ଶନି ସାଢେ ସତୀ – 5 ଟି ରାଶି ଉପରେ ପଡିଲା ଶନିଦେବଙ୍କ ତେଢା ନଜର – ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ ମୁକ୍ତି

shani

ବନ୍ଧୁଗଣ ଶନି ଦେବ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ଏପରି ଦେବତା ଯିଏ ମଣିଷକୁ ତାର କର୍ମ ଅନୁଯାଇ ତାକୁ ଫଳ ଦେଇଥାନ୍ତି । ଯେଉଁ ମଣିଷ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କ କୃପା ଦୃଷ୍ଟି ରହିଥାଏ ସେହି ମଣିଷର ଜୀବନରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଆସିନଥାଏ ଓ ଯେଉଁ ମଣିଷ ଉପରେ ଶନି ଦେବ ରୁଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ନର୍କରେ ପରିଣତ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମକର ରାଶିରେ ଶନି ଚଳା ଚଳ କରୁଛନ୍ତି । ଜାହା ଫଳରେ 5 ଟି ରାଶିର ଜୀବନକୁ ଏହା ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । ଆମେ ଆଜିର ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଶନି ପ୍ରକୋପ ଏବଂ ଏହାର ସମାଧାନ ସହିତ ଜଡିତ କଥା ଆଲୋଚନା କରିବା ।

shani

ଶାନି ସାଢେ ସତୀ 2022:

ମକର ରାଶି, ଧନୁ ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭ ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ ଶନି ସାଢେ ସତୀର ପ୍ରଭାବ । ଶନୀ ସାଢେ ସତୀର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଚାଲିଛି। ଶନି ଏହାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏତେ କଷ୍ଟ ଦିଏ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଅବତରଣ କରୁଥିବା ଶନି କିଛି ଲାଭ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ କାମ କରେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶନିର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମକର ରାଶି ଉପରେ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ।

ଶନି ତେଢା ନଜର 2022: ଶନି ତୀକ୍ଷ୍ମ ଦୃଷ୍ଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ଉପରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଏମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଆସିପାରେ | ଶନି ପ୍ରାୟ ବର୍ଷେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ରାଶି ଉପରେ ରହି ଥାଆନ୍ତି| ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଶନି ଦେବ ଉଭୟ ରାଶି ଚିହ୍ନରୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ 29 ରେ 2023 ରେ ହଟିଯିବ। ତେବେ ସେବେ ଯାଏ ଏମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଆସିପାରେ , କେବଳ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହକାରେ ଏମାନଙ୍କୁ ସେହି ସବୁ ଅସିବିଧାର ସାମ୍ମାନା କରିବାକୁ ପଡିବ ।

shani d

ଶନିଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଉପଚାର କେମିତି କରିବେ :

ଶନିବାର ଦିନ ନୀର୍ଜଳ ରଖନ୍ତୁ । ପ୍ରତି ଶନିବାର ଶନି ଦେବାଳୟକୁ ଯାଇ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ପିପାଲ ଗଛକୁ ପୂଜା କର । ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କ ପୂଜାରେ ଭଗବାନ ଶନି ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ତେଣୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଚଲିସା ପାଠ କରନ୍ତୁ । ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କର । କାହାକୁ ଅପମାନ କର ନାହିଁ । ଶାନିଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ସହଜ ଉପାୟ, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ନିକଟରେ 1 ଲିଟର ସୋରିଷ ତେଲର ଏକ ବୋତଲ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଏହା ପରେ ପଛକୁ ଚାହିଁବ ନାହିଁ | ଏହା କରି, ଆପଣ ଶନି ଦୋସା ଠାରୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଆରାମ ପାଇପାରିବେ |

ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ରାଶି ବିଷୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟା ଚାହୁଁଛନ୍ତି , ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କଲେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ସୁଚନା ଦେବୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *