ନଦୀ ପାର ହେବା ବେଳେ ଝିଅ ଟେକି ଦେଲା ତାର ଲେହେଙ୍ଗା – ଆଉ ତା ପରେ ହା ହେଲା

a15

ହୃଦୟକୁ ସଂଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ବିବାହ କାମ କରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ପରସ୍ପରକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ବିବାହକୁ ନେଇ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ହୁଅନ୍ତି | ତଥାପି, ସମସ୍ତେ ସହଜରେ ବିବାହ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଅନେକ ଥର ଆପଣଙ୍କ ବିବାହରେ ଅନେକ ବାଧା ଅଛି | ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କିଛି ଲୋକ ପରାଜୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ସେମାନଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରୁଥିବାବେଳେ କେହି କେହି ଏହାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ବିଜୟର ସ୍ୱାଦ ପାଆନ୍ତି |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବର କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ସାହସର ସହିତ ନିଜ ବିବାହରେ ଥିବା ଅସୁବିଧାକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ବିବାହ କରିଥିଲେ | ବାସ୍ତବରେ ଆଜିକାଲି ଏକ ବରର ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି | ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକରେ ବର ନିଜ ବିବାହ ପୋଷାକ ସହିତ ଫୁଲିଯାଇଥିବା ‘ଲୋୟାଙ୍ଗ’ ନଦୀ ପାର ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

a12

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଘଟଣା ଫିଲିପାଇନ୍ସର ଅଟେ | ଗତ ଦୁଇମାସ ଧରି ରୋନିଲ ଗିଲିପା ଏବଂ ଜେଜିଏଲ୍ ମାସୁଏଲା ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ତେବେ ବିବାହର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏତେ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ଯେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିବାହ ଦିନ ବର କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କନ୍ୟା ରାସ୍ତାରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ।

କନ୍ୟା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କାରରେ ଛାଡିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତାରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ଥିବାରୁ କାର ଆଗକୁ ଯାଇପାରି ନଥିଲା। ସମସ୍ତେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ କନ୍ୟାର ଏହି ମନୋଭାବରେ ନଥିଲେ | ସେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ନିଜ ବିବାହ ପୋଷାକ ଉଠାଇ ପାଣି ଫୁଲ ଥିବା ନଦୀ ପାର ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ।

a13

କନ୍ୟା ନଦୀ ପାର ହୋଇ ସେପଟ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ବର ଠିକ୍ ସମୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚକୁ ଯାଇଥିଲେ। କାରଣ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚକୁ ଯିବା ପରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଯଦି କନ୍ୟା ଟିକିଏ ଅଧିକ ସମୟ ଆସିଥାନ୍ତା, ତା’ର ବିବାହ ବାତିଲ ହୋଇଥାନ୍ତା | ତଥାପି ଏହା ଘଟିଲା ନାହିଁ ଏବଂ କନ୍ୟା ବିବାହ କରିବାରେ ସଫଳ ହେଲା |

a11

ଏହି କନ୍ୟାର ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଚିତ୍ର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଲାମ ହେଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ଚିତ୍ର ସ୍ଥାନୀୟ ଫିଲିପାଇନ୍ସ ଖବରକାଗଜରେ ମଧ୍ୟ ଛପା ଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତେ କନ୍ୟାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ପାଇଁ ଜୋଡି ଜାଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କନ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜ ବିବାହକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବା ଏବଂ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି କରିପାରିବେ।

ତେବେ ଏହି ବର କରି ଲାଗିଲା ଆମକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଜଣାଇବେ । ଏହି ଭଳି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *