ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ LIC ର ବଢିଆ ସ୍କିମ |

lic

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଦେଶର ବଡ ବିମା କମ୍ପାନୀ LIC ତେବେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶରେ ସ୍ପେସିଆଲ ପଲିସି ଆଣିଛି LIC ଛୋଟ ନିବେଶରେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଶର ବୃହତମ ବିମା କମ୍ପାନୀ LIC ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପୋଲିସି ଆଣିବାରେ ଲାଗିଛି । ବଜାରର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବୀମା ବିକଳ୍ପ ର ଉପସ୍ଥିତି ପରେ ଲୋକ ମାନେ LIC ରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାର ସବୁଠୁ ବଡ କାରଣ ହେଲା ଏହା ଉଚ୍ଚ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ସହିତ ବଜାର ବିପଦ ଠାରୁ ଦୂରରେ ।

ସେହିଥି ପାଇଁ ବହୁତ ଲୋକ ମାନେ ଏହିଥିରେ ନିବେଶ କରିବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ମାନେ ଛୋଟ ନିବେଶ କରି ସର୍ବାଧିକ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ ମାନେ LIC ଆଧାର ରେ ନିତି ରେ ବିନିଯୋଗ କରି ପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିନେବା କେତେ ଟଙ୍କା ଦେଲେ କେତେ ଟଙ୍କା ପାଇବେ । LIC ଆଧାର ଶୀଳା ନୀତି କେବଳ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଏହି ନୀତି ର ବିନିଯୋଗ କରି ମହିଳା ମାନେ ଉଭୟ ସଞ୍ଚୟ ଏବଂ ପୋଲିସି କଭର ର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଆନ୍ତି ।

lic

ଏହି ପୋଲିସି ସେହି ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲାଭ ହୋଇ ପାରିବ ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଥିବ । ଏହି ନୀତି ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରି ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଶୀଳ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଏହି ନୀତିରେ ବିନିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ମହିଳାଙ୍କ ବୟସ । 8 ରୁ 55 ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଉଚିତ । ଏହି ନୀତି ରେ ନିବେଶକ 75 ହଜାର ରୁ 1 ଲକ୍ଷ ଯାଏ ନିବେଶ ହୋଇଥିବା ରାଶି ପାଇବେ ।

ଏହା ସହତ ଯଦି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନିଜର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ମରିଯାଏ । ଏପରିସ୍ଥିତି ରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର 110 ପ୍ରତିଶତ ନିଶ୍ଠିତ ପାଇ ପାରିବେ । ଆପଣ ମାନେ ଏହି ନୀତି କୁ 10 ରୁ 20 ବର୍ଷ ଯାଏ କରି ପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ମାନେ 55 ବର୍ଷ ବୟସ ରେ ଏହି ପୋଲିସି କୁ କିଣନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମାନେ 70 ବର୍ଷ ବୟସ ରେ ଏହାର ପରିପକ୍ୱତା ପାଇବେ ।

lic

ଯଦି ଆପଣ ମାନେ 20 ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏହି ପୋଲିସି କିଣନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ 899 ଟଙ୍କା ଏବଂ ବାର୍ଷିକ 10 ହଜାର 965 ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହା ସହିତ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ପୋଲିସି ଉପରେ ପ୍ରାୟ 4.5 ପ୍ରତିଶତ ଟିକସ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ଏମିତି ହେଲେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଶେଷ ରାଶି 2 ଲକ୍ଷ 45 ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇବେ ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *