ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କାହାକୁ ଦାନ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ,ରାଶି ଅନୁସାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି କଥା

dana

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଗରିବ ପାତ୍ର, ଜୀବ ଜନ୍ତୁ ଙ୍କୁ ଦାନ ଦେବା ବହୁତ ପୁଣ୍ୟର ବିଷୟ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ରାଶି ଅନୁସାରେ ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଭୁଲ ଜିଜିସ ଦାନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଅନିଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ । ଦାନ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆମେ ଧର୍ମକୁ ଅନୁସରଣ କରୁ ଏବଂ ଆମ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବା। ବୟସ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଦାନ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।ଜୀବନର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଦାନ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଗ୍ରହ ଦୁଖରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଦାନ ମଧ୍ୟ ଫଳପ୍ରଦ ଅଟେ । ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷର ଦାନ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ ।

dana

ଦାନ କରିବା ସମୟରେ ମନେ ରଖିବାକୁ ଥିବା ଜିନିଷଗୁଡିକ: ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଗ୍ରହକୁ ଚିନ୍ତା ନକରି ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, କାରଣ ଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ଜୀବନ ସହିତ କମିଯାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଗ୍ରହକୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଯାହା ରାଶିଫଳରେ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ । ସର୍ବଦା ଭଲ ଅନୁଭବ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ସହିତ ଦାନ କରନ୍ତୁ।ସମାନ ସ୍ତରର ଜିନିଷ ଗୁଡିକ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ।

rashi

କେଉଁ ବସ୍ତୁଗୁଡ଼ିକ ଆରୋହଣରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦାନ କରାଯାଏ:

ମେଷ – ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ମିଠା ଜିନିଷର ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ବୃଷ – ଶନି ଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଲୁହା ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମିଥୁନ – ଶୁକ୍ରକୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସବୁଜ ଜିନିଷ ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। କର୍କଟ- ଚନ୍ଦ୍ର ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସୁନା ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ସିଂହ – ମଙ୍ଗଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଜମି କିମ୍ବା ମାଟି ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।

rasi

କନ୍ୟା – ବୁଧକୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, କ୍ଷୀର ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।ତୁଳା ରାଶି – ଶନିଙ୍କୁ ଏବଂ କଳା ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ବିଛା – ମଙ୍ଗଳ ଙ୍କୁ ଏବଂ ହଳଦିଆ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଧନୁ – ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ମିଠା ଜିନିଷକୁ କେବେବି ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମକର – ଶୁକ୍ର ଙ୍କୁ ଏବଂ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କୁମ୍ଭ – ଶନି ଙ୍କୁ ଏବଂ ସବୁଜ ଜିନିଷକୁ କଦାପି ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମୀନ ରାଶି – ମଙ୍ଗଳ ଙ୍କୁ ଏବଂ ଲାଲ୍ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହିଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସିଥାଉ,ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରିବା ସହ ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ,ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *