ଘର ପାଇଁ ଛାତର ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ: ଏହି ଗୋଟିଏ କାମ କଲେ ଟଙ୍କା ଅଭାବ ହେବ ଦୁର ।

ଘର ପାଇଁ ଛାତର ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ:

ଘରର ବାସ୍ତୁ ଯେପରି ସମସ୍ତ ସୁଖ-ଦୁଖଃ, ସଫଳତା-ବିଫଳତା, ପାରିବାରିକ ଶାନ୍ତି, ମତଭେଦ, ଧନ, ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ଏହାର ନକାରାତ୍ମକ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ସେହିଭଳି, ଘରର ଛାତ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ର ଏପରି ଏକ ଅଂଶ, ଯାହାକୁ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଭୁଲିଯାଉ କିମ୍ବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଆମେ ଅନେକ ଘରକୁ ଏପରି ଭାବରେ ଦେଖିଛି, ବସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱବଧାନରେ ନିର୍ମାଣ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପାରସ୍ପରିକ ଅସୁବିଧା, ଅର୍ଥ ଅଭାବ, ସେହି ଘରେ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହେଉଛି |

ଯେତେ ବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ଘରର ଛାତ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତି, ଦେଖନ୍ତି ଯେ ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଏଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଜାହାକୁ ଆମେ ଆଜି କହିବୁ ଏଠାରେ | ଏହା ଶୁଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଯେ କେବଳ ଛାତ ଉପରେ କିଛି ଛୋଟ ଜିନିଷ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଟଙ୍କା ର ହାନୀ ହେବ ନାହିଁ ବରଂ ଏପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି, ଯାହା ଘରର ଛାତ ଉପରେ ପଡ଼ିଛି ତେବେ ଅର୍ଥର ଭଣ୍ଡାର ମଧ୍ୟ ଖାଲି ହୋଇଯିବ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ ଯାହା ଯତ୍ନ ନେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

house

ଘରର ଛାତ ଶନିର କାରକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଘରର ଛାତକୁ ମଇଳା ରଖନ୍ତି, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ଘରର ଛାତ ସଫା ହେବା ଉଚିତ୍ , କଦାପି ଛାତ ଉପରେ କଳଙ୍କି ଲାଗିଥିବା ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଘରର ଛାତ ହେଉଛି ତୁମର ସଫଳତାର ବିନ୍ଦୁ, ଯେଉଁଥିରେ ତୁମେ ତୁମର ଅର୍ଥନୈତିକ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମାପ କରି ପାରିବ | ଯଦି ଛାତ ସଫା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛ, ତେବେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତି ସମାନ ଭାବରେ ଦୃଢହେବ |

ଅପାର ଧନ ପାଇବାକୁ ତୁମର ଛାତରେ ଏକ ଖାଲି ପଲିଥିନ୍ ରେ ଚିନି ରଖ | ତା’ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ କୁବେର କିପରି ତାଙ୍କ ଧନ ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବ |

ଛାତ ଉପରେ ପ୍ରାୟତଃ ଏକ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହାକୁ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଅର୍ଥର ପ୍ରବାହ ରହିବ । ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଘରର ଛାତରେ କଳା ଏବଂ ଧଳା ତେଲ ବିସ୍ତାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ଶୀଘ୍ର ଆପଣ ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣରେ ସଫଳତା ପାଇବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *