ଭୂଲରେ ମଧ୍ୟ ଭୂମିରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ ନଚେତ ,ନଚେତ ଏହା ଘର ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ଅଶୁଭ

t

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏମିତି ଅନେକ ଜିନିଷ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଯଦି ଆମେ ଭୂମିରେ ରଖିଥାଉ ତେବେ ଏହା ଘର ପାଇଁ ଅମଙ୍ଗଳ ହୋଇଥାଏ।ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଆମର ଖୁସି ଏବଂ ସୁଖମୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ଅନେକ ଜିନିଷ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘର ତିଆରି କରିଲେ ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ।ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ,ଘରେ ପଡ଼ିଥିବା ବସ୍ତୁଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଆମ ଜୀବନରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ, ତେଣୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ଦିଆଯାଇଛି କେଉଁ ଜିନିଷ କୁ ଆମେ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କିଛି ଜିନିଷକୁ ଭୂମିରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ହୋଇଥାଏ , ଏହା ମଣିଷ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ।ତେଣୁ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ସେମାନଙ୍କୁ ଭୂମିରେ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ ।poja

ପୂଜାପାଠର ଜିନିଷ- ଧୂପ, ଫୁଲ, ଧୂପ ବାଡ଼ି, ନୈବେଦ୍ୟ ଇତ୍ୟାଦି ପୂଜାପାଠ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଭୂମିରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଏକ ସଫା ପ୍ଲେଟରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଭୂମିରେ ରଖିଲେ ଏଗୁଡ଼ିକ ଅଶୁଦ୍ଧ ହୋଇଯାଆନ୍ତି।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେହି ସମାନ ଅପରିଷ୍କାର ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଠିକ୍ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ଭଗବାନଙ୍କୁ ଶୁଦ୍ଧ ଜିନିଷ ଅର୍ପଣ କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତେଣୁ ପୂଜାପାଠକୁ ଭୂମିରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ।siba

ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଏବଂ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଓ ଶାଳଗ୍ରାମ – ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଲିଙ୍ଗ ଏବଂ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପ୍ରତୀକ, ଶାଳଗ୍ରାମ ଭୂମିରେ କେବେବି ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ଏହି ଦୁଇଟି ପ୍ରତୀକକୁ ଏକ ସଫା କପଡ଼ାରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ତୁମକୁ ମଧ୍ୟ ଘର ସଫା କରିବାକୁ ପଡିବ, ଏହାକୁ ଏକ ସଫା କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ଭୂମିରେ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।ଗଙ୍ଗା ଜଳ ପାତ୍ର କୁ କେବେହେଲେ ଭୂମିରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଠାକୁର ଘରେ କୌଣସି ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହିଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସିଥାଉ,ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରିବା ସହ ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ,ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *