16 ନଭେମ୍ବର 2020 ରାଶିଫଳ – କଣ ରହିଛି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ

rasi-phala

ମେଷ: ଆଜି ମେଷ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆଜି, ସାମାଜିକ, ପାରିବାରିକ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ କାହା ସହିତ ସମନ୍ୱୟ ହୋଇପାରିବ | ଯଦି ତୁମେ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ତୁମର ବୁଦ୍ଧିର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରିବ, ଏବଂ ତୁମର ଅଭ୍ୟାସକୁ ଫଳପ୍ରଦ କରି ତୁମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତୁମର ଇଚ୍ଛା କରିବ | କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଆଣିପାରେ | ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ଘରୋଇ ଜୀବନ ଖୁସି ହେବ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ଖେଳ ପଡିଆରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶେଷ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

ବୃଷ : ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବେ | ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବ | ପରିବାରର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ | କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ କିଛି ଭଲ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ଲୋକମାନେ ତୁମର କଥାବାର୍ତ୍ତା ପଦ୍ଧତି ଏବଂ ଧାରଣାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ ଏବଂ ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଦୁର୍ବଳ ଥିବା କେତେକ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହେବେ। ଘରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି | ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ସନ୍ଧ୍ୟା ଜୀବନ ସାଥୀ କିମ୍ବା ପ୍ରେମିକ ସହିତ ବିତାଇବ |

ମିଥୁନ : ମିଥୁନ ପାଇଁ ଆଜି କିଛି ନୂଆ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ଦିନ | ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଆଜି ତୁମକୁ ମଧ୍ୟ ତୁମର ଆଚରଣକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଏବଂ ସହଯୋଗୀ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ମାମଲାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ପରିସ୍ଥିତିର ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ବିଶ୍ଳେଷଣ ପରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ | ଆଜି, ଯଦି ପରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ କରିବାରେ ସହଯୋଗ କରେ, ତେବେ ତୁମେ ବହୁତ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବ | ବିଦେଶରୁ ଉପକୃତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

କର୍କଟ: କର୍କଟ ରାଶି ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ସାନ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଘରେ ଏକ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରିବେ | ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ | ନିଜ ମନକୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ତୁମେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବ | ଆଜି ଚାକିରିରେ ଚାଲିଥିବା କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଆପଣ ପାଇପାରିବେ | ପରିବାରରେ ସୁଖର ପରିବେଶ ରହିବ | ଆଜି ତୁମର ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଇବାକୁ ଆପଣ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ଆସିବାର ସମୟ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମୟ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ | ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ଏବଂ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମନୋରମ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇପାରିବେ | ମହିଳା ବନ୍ଧୁମାନେ ଆଜି ବିଶେଷ ସହାୟକ ହେବେ | ପୁଅ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | ପ୍ରାଚୀନ ଏବଂ ବଡ଼ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କଠାରୁ ସହାୟତା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଏକ ଶୁଭ ଘଟଣା ହୋଇପାରେ | ଯୋଗ-ଧ୍ୟାନ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ | ଆଜି, ଆପଣ ଯୋଜନା କରିଥିବା ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଆଜି ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ନିଯୁକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଦିନ ହେବ | ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଖୁସି ହେବେ, ଯାହା ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବ | ପିତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲାଭ ମିଳିବ | ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଲାଭ ଆୟର ଉତ୍ସରୁ ମିଳିବ | ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ଘନିଷ୍ଠତା ରହିବ | ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ଯାନ ରେଫରେନ୍ସରେ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ |

ତୁଳା ରାଶି : ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ | ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସାହିତ୍ୟ ଲେଖାରେ ସକ୍ରିୟ ରହିବ | ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ଆପଣଙ୍କର ସହକର୍ମୀମାନେ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ନାହିଁ | ଆଜି ମନ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ | ଧାର୍ମିକ, ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ | ଅର୍ଥ ହେଉଛି କ୍ଷତି ଏବଂ ବଦନାମର ରାଶି |

ବିଛା: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଫୁଲା, ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ କିମ୍ବା ପେଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ରହିବ | ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ, ବିଶେଷ କରି ଲାଲ୍ ଆଲୋକ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ସମୟରେ | ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଅନ୍ୟର ଲାପ୍ସକୁ ବହନ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଧନୁ ରାଶି: ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ, ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ | ଆପଣ ସାମାଜିକ ସର୍କଲରେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ | ସାମୂହିକ ଭାବରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ବନ୍ଧୁ, ପଡ଼ୋଶୀ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା | ଭାବ ନାହିଁ ଯେ ତୁମକୁ ସବୁକିଛି କରିବାକୁ ପଡିବ | ଦୈନଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ମିଥ୍ୟା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

ମକର ରାଶି: ମକର ରାଶି ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଆଜି କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ଭାଷଣରେ ଏକ ମହୁ ତିଆରି କର | ଆଜି ଆପଣ ଅଫିସରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତଥାପି, ତୁମେ ତୁମର ଦାୟିତ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ | ଆଜି ଆଖି ବନ୍ଦ କରି କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଶାନ୍ତି ଆଣିଦେବ | ଭ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ କରନ୍ତୁ |

କୁମ୍ଭ: ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୁମ୍ଭ ପାଇଁ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ଆପଣ ଅନୁଶାସନ ଏବଂ ନିଜ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଯତ୍ନବାନ ହେବେ | ପ୍ରେମ ଏବଂ ରୋମାନ୍ସ ପାଇଁ ଦିନଟି ମଧ୍ୟ ଭଲ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାବଧାନ ଏବଂ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରିବେ, ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟଧିକ ଅଶୁଭ ଆଚରଣ କରିପାରନ୍ତି | ଆଜି ତୀବ୍ରତା ହେତୁ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତେଣୁ କାହା ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ମୀନ ରାଶି : ସର୍ବଶେଷରେ, ଯଦି ଆପଣ ପିସ୍ ବିଷୟରେ କଥା ହୁଅନ୍ତି, ଶନିବାର ଦିନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଦେଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ପାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟ ଅଛି | ଘରେ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କାହା ସହିତ ସହଭାଗୀ ହେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ଜୀବନରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟା ଆଜି ଶେଷ ହେବ | ଆପଣ କୋର୍ଟ କୋର୍ଟ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ପାଇବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *