ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କାଟନ୍ତୁ ନାହିଁ ଶରୀରର ଏହି ଅଙ୍ଗ ରୁ ବାଳ ନଚେତ ହେବ ଏତେ ବଡ଼ ଅସୁବିଧା

hair

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ସେଭିଙ୍ଗ୍ ଶବ୍ଦ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁ ଆମେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଳ୍ପନା କରୁ, ଯିଏ ମୋଟା କଳା ଦାଢ଼ି ସହିତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ରେଜର୍ ଓ ନିଜ ଦାଢ଼ି କାଟିବା, ଯଦିଓ ଦାଢ଼ି ଆମ ଶରୀରର ଏକମାତ୍ର ଅଂଶ ନୁହେଁ ଯାହାକୁ ଆମେ ସେଭ୍ କରିଥାଉ। ଆଜି ଆମେ କିଛି ଅଙ୍ଗ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଯେଉଁଠାରୁ ବାଳ ଆଦୌ କାଟିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଅନେକ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ଶରୀର ର କେବେବି ଏହି ଅଂଶରୁ କେଶ କାଟିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

1. ହେୟାର ଲାଇନ୍

କିି ପୁରୁଷ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯିବା ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ହେୟାର ଲାଇନ କୁ କାଟିଥାନ୍ତି , ଯାହା ସାଧାରଣତଃ ବଢିବା ପାଇଁ ଅନେକ ସମୟ ନେଇଥାଏ , ଯାହା ଫଳରେ ଏହା ପୁରୁଷଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ କମାଇ ଥାଏ । ସେହି ପରି ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି ଦର୍ଶା ଜାଇଛି । ତେଣୁ କେବେବି ହେୟାର ଲାଇନ କାଟିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

hair

2. ୟୁନିବରୋ

10 ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 4 ଜଣଙ୍କର ଏକ ଦୃଢ଼ ୟୁନିବ୍ରୋ (ଦୁଇ ଆଇବ୍ରୋ ମଝିରେ ଥିବା ବାଳ) ରହିପାରେ ଏବଂ ଏହା 4 ଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 3 ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଦୃଶ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଯଦିଓ ଅନେକ ଲୋକ ଫଳାଫଳ ବିଷୟରେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଏହାକୁ ମଝିରେ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହାକୁ କଟିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଏହା ଅଧିକ ବିପଦକୁ ବଢାଇଥାଏ । ୟୁନିବରୋରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ହେଉଛି ସେଲୁନ୍ ଯିବା କିମ୍ବା ଅନାବଶ୍ୟକ କେଶ କୁ କାଟିବା ବଦଳରେ ଓପଡିବା। ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ୟୁନିବରୋ କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି , ତେବେ ଆପଣ ତାକୁ ଓପାଡି ପାରିବେ ।

3. ପ୍ରାଇଭେଟ ଅଂଶ ଏବଂ କାଖ ତଳ:

ତୁମର ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ସେଭ୍ କରିବା ଅପରାଧ ନୁହେଁ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହାକୁ ସଫା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଯଦିଓ ସେଗୁଡିକ କାଟିବା ସହଜ, ସେମାନେ ପରେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। କେଶ କାଟିବା ପରେ ନୂଆ କେଶ ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ବଢ଼ିଥାଏ। ଯେହେତୁ ପରେ ସେଗୁଡିକ ଅଧା ମିଲିମିଟର ଲମ୍ବ ହାସଲ କରିବା ପରେ କୁଣ୍ଡାଇ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ଯାହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରେ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ। ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *