17 ଡିସେମ୍ୱର 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ।

rasi-phala

ମେଷ : ଆଜି ଗଣେଶଜୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ଶରୀର ଏବଂ ମନ ସହିତ ସୁସ୍ଥ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆଜି ତୁମ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଜୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ତୁମେ ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବ | ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ନିରନ୍ତର ଅଗ୍ରଗତି ଆଶା କରାଯାଏ | ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହେବ | ଭ୍ରମଣରୁ ଲାଭ |

ବୃଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅସୁବିଧାଜନକ ଦିନ ହେବ ଏବଂ ଗଣେଶ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଆଜି ଘଟୁଥିବା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନରମ ହେବ | ଆଖିରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ପରିବାର ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଖର୍ଚ୍ଚ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ ଏବଂ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ ସଫଳତା ମିଳିବ |

ମିଥୁନ : ଆଜି ଅନେକ ଲାଭ ହେତୁ ତୁମର ଆନନ୍ଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କଠାରୁ ଲାଭଜନକ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ମଜା ଲାଗିବ | ବିବାହ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଜୀବନସାଥୀ ପାଇପାରେ | ତୁମେ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ପାଇବ | ଧନ, ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ହେବ | ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ବଦଳାଇବ ଭଗବାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ମନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବ | ନୂତନ ପୋଷାକ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ | ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ | ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ |

କର୍କଟ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଆପଣ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଆଧିପତ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ପଦୋନ୍ନତିର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପରିବାରରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ | ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ | କିଛି କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଦ୍ୱାରା ଅନୁଭୂତ ହେବ, କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ ଏବଂ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଗଣେଶଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ। କୋର୍ଟ ଅଦାଲତ ବିବାଦରେ ସଫଳତା ମିଳିପାରିବ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଅଛି | ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଗଠନ ହୋଇପାରେ | ଜଣେ ଦୈନଦିନ ଜୀବନରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଟଙ୍କା ସମସ୍ୟାର କିଛି ସମାଧାନ ସହଜରେ ମିଳିପାରିବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହୋଇପାରେ | ଅର୍ଥର ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟେନସନ ହୋଇପାରେ | ନିକଟସ୍ଥ କିମ୍ବା ଏକାଠି କାମ କରୁଥିବା କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କ୍ରୋଧିତ ହେବ | ଏହା ବୁଦ୍ଧିମାନ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ମାନ ପାଇବା | ଆପଣ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯେଉଁମାନେ ପଦବୀ ଏବଂ ସମ୍ମାନରେ ଉଚ୍ଚ ଅଟନ୍ତି | ପୂରା ଦିନ କାମରେ ବିତାଇ ପାରିବେ | ଆଜି ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇପାରିବେ | ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାଜନକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ | ଦାୟିତ୍ ନେବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | କିଛି ଭଲ ସମୟ ମଧ୍ୟ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତାଇପାରେ | ମନରେ କିଛି ହେତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | କ୍ରୋଧ ଅନୁଭବ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ ଏବଂ ଶାନ୍ତ ରୁହ |

ତୁଳା ରାଶି : ଟଙ୍କା ପରିସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଆଖପାଖରେ କିମ୍ବା ପାଖରେ କିଛି ଲୋକ ଅପଚୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିପାରନ୍ତି | ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ କଥାରେ ପ୍ରବେଶ କରି, ତୁମେ ତୁମର ଟଙ୍କାକୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଇ ପାରିବ | ଆପଣ ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାରରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଆଶା ବଢିପାରେ | ରୋମାନ୍ସ ପାଇଁ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇପାରେ | ଆଜି, ଆପଣ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଏବଂ ଯତ୍ନର ସହିତ କରିବା ଉଚିତ୍ | ନିଜ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଦାୟିତ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ବିଛା ରାଶି : ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନିତ୍ୟକର୍ମ ଜୀବନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସୁଛି | ଅନେକ ଲୋକ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବେ | ତୁମର ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ, ତୁମେ କାମ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବ | ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ | ପୁରୁଣା ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ହୋଇପାରନ୍ତି | ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ହୋଇପାରନ୍ତି | ଦୁଇପାଖିଆ କଥା କହିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ଧନୁ ରାଶି: ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ, ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ | ଆପଣ ସାମାଜିକ ସର୍କଲରେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ | ସାମୂହିକ ଭାବରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ବନ୍ଧୁ, ପଡ଼ୋଶୀ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା | ଭାବ ନାହିଁ ଯେ ତୁମକୁ ସବୁକିଛି କରିବାକୁ ପଡିବ | ଦୈନଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ମିଥ୍ୟା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

ମକର ରାଶି: ମକର ରାଶି ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଆଜି କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ଭାଷଣରେ ଏକ ମହୁ ତିଆରି କର | ଆଜି ଆପଣ ଅଫିସରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତଥାପି, ତୁମେ ତୁମର ଦାୟିତ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ | ଆଜି ଆଖି ବନ୍ଦ କରି କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଶାନ୍ତି ଆଣିଦେବ | ଭ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ କରନ୍ତୁ |

କୁମ୍ଭ: କୁମ୍ଭ ପାଇଁ ଆଜି ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ | ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅସ୍ଥିରତା ଦେଖିପାରନ୍ତି | ଆଜି, ଆପଣ ମାନସିକ ଚିନ୍ତାଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଏକତ୍ର ଭଲ କାମ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କତାର ସହିତ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

ମୀନ ରାଶି : ମୀନ ପାଇଁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଅଫିସରେ ଏହି ଦିନ, ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ | ଆଜି, ଆପଣ ଜଣେ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ | କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ତୁମେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ପାଇବ | ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣ ଅନେକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପ୍ରେମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ଏବଂ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ ଏବଂ ତୁମେ ତୁମର ହୃଦୟକୁ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କୁ କହିବ | ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବ ହେତୁ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *