SBI ରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିଲେ ଆପଣ ବି ପାଇ ପାରିବେ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ।

sbi

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜନ ଧନ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଛନ୍ତି, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ପାଇବେ । ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଜନ ଧନ ଆକାଉଣ୍ଟ ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା, ଯାହା ଅଧୀନରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଅଭ୍ୟାସ ବିକଶିତ ହୋଇଛି ।

ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ରୁପେ ଜନ ଧନ କାର୍ଡ ପାଆନ୍ତୁ ।
ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଅନେକ ବିଶେଷ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଯୋଜନା ଚାଲିଛି । ଏହି ସମୟରେ, ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏସବିଆଇ ରୂପା ଜନଧନ କାର୍ଡର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଭ କରିପାରିବେ ।

sbi bank

ଏହି ଉପାୟରେ ଆପଣ 2 ଲକ୍ଷର ଲାଭ ପାଇବେ ।
ଏହି କାର୍ଡରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଘଟଣାଜନକ ବୀମା କଭରର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ରୁପେ କାର୍ଡ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ ଏବଂ କ୍ରୟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ।

ମୁଁ କେଉଁଠାରେ ଏହି ଖାତା ଖୋଲିବି?
ଆପଣ ନିଜ ଘରର ନିକଟତମ ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଫର୍ମ ନେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ଫର୍ମରେ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ତଥ୍ୟ ପୁରଣ କରନ୍ତୁ । ଏଥିରେ, ତୁମର ନାମ, ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର, ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ନାମ, ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଠିକଣା, ନାମାଙ୍କନ, ବୃତ୍ତି / ଚାକିରୀ ଏବଂ ବାର୍ଷିକ ଆୟ ସହିତ ନିର୍ଭରଶୀଳ ସଂଖ୍ୟା ବିଷୟରେ ତୁମକୁ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ରୁପେ କାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ଜରୁରୀ।
ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ଫର୍ମରେ ଆପଣଙ୍କୁ SSA କୋଡ୍ କିମ୍ବା ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର, ଗ୍ରାମ କୋଡ୍ କିମ୍ବା ଟାଉନ୍ କୋଡ୍ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କୁ ରୁପେ କାର୍ଡ ପାଇଁ ଅଲଗା ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ । କେବଳ ଏହା ପରେ ଆପଣ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ ।

SBI ATM Card

ଏହି ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ।
ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଧାର କାର୍ଡ କିମ୍ବା ପାସପୋର୍ଟ କିମ୍ବା ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ କିମ୍ବା ପାନ୍ କାର୍ଡ, ଭୋଟର କାର୍ଡ, NREGA ଜବ୍ କାର୍ଡ, କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଚିଠିର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ନାମ, ଠିକଣା ଏବଂ ଆଧାର ନମ୍ବର ଲେଖାଯାଇଛି, ଗେଜେଟେଡ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଚିଠି ଯେଉଁଥିରେ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଖୋଲାଯାଇଛି । ପ୍ରମାଣିତ ଫଟୋ ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଛି ।

ଯୋଜନା 2014 ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।
2014 ମସିହାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 43 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ PMJDY ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲାଯାଇଛି । ଦେଶର ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସିଷ୍ଟମ ସହିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ଏହି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *