ପାଖରେ ରାସନ କାର୍ଡ ଥିଲେ ସରକାର ଦେଉଛନ୍ତି 4000 ଟଙ୍କା – ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ଆପଣ ପାଇ ପାରିବେ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏକ ରେସନ କାର୍ଡ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର 4000 ଟଙ୍କା ଦେବେ | ବାସ୍ତବରେ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାର ଏହି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ ଏହି ଟଙ୍କା ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଏହି ଟଙ୍କା କରୋନା ରିଲିଫ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଭାବରେ ନଗଦ ଆକାରରେ ଦିଆଯାଉଛି |

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣେଇ ଦେବୁ କି କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏହି ରିଲିଫ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଭାବରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ CM ସାଇନ୍ କରିଥିଲେ | ଏହା ସହିତ ଏହି ରାଶି ନଗଦ ଅର୍ଥ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କୁହା ଯାଇଥିଲା। ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ମେ ମାସରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଦ୍ୱିତୀୟ କିସ୍ତି ମଧ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ |

v

ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା, ସିଏମ୍ ଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ରାଜ୍ୟର 2.7 କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଲାନିସ୍ୱାମୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ବୀମା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ। ଏଥି ସହିତ ଗତ ବର୍ଷ ସରକାର 2500 ଟଙ୍କା ସହାୟତା କରିଥିଲେ ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ 2500 ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାର ପୋଙ୍ଗଲ ମହୋତ୍ସବରେ 2500 ଟଙ୍କା ନଗଦ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

money

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇ ଦେବୁ କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଲାନିସ୍ୱାମୀ ଚାଉଳ ନେଉ ଥିବା ସବୁ ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀ ଙ୍କୁ 2500 ଟଙ୍କା ନଗଦ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ଚାଉଳ, ଚିନି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଆଖୁକୁ ମଧ୍ୟ ମାଗଣାରେ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା।

AIADMK ସରକାର 2014 ରେ 1 କିଲୋଗ୍ରାମ ଚାଉଳ ଏବଂ 1 କିଲୋଗ୍ରାମ ଚିନି ସହିତ 100 ଟଙ୍କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 2018 ରେ ଏହି ପରିମାଣ 1000 ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରା ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଲାନିସ୍ୱାମୀ ଏହାକୁ 2500 ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *