ମନ୍ଦିରରୁ ମିଳିଥିବା ଭଗବାନଙ୍କ ଫୁଲକୁ ଏହିଭଳି ସାଇତି ରଖନ୍ତୁ, କରନ୍ତୁନି ଭୁଲ !

tample

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ମନ୍ଦିରରୁ ମିଳିଥିବା ଭଗବାନଙ୍କ ଫୁଲକୁ ଏହିଭଳି ସାଇତି ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶ୍ରୀବାଦ , ବନ୍ଧୁଗଣ ବେଳେବେଳେ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାରି ଆମକୁ ଠାକୁରଙ୍କ ଚରଣରୁ ଫୁଲ ଉଠି ଦେଇଥାନ୍ତି , ମନ୍ଦିରରୁ ଠାକୁରଙ୍କ ପାଖରୁ ପାଇଥିବା ଏହି ଫୁଲକୁ ସାଧାରଣତ ଆମେ ଘରକୁ ନେଇ ଆସିଥାଉ କିନ୍ତୁ କିଛିଦିନ ପରେ ଏହି ଫୁଲ ସୁଖିଯିବା ପରେ ଲୋକେ ଭାବନ୍ତି ଏହି ସୁକିଲା ଫୁଲକୁ କଣ କରିବି । ମନ୍ଦିରରୁ ମିଳିଥିବା ଏହି ଫୁଲକୁ ଭୁଲ ବ୍ୟବହାର କଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ପାପର ଭଗଦାରି ହୋଇଥାନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଏ , ତେବେ ଠାକୁରଙ୍କ ଚରଣରୁ ପାଇଥିବା ଏହି ଫୁଲକୁ କଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ , ମନ୍ଦିରରୁ ପାଇଥିବା ଏହି ଫୁଲ ସୁଖିଯିବା ପରେ ତାକୁ ଗୋଟିଏ କପଡାରେ ବାନ୍ଧି ଘରର ଆଲମୀରା ରେ ରଖିଦେବା ଉଚିତ୍ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଫୁଲର ସକାରତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ହିଁ ରୁହେ ।phola

ବେଳେ ବେଳେ ଆମେ କୌଣସି ତୀର୍ଥ ସ୍ଥାନ କିମ୍ବା କୌଣସି ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ୍ନ ପାଇଁ ଯାଉଥାଉ ଏବଂ ମନ୍ଦିର ପୁଜାରି ଭଗବାନଙ୍କ ଚରଣରୁ ଆମକୁ ଫୁଲ ଆଣି ଦେଇଥାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଆପଣ ମାନେ ଭାବନ୍ତି କଣ କରିବେ ଏହି ଫୁଲ , ତେବେ ଆପଣ ଫୁଲକୁ ନର୍ମ ଭାବି ନମସ୍କାର କରି ତାକୁ ଯଦି ଘରକୁ ନଆଣି ପାରୁଛନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରଭାହିତ ଜଳରେ ଆପଣ ପ୍ରଭାହିତ କରି ପାରନ୍ତି । ଲୋକେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ପଡିଥାନ୍ତି କି ଯେ ଏହି ଫୁଲକୁ କଣ କରିବି ଘରେ ପହଞ୍ଚୁ ପହଞ୍ଚୁ ତ ଏହି ଫୁଲ ସୁଖିଯାଏ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଫୁଲକୁ ହାତରେ ରଖି ସୁଙ୍ଘିନେବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ସୁଙ୍ଘିବା ପରେ କୌଣସି ଗଛ ତଳେ ବା ନଦୀରେ ପ୍ରଭାହିତ କରିଦେବା ଉଚିତ୍ ,temple

ସୁଙ୍ଘିବା ଦ୍ୱାରା ଫୁଲର ସାକାରତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଶରୀର କୁ ଚାଲି ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଏହାପରେ ଏହି ଫୁଲକୁ କୌଣସି ନଦୀରେ ପ୍ରଭାହିତ କରିଦେବା ଉଚିତ୍ , ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଜାଣିଲେ ମନ୍ଦିରରୁ ମିଳିଥିବା ଭଗବାନଙ୍କ ଫୁଲକୁ ଏହିଭଳି ସାଇତି ରଖନ୍ତୁ । ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *