ଜାମୁକୋଳି ଖାଇବାର ଏହି ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ

jamukuli

କଳା କଳା ଜାମୁ କୋଳି ଦେଖିବା ସମୟରେ ମନରେ ପ୍ରଲୋଭନ ଆସିଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏହା ଔଷଧୀୟ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । କର୍କଟ କେବଳ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ନୁହେଁ ବରଂ ହୃଦ୍ ରୋଗ ବ୍ୟତୀତ ଆଜମା, ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍, କର୍କଟ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ସମାଜ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ରୋଗ ସମସ୍ୟା ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ଲକ୍ଷ୍ନ ର ଏକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବସ୍ଥିତ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ରହମାନଖେଡାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ରାଜନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଜାମୁକୋଳି ଫଳ କେବଳ ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ପାନୀୟ ନୁହେଁ ବରଂ କର୍କଟ, ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ ଏବଂ ଆଜମା ରୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ । ଅନେକ ଉପାୟରେ ଜାମୁ କୋଳିର ବ୍ୟବହାର ସମ୍ଭବ । ବଜାରରେ ଫଳ ଭାବରେ ସୀମିତ ସମୟ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ଜାମୁକୋଳି , ଖୋଲା ବଜାରରେ ଅନେକ ରୂପରେ ମହତ୍ୱ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛି  । ୱାଇନ, ରସ, ବାର, ଭିନେଗାର, ଜେଲି ପରି ଏକ ଉତ୍ପାଦ ଭାବରେ ଏହାକୁ ବର୍ଷସାରା ଖାଇ ପାରିବେ । ଏହା କେବଳ ଏକ ମୂଲ୍ୟଯୁକ୍ତ ଉତ୍ପାଦ ନୁହେଁ, ଏହା ମଧ୍ୟ ପୁଷ୍ଟିକର, ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ତାଜା ଫଳ ଆମ ଶରୀରର ସୁସ୍ଥତା କୁ ବଜାୟ ରଖେ ଏହା ।jamu

ଏହି ‘ସୁପରଫ୍ରୁଟ୍’ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାରରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜାମୁକୋଳି ହେଉଛି ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଗୁଣର ଖଣି । ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ସୁପରଫ୍ରୁଟ୍ ବର୍ଗରେ ରଖାଯାଇଛି।ଜାମୁକୋଳି ଫଳ କର୍କଟ, ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍, ମଧୁମେହ, ଆଜମା ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ।

ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଫଳ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ମୂତ୍ର ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । ଏହାର ବାୟୋଆକ୍ଟିଭ୍ ଯୌଗିକ କର୍କଟ, ହୃଦ ରୋଗ, ମହୁ, ଆଜମା ଏବଂ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ବ୍ୟାଖ୍ୟା କର । ସେଗୁଡିକ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟରେ ଭରପୂର । ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହୁ ଏବଂ କର୍କଟ ବିରୋଧୀ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ବିକଶିତ ଦେଶମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।jamukuli

ଉଦ୍ୟୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ।
ଡକ୍ଟର ରାଜନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଜାମୁକୋଳି ର ମୂଲ୍ୟଯୁକ୍ତ ଉତ୍ପାଦରେ ମଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଉଦ୍ୟୋଗୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ । କ୍ଷୁଦ୍ର ଉଦ୍ୟୋଗଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦିଆଯାଉଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ଗ୍ରାମ ଏବଂ ସହରରେ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇପାରିବ । ଜାମୁକୋଳି ର ସ୍ୱାଦ ଏବଂ ସୁଗନ୍ଧ ବହୁତ ଭଲ । ଏହା ଜୈବ ସକ୍ରିୟ ଯୌଗିକରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ।ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଯୋଗୁଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହି କୋଳି ର ରସ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ । ଏଭଳି ଅଧିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *