ପେଟ୍ରୋଲ ରେଟରେ ପୁଣି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ଏତେ ବଢିଗଲା ଯେ ଗାଡି ଚଲେଇ ପାରିବେନି

Petrol

ଜୟପୁର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରକ୍ରିୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଜାରି ରହିଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୁଣି ଥରେ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ପେଟ୍ରୋଲ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲିଟର ପିଛା 31 ପଇସା ବ୍ୟୟବହୁଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲରେ ଲିଟର ପିଛା 10 ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

କରୋନା ଅବଧିରେ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ହେତୁ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଘରର ବଜେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା 107.46 ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 98.82 ଟଙ୍କା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

Petrol

ଜୁଲାଇ ମାସ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଗତ 8 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ 5 ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆମେ ଗତ ମାସ ଅର୍ଥାତ୍ ଜୁନ୍ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ପେଟ୍ରୋଲରେ ପ୍ରାୟ 4.52 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ 4.09 ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟବହୁଳ ହୋଇଛି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନିକଟରେ ଘରୋଇ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ (ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ) ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *