17 ନଭେମ୍ବର 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ

rasi-phala

ମେଷ: ଆଜି ମେଷ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ | ଗୋଟିଏ ପଟେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରନ୍ତି, ଅନ୍ୟ ପଟେ ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ତୁମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ ହେବ | ପରିବାରରେ କାହାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଦେଖାଯିବ | ଆପଣ ବାହାରେ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ବୃଷ : ଆଜି ପାଇଁ ବିଶେଷ କିଛି ହେବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ | ପରିବାରର ସାନ ପିଲାମାନେ ଯତ୍ନ ନେବେ | ସେମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ବୁଝିବେ | ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ମୂଲ୍ୟବାନ ହେବ | ତୁମ କାମରେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବ ଏବଂ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ ହେବ | ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଅଛନ୍ତି, ଆଜି ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କଥା କହିବା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଦେବ |

ମିଥୁନ: ମିଥୁନ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଭାଗ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ | କାରଣ ଏପରି କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ତୁମେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବ | ତୁମର ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଯିବ | ପାଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଆପଣ କାଶ, ଜ୍ୱର ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ | ଖର୍ଚ୍ଚ ଟିକିଏ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ କରିବ | କୋର୍ଟ କୋର୍ଟର ପୁରୁଣା ମାମଲାଗୁଡ଼ିକରେ ସଫଳତା ମିଳିବ |

କର୍କଟ: ଆଜି କର୍କଟ ରାଶି ପାଇଁ ଟିକିଏ ଦୁର୍ବଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଟିକେ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି କାରଣ ବିନା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅ | କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଅତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ କୌଣସି ଭୁଲ ପାଇଁ ପରିସର ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆଜିର ଦିନ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ |

ସିଂହ : ଗଣେଶ କୁହନ୍ତି, ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିବ୍ରତ ହେବେ। ଘରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ମନକୁ ହତାଶ କରିପାରେ | ତୁମେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବ କିନ୍ତୁ ତୁମେ କମ୍ ଫଳ ପାଇବ | ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣ ଅସ୍ଥିର ଏବଂ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଭାବନା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଚିନ୍ତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବ | ପେଟ ଖରାପ ହେବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେବ | ହଠାତ୍ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ପ୍ରତାରଣା କରିପାରନ୍ତି | ଆଜି, ଅତୀତର ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ମାନସିକ ବିଭ୍ରାଟ ଏବଂ ଦୁଃଖର କାରଣ ହେବ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ ହେବ | ଗଣେଶ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତୁଳା ରାଶି : ଗଣେଶ ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ପାଇପାରିବେ, ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଆରାମଦାୟକ ଏବଂ ଉପଭୋଗ୍ୟ ବାହାଘର ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ତୁମର ପ୍ରିୟଜନ ଏବଂ ପରିବାରଠାରୁ ତୁମେ ବହୁତ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ତୁମର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ |

ବିଛା : ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ସମୟ | ଆପଣ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ରହଣି ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ତୁମର ପ୍ରିୟଜନ ଏବଂ ପରିବାରଠାରୁ ତୁମେ ବହୁତ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ତୁମର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ | ତୁମର ଦିନ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବ ଏବଂ ତୁମେ ସମୟ କ୍ରଞ୍ଚ ପାଇବ | ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ସ୍ତରରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଆଶା ଏବଂ ସଫଳତା ଦେବ | ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ପ୍ରେମ ପାଇବ | ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ କିମ୍ବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ବିତାଇ ପାରିବେ, କାରଣ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଆତ୍ମ ନିର୍ମାଣରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗଦାନକାରୀ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ସହଜରେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିବେ, ଆପଣ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପୁରୁଣା ଋଣକୁ ଫେରାଇ ପାରିବେ କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆପଣ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଜୀବନର ଉତ୍ଥାନ-ପତନରେ, ସେମାନଙ୍କୁ କାନ୍ଧରେ କାନ୍ଧରେ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ | କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସ୍ୱାଦ ମଧ୍ୟ ଭଲ ସ୍ୱାଦ ହେବ | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପରିସ୍ଥିତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଇବ |

କୁମ୍ଭ : ତୁମ ପିଲାମାନେ ତୁମକୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ତାହା କରିବେ | ଘରେ କର୍ମ-କାଣ୍ଡ ପୂଜା ଇତ୍ୟାଦି ଆୟୋଜିତ ହେବ | ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଦିନ, କାରଣ ତୁମର କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିଶ୍ରାମ ପାଇବ | ଏହି ଦିନ, ତୁମର ମନ ଶୁଦ୍ଧ ହେବ ଏବଂ ଶୁଦ୍ଧ ଚିନ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ, ତୁମେ ନିରାଶାକୁ ଦୂର କରିବ ଏବଂ ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି, ଏହାର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନରେ ସମାପ୍ତ କରି ସଫଳତାର ବାତାବରଣ ଅଧିକ ହେବ | ତୁମର ଦୈନଦିନ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହସ ସହିତ, ତୁମେ ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ସାହସ କରି ସଫଳତା ଆଡକୁ ଯିବ | ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ ର ଭାର ବଢିବ, ଯାହା ତୁମକୁ ଚାପ ଦେଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭଜନକ କାରବାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ କିଛି ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ପଡିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *