରେ ବୁଲିଯିବାର ପ୍ଲାନ୍ କରିପାରନ୍ତି । ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ କାରୋବାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ବିଜନେସ୍ କୁ ବଢାଇବାପାଇଁ ବିଚାର ବନାଇପାରନ୍ତି । ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆଜି ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳୀବ । ଆପଣଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଏକତା ବଢିବ । ଜଏଣ୍ଟ ପେନ୍ ସମସ୍ୟାରୁ ଚିନ୍ତିତ ବ୍ୟକ୍ତି କେଉଁ ଭଲ ଡାକ୍ତର ଦେଖାଇବାର ବିଚାର କରିପାରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *