Vastu tips – ଏହି ଦିନ ଯଦି ଘରକୁ ଆଣିବେ ଝାଡୁ ତେବେ ଘରେ ହେବନାହିଁ ଧନର ଅଭାବ, ବଢ଼ିବ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି

jadu

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଗୋଟିଏ ଝାଡୁ ଏପରି ଜିନିଷ ଯାହା ସାଧାରଣତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ସଫା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ଝାଡୁ ଗୁଡିକ ଘାସ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ କିମ୍ବା ଫାଇବରରେ ତିଆରି। ଝାଡୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ନିୟମ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଯେପରି ଏଥିରେ ପାଦ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହାକୁ ଘରର ଦ୍ୱାରରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଝାଡୁ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ନିୟମ ଅଛି । ଝାଡୁ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ନିୟମ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣନ୍ତୁ।

Broom

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଝାଡୁକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୁରୁବାର କିମ୍ବା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୁରୁଣା କିମ୍ବା ଖରାପ ଝାଡୁକୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ଯଥାକ୍ରମେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ। ଯଦି ଝାଡୁ କୁ ଏହିଦିନ ଫିଙ୍ଗା ହୁଏ ଏହି ଦିନ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରୁ ଚାଲିଯାଅନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ କୃପା ମଧ୍ୟ ମିଳେନାହିଁ। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଗୋଟିଏ ଝାଡୁ ଉପରେ ପାଦ ଦେବା କିମ୍ବା ଅତିକ୍ରମ କରିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଝାଡୁ କିଣିବା ପାଇଁ କେଉଁ ଦିନ ସଠିକ?
ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର କିମ୍ବା ଶନିବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ଝାଡୁ କିଣିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଏବଂ ଶୁଭ ଦିନ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସେ। ଏହା ସହିତ ଧନ ଆସେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ମଧ୍ୟ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ ।

jadu

ଝାଡୁକୁ କେଉଁଠାରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍?
ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଝାଡୁକୁ ଘରେ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେଉଁଠାରେ କେହି ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ।ଝାଡୁ କୁ ଓଲଟା ମଧ୍ୟ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଝାଡୁକୁ ବିଛଣା ତଳେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏଥି ସହିତ, ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପରେ ଜଣେ ଘର ଓଳାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, କାରଣ ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଘରୁ ବାହାରି ଯାଆନ୍ତି।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଲେଖାଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ଏଭଳି ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *