ଭୂଲରେ ମଧ୍ୟ ଘରର ଏହି ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ମୂର୍ତ୍ତି, ଫଟୋ,କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର,ଦର୍ପଣ ଲାଗିଥାଏ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ । ବନ୍ଧୁଗଣ, ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଥି ଅଟେ।ବସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସବୁ ଜିନିଷରେ ସକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ଥାଏ । ଏହା ପ୍ରାୟତଃ ଆମ ସହିତ ଘଟେ ଯେ ଆମେ ଅନୁଭବ କରୁ ଯେ ଆମ ଜୀବନରେ ହଠାତ୍ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିଯାଏ କିମ୍ବା ଆମେ କରୁଥିବା କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇନଥାଏ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଯାଏ ।

ଆମର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଯାହା ଘରକୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଆମକୁ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଘରୁ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ସହଜ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରିବେ । ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅପସାରଣ କରିବ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକତା ଯୋଗ କରିବ । ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ । ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମାଧାନ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ।gods

ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରରେ ଭଗବାନ ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ରଖନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । କେବଳ ପୂଜା ଘରେ ଭଗବାନ ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ରଖନ୍ତୁ। ପୂଜା ସ୍ଥାନ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଯେଉଁଥିରେ, ପୂଜା ସମୟରେ, ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗ ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ପୂଜାପାଠ ମନ୍ଦିରରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଚିତ୍ର କେବେବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇବା କୋଠରୀରେ ଏକ ଦର୍ପଣ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଏପରି କୋଠରୀରେ ରଖନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ତୁମର ଶଯ୍ୟାର ପ୍ରତିଫଳନ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ ନାହିଁ । ବସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଶୋଇବା ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର କୌଣସି ଅଂଶ ଗ୍ଲାସରେ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ। ଶୋଇବା ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଫଳନ ଗ୍ଲାସରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ, ତେବେ ଗ୍ଲାସକୁ ସେଠାରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଶୋଇବା ସମୟରେ ଏକ ପରଦା ରଖନ୍ତୁ ।god

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପରି ଚିତ୍ର ଘରେ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଯେଉଁଥିରେ କୌଣସି ଆକ୍ରୋଶ କିମ୍ବା ହିଂସା ଚିତ୍ରିତ ହୋଇଛି। ଘରେ ସବୁବେଳେ ହସୁଥିବା ଚେହେରା ଏବଂ ସବୁଜ ରଙ୍ଗ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଘରକୁ ଖୁସିରେ ରଖେ ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଶୌଚାଳୟ କେବେବି ନିର୍ମାଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଘରେ ସିଧାସଳଖ ଧାଡ଼ିରେ ତିନୋଟି କବାଟ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତୁଦୋଷ ମଧ୍ୟ ଏହି କାରଣରୁ ହୋଇଥାଏ।ଯଦି ପାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ବସା କରୁଛି, ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଶୁଭ ହେବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହିଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସିଥାଉ,ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରିବା ସହ ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ, ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *