ଓଡିଶାର ଏହି ଟ୍ରିଫିକ ପୋଲିସ ରାସ୍ତାରେ କଲା ଝାଡୁ – କାରଣ ଜାଣିଲେ ଚମକି ପଡିବେ ଆପଣ

trafic

ସହରରେ ସୁଗମ ତଥା ନିରାପଦ ଟ୍ରାଫିକ ସଞ୍ଚାଳନ ରେ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ଅନେକ ଲୋକ ଲାଞ୍ଚ ବୋଲି କହି ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ତଥାପି ସମସ୍ତ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସ୍ ସମାନ ନୁହଁନ୍ତି | କିଛି ଭଲ ଏବଂ ସଚ୍ଚୋଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି | ଏବେ ଓଡ଼ିଶାର କଟକ ସହରର ଏହି ଟ୍ରାଫିକ୍ କପକୁ ଧରି ନିଅ |

tra

 

ବାସ୍ତବରେ ଆଜିକାଲି ଏକ ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ଟ୍ରାଫିକ୍ କପ୍ ରାସ୍ତାକୁ ସଫା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହି ରାସ୍ତାକୁ ଝାଡୁ  କରିବା ପଛରେ ଏକ ବିଶେଷ କାରଣ ଅଛି | ବାସ୍ତବରେ, ରାସ୍ତାରେ ଆବର୍ଜନା / କଙ୍କଣ ପଡ଼ିଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଡ୍ରାଇଭର ଖସିପଡି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ନିଜେ ରାସ୍ତା ସଫା କରିଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଟ୍ରାଫିକ୍ କପ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି | ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଉଛନ୍ତି। ଫଳାଫଳଟି ହେଲା ଯେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ କମିଶନର ସୁଦର୍ଶନ ସାରଙ୍ଗୀ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାଫିକ କପ ଲଲିତ ମୋହନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି। ଲଲିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାସ୍ତାର ପ୍ରସାର ହେତୁ ଅନେକ ଡ୍ରାଇଭର ରାସ୍ତାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୁଅନ୍ତି, ତେଣୁ ମୁଁ ଏହାକୁ ଗୋଟିଏ ଝାଡୁ ସହିତ ହଟାଇବାକୁ ସ୍ଥିର କଲି। ମୁଁ ଏହି କାମ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟେ |

ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭର ମୋବାଇଲରେ ଏହି ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଟାଜେନ୍ କ୍ୟୁରେସି ନାମକ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 22,000 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସେ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ଜଣେ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ରାସ୍ତାରେ ଗଚ୍ଛିତ ଆବର୍ଜନା ସଫା କରୁଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଗାଡି ଏହା ଉପରେ ଖସି ପଡିବ ନାହିଁ।

ଏହି ଭିଡିଓ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଅଟେ | ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ରାସ୍ତା ସଫା କରିବା ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନୁହେଁ। ସେହି ଲୋକମାନେ ଦିନସାରା ଠିଆ ହୋଇ ଥକି ଯାଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ଟ୍ରାଫିକ୍ ସତ୍ତ୍ୱେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ସେମାନଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟଠାରୁ ଅଧିକ କରିଥିଲେ | ଆମେ ଏଥିରୁ ପ୍ରେରଣା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବା ଯେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଚ୍ଚୋଟତା ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ସହିତ ଆମର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ | ତେବେ ଏହି ଭଳି କିଛି ଭଲ ଖବର ସବୁ ଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *