Gold Price today : ପୁଣି କମିଲା ସୁନା ରେଟ – ଓଡିଶାରେ ଦାମ ଏବେ କେତେ ।

gg

ଯଦି ଆପଣ ସୁନା କିଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ଅଛି | ସୁନା ଦର ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଜୁନ୍ 11ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ଏହି ବାଣିଜ୍ୟ ସପ୍ତାହର ଶେଷ ଦିନ, ସୁନା ସହିତ ରୂପା ର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ବେଳେ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ଯେଉଁଠାରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 441 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି ରୂପା ମଧ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମରେ 1148 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ହେଲେ ଶନିବାର ଦିନ ଅର୍ଥା ଜୁନ 12 ରେ ଏହା ପୁଣି କମିଥିବାର ସୁଚନା ରହିଛି । ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଓଡିଶାରେ କେତେ ଅଛି ସୁନା ଦର ସେ ବିଷୟରେ ଆମେ ସୁଚନା ମଧ୍ୟ ପାଇବା ।

10 ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି 441 ଟଙ୍କା ଲାଭ ସହିତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ 10 ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ସୁନା 48,530 ଟଙ୍କା ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସୁନା 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 48,089 ଟଙ୍କା ରେ ରହିଜାଇ ଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରୂପା 1148 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ 71,432 କିଲୋଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ରୂପା କିଲୋଗ୍ରାମରେ 70,284 ଟଙ୍କା ବନ୍ଦ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ, ଆନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ବଜାର ରେ ସୁନା ଦର ଖସି 1,896 ଡଲାରରେ ପହଁଚିଥିଲା ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ରୂପା 28.15 ଡଲାର ପାଖାପାଖି ରହି ଥିଲା |

golds

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ 24 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା – 49028 ଟଙ୍କା, 23 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା – 48832 ଟଙ୍କା, 22 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା – 44910 ଟଙ୍କା, 18 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା – 36771 ଟଙ୍କା ଏବଂ 14 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା – 10 ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି 28681 ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା । ସେମିତି ବେଳେ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଅଧିବେଶନ ସୁନା ଏବଂ ରୂପା କିଣିବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ କିଣି ପାରିବେ ।

ନଚେତ୍ ଆଗାମୀ ସମୟ ରେ କୋରନା ସଂଙ୍କ୍ରମଣ ର ସ୍ଥିତି ସଦୃଢ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ମହଙ୍ଗା ଭାର ସହିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *