ଏହି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଖାଇକି ସେ-କ୍ସ କରନ୍ତୁ – ନିଶ୍ଚୟ ମିଳିବ ୨ଘଣ୍ଟା ଫାଇଦା ଜଲଦୀ ଦେକନ୍ତୁ ।

thing

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ବର୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଲୋକ ମାନେ ଏତେ ପରିମାଣ ରେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି କି ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ତ ଦିନ କୁ ଦିନ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ଫଳ ରେ ଶରୀର ରେ ଦୁର୍ବଳତା ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳୁଛି । ସେମିତି ରେ ଆମେ ଆଜି ଜାଣିବା ଦେଶୀ ଶକ୍ତି ବର୍ଦ୍ଦକ ଔଷଧ ବିଷୟ ରେ । ଜାହା ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ରେ ଜବର୍ଦୋସ୍ତ ଶକ୍ତି ଆସି ଥାଏ । ଏବଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଦୁର୍ବଳତା ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣି ନେବା ।

ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ମହୂଲ ଫଳ ବିଷୟ ରେ ଜାଣି ଥିବେ । ଏହା ଗୋଟିଏ ଶକ୍ତି ବର୍ଦ୍ଧକ ଫଳ ଅଟେ । ଏହି ଥିରେ ଆଇରନ ,ଜିଙ୍କ୍ , କ୍ୟଲସିୟମ୍ , ଏବଂ ଫାଇବର ସହିତ ପ୍ରୋଟିନ ର ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ପରିମାଣ ରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳେ । ଏହା ମନୁଷ୍ୟ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭ ଦାୟକ ହୋଇ ଥାଏ । ଏହା ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ରେ ରହି ଥିବା ଥକ୍କା ପଣ ଏବଂ ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଯୈ-ନ ରୋଗ ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ରେ ଶକ୍ତି ମିଳେ ।

Mahul

ସେହି ପରି ସେବନ କରିବାର ପକ୍ରିଆ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କହି ଦେବୁ କି ଆପଣ ମାନେ 4 ରୁ 5 ଗୋଟି ମହୁଲ ଫଳ କୁ କ୍ଷୀର ରେ ପକେଇ କରି ଆପଣ ମାନେ ସେବନ କରି ପାରିବେ । ଏହା ଆମ ମାନଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ପରିମାଣ ରେ ଲାଭ ଦାୟକ ହୋଇ ଥାଏ । ଆୟୁରବେଦ ଅନୁସାରେ ମହୁଲ ର ଗାଣ୍ଠ ବା ଛାଲ ଆମ ମାନଙ୍କର ଦାନ୍ତ ବ୍ୟଥା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଥାଏ ।

ସେହି ପରି ଏହାର ଫୁଲ ଅର୍ସ ରୋଗୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପକାରୀ ହୋଇ ଥାଏ । ଆପଣ ମାନେ ଏହାର ଫୁଲ କୁ ଘିଅ ରେ ଭାଜି କରି ଡେଲି ରୋଗୀ ଙ୍କୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ଦେଲେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଅର୍ସ ରୋଗ ରୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ ।

Mahua flowers

ସେହି ପରି ଏହି ମହୂଲ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଯୈ-ନ ରୋଗ ରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇ ଥାଏ ଯେମିତି କି ସ୍ୱପ୍ନ ଦୋଷ ଏବଂ ଧାତୁ କ୍ଷେୟ ଆଦି ରୁ ଏହା ମୁକ୍ତି ଦେଇ ଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଏହା ସ୍ପର୍ମ ର ପାୱାର କୁ ବୃଦ୍ଧି କରି ଦେଇ ଥାଏ । ଜାହା ଫଳ ରେ ଆପଣ ମାନେ ଅଧିକ ରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏ ସେ-କ୍ସ କରି ପାରିବେ ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *