22 ନଭେମ୍ୱର 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ – ଏବେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାର ମସୟ ଆସିଛି । ଆଜି ଆପଣ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ବାଛିବେ ,ଯଦିଓ ତାହା ଅର୍ଥ ସମ୍ବଦ୍ଧୀୟ ହୋଇଥାଏ, ଘର କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବଦ୍ଧୀୟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ତାହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ । ଆଜି ଆପଣ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚ଼ିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯିବେ । ଏହି କଥା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ ଏବଂ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିର ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ । ଧନର ଦେବା-ନେବା, ଅସୁଲି କିମ୍ବା ନିବେଶ କରବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। କୋର୍ଟ-କଚେରୀର କଥାଗୁଡ଼ିକରେ ସମ୍ଭାଳିକରି ଚାଲିବେ। ବାଣୀ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ସୁଧାର ହେବ,ପ୍ରତିକାର–ବୃଦ୍ଧ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସହାୟତା କରି ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କର

ବୃଷ – ଆଜି ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଶାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ହିଁ ଅଛି । ଏହାକୁ ବାହାରେ ଖୋଜିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ନିଜ ଭିତରେ ଫଳାଫଳକୁ ଆପଣ ଖୋଜନ୍ତୁ । ଏହାର ଆରମ୍ଭ ଆପଣ ଯୋଗଠାରୁ କରନ୍ତୁ ।  ଆଜ ଦିନ ଭଲ ଅଛି, ଆପଣ କାହା ସହିତ ଅଧିକ ବାଦ-ବିବାଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ତାହାହିଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ହିତକର ହେବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଏବଂ ଉପାସନାର ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ନହେଉ ସେଥିପାଇଁ ବାଣୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ରଖିବେ |ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦନୀ ଭଲ ହେବାର ସଂକେତ ମିଳୁଛି। ଏହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ମିଳିବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସାଥୀର ମନକୁ ଛୁଇଁଲାଭଳି କଥା ହୋଇପାରେ |ପ୍ରତିକାର–ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଓ ଆମିଷ ସେବନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ମିଥୁନି – ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟତାର ସ୍ରୋତ ହେବ । ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ସବୁ ପ୍ରକାର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଟନ୍ତି ।ତେଣୁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ଉଚ଼ିତ୍ । ଆପଣ ଦେଖିବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବିଦେଶୀ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆତ୍ମୀୟତା ବଢିବ । ଆପଣଙ୍କ ବିଦେଶୀ ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ଯିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ବିଦେଶ ଯାଇପାରନ୍ତି ।ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ ତଥା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ଉଚିତ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ ହେବ। ସାମାଜିକ ରୂପରେ ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସରଳତାପୂର୍ବକ ସଂପନ୍ନ ହେବ ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ,ପ୍ରତିକାର:- ଅସହାୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।ପ୍ରତିକାର– ଚଣାଡାଲି ଓ ଗୁଡ ମନ୍ଦିରରେ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

କର୍କଟ – ଆଜି ଆପଣ ଏମିତିହିଁ ଗପିବା ସମୟରେ ନିଜର ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଝି ବିଚ଼ାରକରି କହିବେ । ଆପଣ କାହାକୁ କ`ଣ କହୁଛନ୍ତି ଏଥି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କର ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଲେଇ ଆପଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ । ଆଜି ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ଯେ ଆପଣ ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ସମୟ କଟାଇବାକୁ ଚ଼ାହାନ୍ତି । ଆଜିର ଦିନ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କଟାଇଲେ ଶୁଭ ହେବ ।ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଆପଣ ଆନନ୍ଦିତ ରହିବେ। ମିତ୍ର ତଥା ସମ୍ବନ୍ଧିମାନଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା ବନାଇବେ ଏବଂ ଆନନ୍ଦପ୍ରଦ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ। ସାମାଜିକ ରୂପରେ ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଭାଗିଦାରୀଙ୍କ ସହିତ ଚର୍ଚ୍ଚା ସକାରାତ୍ମକ ହେବ,ପ୍ରତିକାର– କୁକୁରକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ସିଂହ : ଆପଣ ଆଜି ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଦିନକୁ ଧାର୍ମିକ ଧାରାରେ ବିତାଇବେ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଏହା ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ | ପରିଶ୍ରମୀ ହେବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଆଜି ତୁମର ଆଚରଣ ଯଥାର୍ଥ ହେବ | ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | ବ୍ୟବସାୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ହେତୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବଳ ଇଚ୍ଛା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚାପ ଏବଂ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଏକପାଖିଆ ସଂଲଗ୍ନତା ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ହୃଦଘାତ ଆଣିବ | ସ୍ୱପ୍ନରେ ସମୟ ବିତାଇବା କ୍ଷତିକାରକ ହେବ, ଭୟ କର ନାହିଁ ଯେ ଅନ୍ୟମାନେ ତୁମର କାମ କରିବେ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ପରିସ୍ଥିତି ସହିତ ଦିନ ବିତାଇବାକୁ ପଡିବ | ଆଜି, ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅ | କ୍ରନିକ୍ ରୋଗଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଖାଇପାରେ | ବିତର୍କ ଏବଂ ଝଗଡା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ, ବିଶେଷ କରି ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି | ଆପଣ ଆଜି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ବିଛା : ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତି ଆକସ୍ମିକ ଲାଭ କିମ୍ବା ବେଟିଂ ଦ୍ୱାରା ଦୃଢ ହେବ | ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଉନ୍ନତ କରିବ | ତୁମର ସାଥୀଙ୍କୁ ତୁମର ଯୋଜନା ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ରହିବାକୁ ମନାଇବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବ | କିଛି ନୂଆ ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଯାତ୍ରା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଆଶା ଏବଂ ସଫଳତା ଦେବ | ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ପ୍ରେମ ପାଇବ | ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ କିମ୍ବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ବିତାଇ ପାରିବେ, କାରଣ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଆତ୍ମ ନିର୍ମାଣରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗଦାନକାରୀ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ସହଜରେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିବେ, ଆପଣ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପୁରୁଣା ଋଣକୁ ଫେରାଇ ପାରିବେ କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆପଣ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଜୀବନର ଉତ୍ଥାନ-ପତନରେ, ସେମାନଙ୍କୁ କାନ୍ଧରେ କାନ୍ଧରେ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ | କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସ୍ୱାଦ ମଧ୍ୟ ଭଲ ସ୍ୱାଦ ହେବ | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପରିସ୍ଥିତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଇବ |

କୁମ୍ଭ : ତୁମ ପିଲାମାନେ ତୁମକୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ତାହା କରିବେ | ଘରେ କର୍ମ-କାଣ୍ଡ ପୂଜା ଇତ୍ୟାଦି ଆୟୋଜିତ ହେବ | ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଦିନ, କାରଣ ତୁମର କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିଶ୍ରାମ ପାଇବ | ଏହି ଦିନ, ତୁମର ମନ ଶୁଦ୍ଧ ହେବ ଏବଂ ଶୁଦ୍ଧ ଚିନ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ, ତୁମେ ନିରାଶାକୁ ଦୂର କରିବ ଏବଂ ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି, ଏହାର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନରେ ସମାପ୍ତ କରି ସଫଳତାର ବାତାବରଣ ଅଧିକ ହେବ | ତୁମର ଦୈନଦିନ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହସ ସହିତ, ତୁମେ ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ସାହସ କରି ସଫଳତା ଆଡକୁ ଯିବ | ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ ର ଭାର ବଢିବ, ଯାହା ତୁମକୁ ଚାପ ଦେଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭଜନକ କାରବାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ କିଛି ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ପଡିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *