ଏହି ସ୍ଥାନରେ କୁଆଁରୀ ଝିଅଙ୍କ ପାଇଁ ମିଳୁନାହାଁନ୍ତି ପୁଅ,ବାଧ୍ୟ ହୋଇ କରୁଛନ୍ତି ଏମିତି କାମ

g

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆମ ସଂସ୍କୃତି ଅନୁଯାୟୀ, କେବଳ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପର୍କ ଖୋଜନ୍ତି । ପିତାମାତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହ ସ୍ଥିର କରିବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି । ପିତାମାତାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ପିଲା ଏବଂ ପରିବାରର ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଖୋଜନ୍ତି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ଠିକ୍ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଏପରି ଏକ ଗାଁ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ପିତାମାତା ନିଜ ଝିଅ ପାଇଁ ଏକାକୀ ପୁଅ ପାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନେ ନିଜ ଝିଅକୁ ବିବାହିତ ପୁଅମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ।

କୁଆଁରି ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ୱପ୍ନ ;
ଏହି ଗାଁର ଝିଅମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି । ଅନେକ ଝିଅ ଅବିବାହିତ ପୁଅମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛାରେ ସାରା ଜୀବନ କୁମାରୀ ରୁହନ୍ତ । ଗାଁରେ ପୁଅଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଝିଅମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ କମ୍ ।girl s

ବ୍ରାଜିଲ୍ ;
ବ୍ରାଜିଲରେ ସ୍ଥାପିତ ଏହି ଗାଁ, 18 ରୁ 30 ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହି ଗାଁରେ ପ୍ରାୟ 600 ମହିଳାଙ୍କର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅଛି, ଯେଉଁଥିରୁ 300 ରୁ ଅଧିକ ଝିଅ ବିବାହ ପାଇଁ ପୁଅ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ । ଏଠାରେ ଥିବା ଝିଅମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବିବାହ କରିଥିବା ପୁଅ ବିବାହ ପରେ ନିଜ ଗାଁରେ ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ମହିଳାମାନେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି :
ମହିଳାମାନେ ଚାଷ ଠାରୁ ଏହି ଗାଁର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି ;ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ 18 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ପୁଅମାନେ କାମ ସଂପର୍କରେ ସହରରେ ରୁହନ୍ତି ।gi

ଗ୍ରାମ ର ପରମ୍ପରା :
ଏହି ଗାଁର ମୂଳଦୁଆ ମାରିଆ ସାନୋରିଆ ଦିଲିମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କୁ 1851 ମସିହାରେ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଏହି ଗାଁର ତିଆରି କରି ଏଠାରେ ନିୟମ ତିଆରି କଲେ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ । ଆପଣ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ନିଜ ବନ୍ଧୁ ପରିଜନ ଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଶ୍ଚୟ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *