ସକାଳୁ ଜପି ଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର । ରହିବନି ପଇସାର ଅଭାବ

ଏହି ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ବହୁତ ଧନ ଥାଉ ଏବଂ ଏପରି ଆରାମଦାୟକ ଜୀବନ ରହିବା ଉଚିତ୍, କୈଣସି ଜିନିଷର ଅଭାବ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ସତ୍ୟ ଯେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ରହିବେ ଯେଉଁମାନେ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ପାଇବେ | କିନ୍ତୁ ସେହି ଲୋକମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଧାର୍ମିକ ପରୀକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି, ଯେପରିକି ଧାର୍ମିକ ପଦକ୍ଷେପ, ପୂଜା, ଉପବାସ ଇତ୍ୟାଦି |

ଏହା ସହିତ କୁହାଯାଏ ଯେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଆମର ପୂଜାପାଠର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବା ସହିତ ଆମର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହୁଏ କାରଣ କେବଳ ଜପ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ନିକଟରେ ଆମର ଶବ୍ଦ ପହଞ୍ଚାଇବାରେ ସକ୍ଷମ, କିନ୍ତୁ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ମଧ୍ୟ ଏହା କରିଥାଉ। କିଛି ନିୟମ ଅଛି ଯାହା ଆମ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହାର ଗୁରୁତ୍ୱ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି |

କଣ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣନ୍ତି କି, ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଏପରି ଏକ ଉପାୟ ଅଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯେକୈଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ, ସମସ୍ତ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଅତି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।

Lakshmi

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ନିୟମ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି, ସମୃଦ୍ଧତା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବ, କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ଜଡିତ, ସେଥିପାଇଁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମନ ଏହି ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଗ୍ରହଣ କରେ ତେବେ କେବଳ ଜପ କରନ୍ତୁ। ଏବଂ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବାବେଳେ ତୁମର ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର | କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି କୈଣସି ମନ୍ତ୍ରକୁ ବାରମ୍ବାର ପୁନରାବୃତ୍ତି କିମ୍ବା ପାଠ କରିବା ମନ୍ତ୍ର ଜପ କୁହାଯାଏ, ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ଯେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ବେଳେବେଳେ, ଜାଣିଶୁଣି କିମ୍ବା ଅଜ୍ଞାତରେ ସମୟ ସହିତ, ଆମେ ମନ୍ତ୍ର ପଢିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଏହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜଗତର ପ୍ରକୃତ ପ୍ରକୃତି କୁ ଜାଣିହେବ, ଜଣେ ବସ୍ତୁ ବନ୍ଧନରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ ଏବଂ ଯିଏ ସଫଳତାର ପଥରେ ଆଗେଇଥାଏ ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ର କୁହାଯାଏ | ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଇଚ୍ଛାକୃତ ଜିନିଷ ହାସଲ କରାଯାଇପାରିବ, ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ମନ୍ତ୍ରର ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି, ମନ୍ତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ କଷ୍ଟଦାୟକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ କରାଯାଇ ପାରିବ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 10 ଟି ମନ୍ତ୍ର କହୁଛୁ, ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ସକାଳୁ ଉଠିବା ଠାରୁ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କହିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଏହି ପରି, ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସକାଳେ ଉଠିବା, ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆମର ଉଭୟ ପାପୁଲି ଦେଖିବା ପରେ, ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଏବଂ ଏହି ମନ୍ତ୍ରକୁ ଦର୍ଶନ ମନ୍ତ୍ର କୁହାଯାଏ |

mata Lakshmi

କରାଗ୍ରେ ବସତେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ: କରମଦେ ସରସ୍ୱତୀ |

କରିମୁଲେ ତୁ ଗୋବିନ୍ଦା ପ୍ରଭାସ କରଦଶାନମଂ |
ପୃଥିବୀରେ ପାଦ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର କୁହନ୍ତୁ |

ସମଦ୍ରଭାସନେ ଦେବୀ ପାର୍ବତସ୍ତାନ ମଣ୍ଡେଲାଲେ |

ବିଷ୍ଣୁପାଟନୀ ନଃମସ୍ତୁବିୟମଂ ପାଦପ୍ରସାମ କ୍ଷାମସ୍ୱେମ୍ |
ବ୍ରସ୍ କିମ୍ବା ଦାନ୍ତ ଘସିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପଢନ୍ତୁ |

ଆୟୁର୍ବାଲମ ଯଶୋ ଭର୍ଚା: ପ୍ରଜା: ପାଶୁଭାସୁନିଚ।

ବ୍ରହ୍ମ ପ୍ରଜନା ଚା ମେଧା ଚା ଟିଭି ନା ଦେହି ଭାନାସପେଟ୍ |
ଗାଧୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ |

ସ୍ନାନ ମନ୍ତ୍ର ଗଙ୍ଗେ ଚ ଯମୁନା ଚାଭା ଗୋଦାବରୀ ସରସ୍ୱତୀ |

mata laxmi

ନର୍ମଡେ ସିନ୍ଧୁ କାବେରୀ ଆସମିନ୍ ସାନ୍ନିଡିମ୍ କୁରୁ ଜାଳେ |

ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅର୍ଦ୍ଧ ଅର୍ପଣ କରିବା ସମୟରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପଢନ୍ତୁ |

ଭାସ୍କରାଇ ବିଦମହେ, ମହାତେଜୟ ଧିମାହି |

ଟାନୋ ସୂର୍ଯ୍ୟ: ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ |
ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ |

ସାହା ନାଭାଭାଟୁ, ସାହା ନଅ ଭୁନାକ୍ଟୁ, ସାହା ବିରିୟମ୍ କରାଭାଭାଇ |

ତେଜସ୍ୱୀ ନାଭାଧିତାମାସ୍ତୁ ହେଉଛି ଜ୍ଞାନର ଗୁରୁ।

ଶାନ୍ତି ହିଂ ଶାନ୍ତି ହିଂ ଶାନ୍ତି ହିଂ

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ସାଦାପୁର୍ନଂ ଶଙ୍କର ପ୍ରଣ ଭାଲାବେ।

ଜିଆନ୍ ବୀରଗୟା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଭିକାନ୍ ଦେହି ଚା ପାର୍ବତୀ |

ବ୍ରହ୍ମପାରାମ ବ୍ରହ୍ମାହୀରବ୍ରହ୍ମନାଉ ବ୍ରାହ୍ମଣ ହୁତମ୍ |

laxmi

ବ୍ରହ୍ମାଇଭା ଦଶ ଗାଣ୍ଟଭ୍ୟାମ୍ ବ୍ରହ୍ମାକର୍ମା ସମାଦିନା |
ଭୋଜନ ସରିବା ପରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପଢନ୍ତୁ |

ଅଗସ୍ତ୍ୟମ୍ କୁମ୍ଭକର୍ନମ୍ ଶନିଃଚ ବାଦଭାନାଲମଂ |

ଭୋଜନ ପାରିପକ୍ୱାରଥ ସ୍ମୃତି ଭୀମ ଚା ପଞ୍ଚମ।

ଆନ୍ନାଦ୍ ଭବନ୍ତୀ ଭୁଟାନି ପରଜାନଦାନ ନାସମ୍ବଭା।

ଯଜନାଦ ଭବତୀ ପରଜାନୋ ୟଜନା କର୍ମ ସମଦ ଭବ।

ଅଧ୍ୟୟନ (ଅଧ୍ୟୟନ) ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ (ସରସ୍ୱତୀ ମନ୍ତ୍ର)
ଓମ୍ ଶ୍ରୀ ସରସ୍ୱତୀ ଶୁକ୍ଲଭର୍ଣ୍ଣମ୍ ସସ୍ମିତମ୍ ସମନହଂରାମ |

କୋଟିକ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଭାମୁଷ୍ପା ପାଶାଶ୍ରିୟୁ କଟାଭିଗ୍ରାହମଂ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *