04 ଜାନୁଆରୀ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ ରାଶି- ମେଷରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ପୁରୁଣା ପରିଶ୍ରମର ସଠିକ୍ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ । ପିତାଙ୍କ ସହଯୋଗରେ, ତୁମର କିଛି ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ । ଏକ ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ । ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବେ । ତୁମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃ ଦୃଢ ହେବ । ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ ।

ବୃଷ ରାଶି- ବୃଷ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜି ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଦିନ ହେବ । ତୁମର ବାଣୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ତୁମେ ଯାହା କହୁଛ ତା’ଠାରୁ ଭଲ ଅନ୍ୟଙ୍କ କଥା ଅଧିକ ଶୁଣ । ଆପଣ ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବା ଉଚିତ୍ । ତୁମ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ। ଆୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ । ବିବାହିତ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ । ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ପରସ୍ପରର ଭାବନାକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ।

ମିଥୁନ ରାଶି- ମିଥୁନ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କଗୁଡିକ ଭଲ ଫାଇଦା ହେବ । ତୁମେ ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବି ସମାଧାନ କରିପାରିବ । କିଛି ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ତୁମେ ତୁମର ବାଣୀର ସହିତ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ । ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବ । କ୍ୟାରିଅରରେ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ନୂତନ ପଥ ହାସଲ ହେବ ।

କର୍କଟ ରାଶି- ଆଜି, କର୍କଟ ରାଶିରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବହୁତ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି । ହଠାତ୍ ଆପଣ ଦୁର ସଂଚାର ମାଧ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଦୁଃଖଦ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉଦାସୀନ କରିବ । ହଠାତ୍ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମିଳିପାରିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ । ରୋଜଗାର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଘରୋଇ ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ରହିବ ।

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଆୟର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କଣ୍ଟିଜେନ୍ସି ଟଙ୍କା | ସମ୍ପର୍କ ତ୍ୟାଗରୁ ମଧୁରତା ଆସିବ | ମହୋଦ ପରିବାରରେ ସୁଖଦ ହେବ | ମନ ଅସୁବିଧାରେ ରହିବ, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ନାହିଁ | ଆପଣ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ପାଇବେ | ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ଘର ପରିବାରରେ କମ୍ ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହେତୁ ଜୀବନକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। ମହିଳାମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଭ୍ରମଣ ନିକଟ ହୋଇପାରେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଲାଭଦାୟକ ଦିନ | ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାରଙ୍କୁ ଭେଟିବେ | ବୈଦ୍ଧିକ ଆଲୋଚନାରେ, ବିବାଦର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଚାକିରୀ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଅଫିସରେ ଏକ ବଡ ଦିନ ହୋଇପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ବଢିବା ସହିତ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟର ଗୁଣବତ୍ତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ସହଜରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ପାରିବାରିକ ସହାୟତା ମିଳିବ | କୌଣସି ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ହାସଲ ହେବ | ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ଭଲ ହେବ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ପରିବାରର କାହା ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଶେଷ ହେବ | ଶିଶୁ ପକ୍ଷର ସଫଳତା ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ | ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ କିଣାଯାଇପାରିବ | ଘରୋଇ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ମନ ଖୁସି ହେବ | ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରୁ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ନିମନ୍ତ୍ରଣକୁ ଯାଇପାରିବେ | ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆପଣ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ ମନକୁ ଆସୁଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ବିଚଳିତ କରିପାରିବେ | ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ପଦବୀରେ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଯେକୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଣେ ଘନିଷ୍ଠ ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉପକୃତ ହେବେ | ଯେକୌଣସି ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଶାସନରେ ସଫଳତା ମିଳିବ | ଏହି ମାମଲାରେ ବିଜୟଙ୍କର ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ଯେଉଁ କାମ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି, ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେହି ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଦିନଟି ଠିକ ଅଛି | ସଂଗ୍ରହ, ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ, ଆୟ ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ | ଆପଣ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଯୋଗ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି:ଆପଣ ଆଜି କଳ୍ପନାକାରୀ ହେବେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରୁ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ଏକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ତୁମର ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ପ୍ରକୃତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ | ନିଜକୁ ଆରାମ କରିବାର ଦିନ | କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାରିକତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇବାକୁ ପଡିବ | ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ହେତୁ ଆପଣ ସାଥୀଙ୍କୁ ସମୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ | ତୁମେ ତୁମର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର | ତୁମ ପରିବାର ପାଇଁ ସମୟ ନ ନେଇ ତୁମେ ଦୁଃଖିତ ମଧ୍ୟ ହେବ | ବିରୋଧୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି |

ମକର ରାଶି: ଆଜି ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ | ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିପାରେ | ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ହେବ | ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଟେନସନ ରହିବ | ତୁମ ପରିବାର ପ୍ରତି ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର କର ନାହିଁ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ରୋମାନ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାରିତ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇବ ନାହିଁ | ଏହା ପାରିବାରିକ ଶାନ୍ତିକୁ ବିଘ୍ନ କରିପାରେ | ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଗୋପନୀୟତାର ଯତ୍ନ ନେବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଯାହା ଘଟେ, ତୁମ ଅଫିସ୍ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଝଗଡା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ | ତୁମେ କେବଳ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ ଏବଂ ଅସୁବିଧାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ | ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି କିମ୍ବା ବିଦେଶୀ ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ଆଡମିଶନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଖବରକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ଭଲ ଖବର ପାଇବେ | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ଚତୁର ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନାରେ ଧରାପଡ଼ିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ସମୟ ଭଲ ହେବ, ଯଦି ତୁମେ ଚାପରୁ ଦୂରରେ ରୁହ | ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଏକୁଟିଆ ଅନୁଭବ କରିବ, ତୁମ ପରିବାରର ସାହାଯ୍ୟ ନିଅ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରିବ | କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଥଣ୍ଡା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସଚେତନତାର ଗୁଣ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ବଡ ଯୋଜନା ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରା ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣେ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିପାରିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଆପଣ ଦୃଢ଼କୁ ଚଳାଇବାର ଲାଭ ପାଇବେ | ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *