16 ଡିସେମ୍ୱର 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ସାହକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତୁ, କାରଣ ଅଧିକ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଜୀବିକା ଏବଂ ସୁଖର ମାଧ୍ୟମ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | କାହାଠାରୁ ସହଯୋଗ ଆଶା କର ନାହିଁ |ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ବିଦେଶ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ | ସେୟାର ବଜାରରେ ବିନିଯୋଗ ଶୁଭ ହୋଇପାରେ | ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ହେତୁ ପରିବେଶ ଟିକେ କଷ୍ଟଦାୟକ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ନିଜକୁ ଶାନ୍ତ ରଖନ୍ତି ଏବଂ ଧର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରିବେ | ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ |

ବୃଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରେ | ଭଲ ଭାବପ୍ରବଣତା ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବଢାଇବ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ଗୋପନୀୟ ଥିବା ସୂଚନା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଭାବପ୍ରବଣତା ଆପଣଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କରିପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରେ ବୁଝିବା ଧର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ସାବଧାନ ରୁହ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖିବେ | ଯିଏ ତୁମକୁ ଭେଟିଲା, ଭଦ୍ର ଏବଂ ମନୋରମ ହୁଅ | ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ଆକର୍ଷଣର ରହସ୍ୟ ଜାଣିବେ | ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ଥକ୍କା ଏବଂ ଚାପରୁ ଆପଣ ଆରାମ ପାଇବେ |

ମିଥୁନ : ଆଜି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରିବ | ଅନେକ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ଋଣ ଟଙ୍କା କାରବାରରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ | ଯାହା କିଛି ଭୁଲ୍ ହେବ, ସାଥୀ ତାହା ପରିଚାଳନା କରିବ | ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅଧିକ ଜିନିଷ ଥାଇପାରେ | ତୁମେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବ ଏବଂ ତୁମର କାମ ଠିକ୍ ସମୟରେ କରାଇବ | ଏଥିରେ କାହାର ଦୋଷ ରହିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ | ଉଭୟ ସାଥୀ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରାଯିବ। ଆପଣ ସମାଜରେ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ | ବାଟରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିବ | ବାହ୍ୟ ଚାପରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଇନର ହଲମାର୍କ ହୋଇପାରେ |

କର୍କଟ : ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛ | ଆଜି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇପାରିବେ | ଏବଂ ସେଠାରୁ ଆପଣ କୌଣସି ସଫଳତା ପାଇବେ ନାହିଁ | ବିରୋଧୀମାନେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ | ମନୋଭାବ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ରମ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ କଠୋର | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟ ହୃଦୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ଖୁସି ହେବ | ତୁମ ଭିତରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେଉଛି | ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଅଗ୍ରଗତି କରନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟ ଦ୍ଵନ୍ଦ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ | ପରିବାର ସହାୟତା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ଆପଣ ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଆବଶ୍ୟକ ଆଲୋଚନା କରିବେ |

ସିଂହ ରାଶି : ତୁମର ଦିନ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହୀ ମାନସିକତା ସହିତ ଅତିବାହିତ ହେବ | ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ କରାଯିବ | ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ | ସେଠାରେ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ୍ ଲାଭର ରାଶି ଅଛି | ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ରହଣି ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବିଦେଶୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଅବହେଳିତ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ | ଆପଣ ଏକାଡେମିକ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରେ | କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟରେ କୌଣସି ହାତ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଏକାଗ୍ରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତି | ତୁମର କୌଶଳକୁ ପରିଷ୍କାର କରିବା ଏବଂ ଜୀବନର ପସନ୍ଦ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ତୁମର ଲୁକ୍କାୟିତ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ତୁମେ ପ୍ରୟାସରେ ନିୟୋଜିତ | କିଛି ବିଶ୍ରାମ ନିଅ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଦୈନଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ଠାରୁ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ଟାଣି ନେଇପାରନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | କ୍ରୋଧ ଅନୁଭବ କରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ | କିନ୍ତୁ ଶାନ୍ତ ରହିବା ଆପଣଙ୍କ ଲାଭରେ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆପଣ ଏକାଡେମିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତି ଧାରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସନ୍ତୁଳନରେ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସେଥିରେ ଲୁକ୍କାୟିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନିଅ | ଏକାକୀତା ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ବହୁତ ଭଲ ମନୋଭାବରେ ରହିବେ | କ୍ରୋଧ କର ନାହିଁ ଏବଂ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖ | ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍ ହେବ | ପରିବାର ସହିତ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସୁଖଦ ଅନୁଭବ ଦେବ | ଅତିରିକ୍ତ ଆୟ ପାଇଁ ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଧାରଣା ନିଅ | ବନ୍ଧୁମାନେ ସନ୍ଧ୍ୟା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଆପଣଙ୍କ ଦିନକୁ ଖୁସି କରିବେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

ବିଛା : ଗଣେଶ ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଭାବରୁ ଆଜି ନିରାଶ ହେବ। ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଗାଡିରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଆଘାତ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରେ | ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ | ଅତିରିକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ତୁମର କ୍ଷମତା ସେମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବ ଯାହାର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ତୁମଠାରୁ କମ୍ ଅଟେ | ଏହିପରି ସୂଚନା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପରିବାର ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସତର୍କତା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ନିୟୋଜିତ ଲୋକମାନେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇବେ | ମନ ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାଧାରଣ ହେବ | ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ସଫଳତା କମ୍ ହେବ | ଚାପ ଦୂର କରିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ହଠାତ୍ ଟେଲିକମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କୌଣସି ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ | ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ | ଅଫିସରେ ତୁମର କାମ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ | ତୁମ କାମରେ ତୁମେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବ | ଯେକୌଣସି କ୍ରନିକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରେ | ହଠାତ୍ ଲାଭଜନକ ଯୋଜନା ହାତକୁ ଯାଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଶୁଭ ଦିନ ହେବ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ମକର ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | କୌଣସି ବିଷୟରେ ବିବାଦ କର ନାହିଁ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସ୍ୱାଭାବିକ | ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଭିନ୍ନତା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ | ଆୟ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ଉପାୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିପାରିବେ | ବେକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ, ତୁମେ ତୁମର ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖ | ତୁମ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଆଜି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବେ | ଭାଗ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି | ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଶୁଭ ସ୍ଥିତି ହେତୁ, ତୁମେ ତୁମର ପରିଶ୍ରମର ସଠିକ୍ ଫଳାଫଳ ପାଇବ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଉପଭୋଗ୍ୟ ସମୟ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ମନ ଅସୁବିଧା କମ୍ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରେ | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ପ୍ରେମ ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ଯେକୌଣସି ପୁରୁଣା ବିବାଦରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ମୀନ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟମ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରାଯିବ | ତୁମର ନୂତନ ଯୋଜନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ତୁମର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ଘରର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଗାଡି ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଆଘାତ କିମ୍ବା ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *