ଘରେ ମାଛ ରଖିଲେ କଣ ହୁଏ? ଆପଣଙ୍କୁ ମାଛ କରିବ କୋଟିପତି

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ । ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜି ହସୁଥିବା ବୁଦ୍ଧ, ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଇତ୍ୟାଦି ଘରେ ମିଳୁଛି । ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ତୁମର ଶୋଇବା ଭାଗ୍ୟ ଜାଗ୍ରତ କରି ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ ।  ତଥାପି, ଭାରତୀୟ ମହାମାରୀକୁ ଯୋଗ ଦେଇ ଅନେକ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଛି ।fish

ଏହା ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ମାଛ ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିକୁ ଆଣେ।ମାଛ ଦେଖିବା, ମନ ଶାନ୍ତି ପାଏ ଏବଂ ଏହା ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଭା ସହିତ ଯାଏ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ବିଦ୍ ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଘରେ ଜୀବନ୍ତ ମାଛ ଅଛି, ସେତେବେଳେ ଆଠଟି ସୁନେଲି ଏବଂ ଏକ କଳା ମାଛକୁ ଅକ୍ୱାରିୟମ ରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍, ଯଦି ଆପଣ ସ୍ଥାନର ଅଭାବ ଅଛି ।ତେବେ ଛୋଟ କାଚ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍, ତେବେ ଆପଣ ଦୁଇଟି ମାଛ ରଖିପାରିବେ।

ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି ନିୟମ ଅଛି ଯେପରି ଏହା ଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ କିମ୍ବା ଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହାକୁ ଉତ୍ତର, ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।fish

ଯଦି ଏକ ମାଛ ମରିଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଅଶୁଭ କଥା ନୁହେଁ, ଏହା ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଯେ ଘରକୁ ଆସୁଥିବା ବିପଦ ଆସୁଥିବା ଟଳି ଗଲା ।

ଯଦି ଘରେ ଏକ ବଡ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଏକ ଛୋଟ କାଚ ଘର ରେ ଦୁଇ ମାଛ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ। ଏହା ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।ସେହି ସମୟରେ ଆପଣ ଏହି ଛୋଟ କାଚ ଘରକୁ ଆପଣଙ୍କର ଶୟନ କକ୍ଷରେ ରଖିପାରିବେ ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ । ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *