ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘର ପାଖରେ ଏହି ଗଛ ଅଛି ତେବେ ତୁରନ୍ତ ପଢି ନିଅନ୍ତୁ ଏହି ଖବର

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆଜିର ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଏକ ଉଦ୍ଭିଦ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ଯାହା ଆମ ଘର ଚାରିପାଖରେ ବଢ଼ିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଗୁଣ ନଜାଣିବା ହେତୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରୁ । ଏହି ଛୋଟ ଛୋଟ ଉଦ୍ଭିଦ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ । ଆଜିର ପ୍ରବନ୍ଧରେ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦଗୁଡ଼ିକର ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ ଆଲୋଚନା କରିବା ।

ପ୍ରାୟତ ଏହା ବଙ୍କା, ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଆମ ଘର ଚାରିପାଖରେ ଏବଂ ରାସ୍ତାର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଦେଖାଯାଏ, ଯାହାର ନାମ ଭଟକଟେଆ ଅଟେ। ଏହା ବିଭିନ୍ନ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । ପ୍ୟାନଲ୍ ହର୍ପ୍ସ, ଖଣ, ଶୁଖିଲା, ଶୁଖିଲା କାଶ, ଗର୍ଭଧାରଣ, ମସ୍ତିଷ୍କ ଟ୍ୟୁମର ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ଇତ୍ୟାଦି । ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ପ୍ରାଚୀନ କାଳ ରୁ ଔଷଧି ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି । ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ବିପରୀତ ପ୍ରଭାବ ପକାଏ ନାହିଁ ।v

ବ୍ୟବହାରର ପଦ୍ଧତି:

ଯାଦୁ କିମ୍ବା ଇଂଫେସନ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦର ଚେରକୁ ଶୁଖାଇବା ପରେ, ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ କୁଟି ପାଉଡର ବା ଚୁର୍ଣ୍ଣ ବନାଇ ଦିଅନ୍ତୁ, ଏବେ ଏହାକୁ ଇଂଫେସନ ବା ଯାଦୁ ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ପାଉଡର ଲଗାନ୍ତୁ,ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଆରାମ ମିଳିବ ।

ବହୁତ ଦିନରୁ ଯଦି ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା କାଶ ସମସ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ଏକ ଗିଲାସ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଦୁଇ ଚିମୁଟା ଏହି ପତ୍ରର ଗୁଣ୍ଡ ମିଶାଇ ସେବନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଆରାମ ମିଳିବ।vo

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁ ବିନ୍ଧା କିମ୍ବା ଦରଜ ହେଉଛି ତେବେ ଏହି ପତ୍ର କୁ ବାଟି କର୍ପୂର ଗୁଣ୍ଡ ସହିତ ମିଶାଇ ନିଜ ଆଣ୍ଠୁ ରେ ବାନ୍ଧି ଦିଅନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ସୁଫଳ ମିଳିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହିଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସିଥାଉ,ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରିବା ସହ ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ , ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *