30 ନଭେମ୍ୱର 2021 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ ।

rasi-phala

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣ କ୍ରୋଧରେ କିଛି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ, ତେଣୁ ଗଣେଶ ଜୀ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ବ୍ୟବସାୟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ସହିତ ଯଦି ଆପଣ ବାଢ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ | ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଟିକିଏ ସଂଯମତା ବଜାୟ ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଆଜି ଶୀଘ୍ର କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ | ଯଦି ସମ୍ପ୍ରତି ଆପଣ ଏକ ଆଇନଗତ ମାମଲାରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆଜି କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ |

ବୃଷ ରାଶି : ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଉତ୍ସାହରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ବ୍ୟବହାର କରି ତୁମେ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିବ | ତୁମର ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧ ମଧ୍ୟ ଏକ କାମକୁ ଖରାପ କରିପାରେ, ତେଣୁ ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଜାରି ରଖିବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ମଧୁମେହ ଅସୁବିଧାଜନକ ହେବ |

ମିଥୁନରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଗ ନେବେ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ତୁମେ କିଛି ବଡ ଦାୟିତ୍ ପାଇବ | ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କାମ କରିବାରେ ଲାଭ ପାଇବେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ହେବ | ଋଣ ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ | ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତିର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମ୍ପର୍କ ଆହୁରି ଅଧିକ ଆନ୍ତରିକ ହେବ | ତୁମେ ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର, ନଚେତ୍ ତୁମର ଦିନ ନଷ୍ଟ ହେବ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଅବିବାହିତ ଝିଅଟିଏ ପାଇଲେ ଚାକିରି ପାଇ ପାରିବେ | ଆପଣ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆପଣ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢିବେ | ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ | ତୁମେ ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରିବ, ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଛୋଟ ଜିନିଷ ତିଆରି କର ନାହିଁ | ରାଜନୀତି ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। କ୍ଷେତ୍ରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭଲ ଖବର ପାଇବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର କିମ୍ବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଅନେକ ବଡ ଗଣ୍ଠି ସମାଧାନ କରିପାରିବେ | ଆପଣ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ | ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ | ଆୟରେ ଇଚ୍ଛାମୁତାବକ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆଜି ଅତିଥିମାନେ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି, କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଭଲ | ତୁମେ ଅନୁଭବ କରିବ ଯେ ତୁମେ କ em ଣସି ସ୍ଥାନରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇପଡିଛ ଏବଂ ଆତ୍ମା ​​ପ୍ରତି ତୁମର ଅସନ୍ତୋଷ ଏବଂ ପାସ୍ ମନୋଭାବ ତୁମର ପ୍ରୟାସରେ ଯୋଗ କରିବ | ବିବାଦକୁ ଏଡାଇବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ରହିବ | ବୃତ୍ତିଗତ ସାମ୍ନାରେ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ | ଚିତ୍ତବିନୋଦନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ହେବ | ଦୀର୍ଘ ବିଳମ୍ବିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଆଜି ସମାପ୍ତ ହେବ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣ ଜିଦ୍ଖୋର ଆଚରଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଏହା ବିଶେଷ ଭାବରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଫାଟି ଯାଇପାରେ | ହଠାତ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣ ବିରକ୍ତ ହେବେ | ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ନୁହେଁ | ଅସ୍ଥିର ପ୍ରକୃତି ହେତୁ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ସହିତ ଭିନ୍ନତା ଥାଇପାରେ | ଆଜି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜଣେ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଲାଭବାନ ହେବ | ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଭଲ ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ | ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ପାଇବା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଅଟେ |

ବିଛା ରାଶି : ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ଏକ ଉପଭୋଗ୍ୟ ପରିବେଶ ରହିବ | ନୂତନ ପୋଷାକ, ଅବକାଶ ଜିନିଷରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ଉପକରଣ ଏବଂ ଯାନ କ୍ରୟ କରିପାରିବେ | ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରିବ | ତୁମେ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ସଫଳତା ପାଇବ | ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ପାଇବା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଅଟେ | ପ୍ରଗତି ଅନୁକୂଳ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ | ଅର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହଠାତ୍ ଲାଭ ହୋଇପାରେ | ତୁମେ ଯାହା ବି କର, ତୁମେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି, ତୁମ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ, ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମେ ଭାବୁଥିବା ପରି ହେବ | ମନ ଅନୁଯାୟୀ କାମ କରିବ | ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମକୁ ଜାଳି ଦେବେ ଏବଂ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ଘରେ ଜଣେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ସୁଖର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବ | ଆପଣ ଜଣେ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ | ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ସୁଖ ପାଇବେ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରି ଆସିବ | ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ସୃଷ୍ଟି ହେବ | ଆଜି ଅନେକ ଜିନିଷ ଆସିବ ଯାହାକୁ ତୁରନ୍ତ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ ପ୍ରେମ ବଢିବ | ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ଆଇନଗତ ପରାମର୍ଶ ନେବା ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ | କାହା ସହିତ ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ଗଠନ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର କାମ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ ହେବ | ବୃତ୍ତିଗତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ କୃପା ହେତୁ, ତୁମର ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯିବ | ସଫଳତା ଆଣିପାରେ | ମୋଟାମୋଟି ଭଲ ଅବସ୍ଥା | କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ | ପିତାମାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସେମାନେ ଚିକିତ୍ସା ଆବଶ୍ୟକ କରିପାରନ୍ତି |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଜମି, କୋଠା, ଯାନ କ୍ରୟ କରାଯାଉଛି। ମାଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣ କେବେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ | ସହକର୍ମୀମାନେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ନଚେତ୍ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି | ତୁମର ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ ହେବ | ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ | ଖର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜ ମନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *