ପ୍ରେମ ରେ କମ ବୟସ ଝିଅଙ୍କ ର ୪ଟି ବଡ଼ ଦୁର୍ବଳତା। ଏବେ ହିଁ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ

କମ ବୟସ ଝିଅ ଙ୍କୁ ପଟେଇବା ହେଲେ, ତାଙ୍କର କେଉଁଥିରେ ଦୁର୍ବଳତା ,ସେଇଟା ପ୍ରଥମେ ଜାଣିବାକୁ ହବ।ଆଜି ମୁଁ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଝିଅ ଙ୍କ ୪ ଟି ଦୁର୍ବଳତା ବିଷୟରେ ଜଣାଇବି, ଯଦି ଏହା ଆପଣ ଜାଣିଯିବେ, ସେ ଝିଅ ମାନ ଙ୍କୁ ପଟେଇବା ପାଇଁ ବହୁତ୍ ସହଜ ହେବ।
ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେଗୁଡିକ କଣ କଣ୍।

bhoomika

1। କମ ବୟସ ଝିଅ ମାନେ, ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ବନାଇବା ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ବ୍ୟାକୁଳ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଆଜିକାଲି କମ ବୟସ ଝିଅ ମାନେ,ଟିକିଏ ସୁବିଧା ପାଇଲେ ଯେ କୌଣସି ପୁଅ ଦ୍ଵାରା ପଟି ଯାନ୍ତି।ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ସର୍କଲ।କମ ବୟସ ଝିଅ ମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ପଟିବା ପାଇଁ, ସେଥି ପାଇଁ ଟିକିଏ ସୁବିଧା ପାଇଲେ ସେମାନେ ପଟିଯାନ୍ତି। ତା ପରେ ବି ନିଜ ସାଙ୍ଗ ମାନ ଙ୍କ ଠାରୁ ସେ ବହୁତ୍ କିଛି ଶିଖି ଯାନ୍ତି। ଯଦି ୫ ଜଣ ସାଙ୍ଗ ଥାଆନ୍ତି ,ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରୁ ଜଣ ଙ୍କ ର ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ନଥାଏ , ତେବେ ସେ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସେ ସବୁ କଥା ଦେଖିଲା, ସିଖିଲା, ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ କିପରି ବନାନ୍ତି,ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ରଖିବାର ମଜା ଜାଣିଲା, ତେଣୁ ସେ ଝିଅ ର ବି ଇଚ୍ଛା ହବ ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ବାନାଇବା କୁ।ତା ପରେ ବି ତାର ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ବନାଇବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ହବନି, କାରଣ ସେ ଝିଅ ର ସାଙ୍ଗ ମନେ ତା ପାଇଁ ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଯୋଗାଡ଼ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ଯାହା ଫଳ ରେ ସହଜ ରେ ସେ ଗୋଟେ ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ପାଇଯିବ ।

poonam

2। ସେମାନେ ନିଜ ବୟସ ଠାରୁ ଅଧିକ ବୟସ ର ଝିଅ ଙ୍କ ସହ ମିଶିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।ଏହା ଦ୍ଵାରା, କମ ବୟସ ଝିଅ ମାନେ ଯେଉଁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ମିଶନ୍ତି,କଥା ହୁଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଅଧିକାଂଶ ଝିଅ ତାଙ୍କ ନିଜ ବୟସ ଠାରୁ ଅଧିକ ବୟସ ର ଝିଅ ଙ୍କ ସହ ମିଶନ୍ତି।ତାଙ୍କ ସହ ସାଙ୍ଗ ହୋଇଥାନ୍ତି,ନିଜ ର ସବୁ କଥା ତାଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରନ୍ତି।ଏହା ଦ୍ଵାରା କମ ବୟସ ର ଝିଅ ମାନେ ,ଯେଉଁ କଥା ଅଧିକ ବୟସ ରେ ଶିଖିବା କଥା ତାହା କମ ବୟସ ରୁ ଶିଖି ଯାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଭିତରେ ଖରାପ୍ ପିଲା ବି ଥାନ୍ତି।ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଖରାପ କଥା ଶିଖି ,ଖରାପ ରାସ୍ତା ରେ ପାଦ ଦବା କୁ କମ ବୟସ ର ଝିଅ ମାନ ଙ୍କୁ ବେଶୀ ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ। ଆମ ମସ୍ତିଷ୍କ ଏମିତି ଗଢା ହୋଇଛି ଯେ ଖରାପ୍ କଥା ଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ତେଣୁ କମ ବୟସ ଝିଅ ମାନ ଙ୍କୁ ଖରାପ ହବ ପାଇଁ ବହୁତ କମ ସମୟ ଲାଗେ।

3 ।କମ ବୟସ ର ଝିଅ ଙ୍କ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୁଣ ହେଲା, ସେମାନେ ନିଜ ବିଷୟ ରେ କେବେ ବି ଚିନ୍ତା କରନ୍ତିନି। ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କିଛି ଭାବନ୍ତିନି , କିନ୍ତୁ କିଛି କରିବା ପାଇଁ ହଠାତ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ଯାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କର କୌଣସି କାମ ରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ନଥାଏ। ଏମାନେ ଚାହାନ୍ତି ଯେମିତି ସବୁ କମ ଶୀଘ୍ର ହେଇଯାଉ। ଏହା ସହ ଏମାନେ କିଛି ବି କଥା କୁ ଲୁଚାଇ ରଖି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ସବୁ କଥା ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରି ଦିଅନ୍ତି।

woman

4। କମ ବୟସ ଝିଅ ଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଦୁର୍ବଳତା ହେଲା ମୋବାଇଲ୍।କମ ବୟସ ଝିଅ ର ମୋବାଇଲ୍ ଅଛି ତ ତାର ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଥିବା କିମ୍ବା ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ବନେଇ ଦବ।କମ ବୟସ ର ଝିଅ ଙ୍କୁ ଯଦି ମୋବାଇଲ୍ ଦିଆ ଯାଏ,ତେବେ ସେମାନେ ଏହାର ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରିବେ।ପାଠ ପଢିବା ଅପେକ୍ଷା ମୋବାଇଲ ରେ ଅଧିକ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରିବେ।ଏହା ଛଡ଼ା ଖରାପ୍ ପିଲା ଙ୍କ ସହ ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ,ଖରାପ କଥା ମଧ୍ୟ ଶିଖିବେ।ଯାହା ଫଳ ରେ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ବେଶୀ ସମୟ ଲଗେନି।

ଏହା ଥିଲା କମ ବୟସ ଝିଅ ଙ୍କ 4 ଟି ବଡ଼ ଦୁର୍ବଳତା। ତେବେ ଏହି ଭଳି ଖବର ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ । ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *