ଅତ୍ୟଧିକ ହସ୍ତ ମୈ-ଥୁନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ ଏହି ସାଙ୍ଘାତିକ ରୋଗ । ଆପଣ କରୁଛନ୍ତି କି..

data

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ। ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ହସ୍ତ ମୈଥୁନ ରେ ଆମ ଶରୀରର ମହତ୍ୱ ପୂର୍ଣ ପଦାର୍ଥ ବିର୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀର କମଜୋର ହୋଇଥାଏ। ଅନେକ ଯୁବକ ଏହା ନଜାଣି ବହୁତ ଶକ୍ତି ଅପଚୟ କରନ୍ତି। ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଅତ୍ୟଧିକ ହସ୍ତ ମୈ-ଥୁନ କରିବା ଫଳରେ ଆମ ଶରୀରର ଅନେକ କ୍ଷତି ଘଟିଥାଏ। ଆପଣ ମାନେ ଦେଖିଥିବେ ନିୟମିତ ହସ୍ତ ମୈ-ଥୁନ ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ବଳତା,ଆଖି ଶକ୍ତି କମିବା ତଥା କେଶ ଝଡ଼ିବା ଏବଂ ମୁଖ ବ୍ରଣ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ। ହସ୍ତ ମେଥୁନ ଦ୍ୱାରା ହରମୋନ ଅଧିକ କ୍ଷରଣ ହୁଏ ଶରୀରର ଅନେକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୁଏ ତେଣୁ ଆଖି ଧୀରେ ଧୀରେ କମଜୋର ହେବାକୁ ଲାଗେ। ନିୟମିତ ହସ୍ତ ମୈ-ଥୁନ ଦ୍ୱାରା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହ୍ରାସ ତଥା ଚଷମାର ନମ୍ବର ବଢି ବଢି ଚାଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ର କିଛି ଘରୋଇ ଉପାୟ।

loves

ଆଖି ଶରୀରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଙ୍ଗ, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଦୁନିଆର ଅନେକ ରଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବେଶର ସୁନ୍ଦର ଦୃଶ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦେଖନ୍ତି ।ତେଣୁ, ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବା ଯେତିକି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ଯେପରି ଆପଣ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ ଅଂଶ ପାଇଁ କରନ୍ତି। ଅତ୍ୟଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଆଖି ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ହେବାକୁ ଲାଗେ। ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଏପରି କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆଣିଛୁ ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସହଜରେ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତିକୁ ଅତି ତୀକ୍ଷ୍ଣ କରିପାରିବେ।

1. ଆପଣ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ଗାଜର, କମଳା, କମଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ପନିପରିବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍ ।ଏହି ପନିପରିବାରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଭରପୂର। ଯଦି ପାଟିର ସକାଳର ଲାଳ ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ଔଷଧ ପ୍ରଲେପ ପରି ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଏ ତେବେ ଏହା ଆଖି ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇଥାଏ।

love

2. ଆଖିକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବା ପାଇଁ ସୋରିଷ ତେଲ ରେ ଆଖି ବାହାର ଏବଂ ପାଦକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ ।ଚକ୍ଷୁ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପାଳଙ୍ଗ ଏବଂ ଗାଜର ରସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ।

3. ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ କ୍ଷୀରରେ ଏକ ଚାମଚ ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ଆଖିକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ। ଗରମ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମର ଦୁଇ ପାପୁଲିକୁ ଏକତ୍ର ଘଷନ୍ତୁ, ତା’ପରେ ଦୁଇ ପାପୁଲିରେ ପାପୁଲିରେ ଘୋଡାନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆଖିର ମାଂସପେଶୀ ଆରାମ ପାଇଥାଏ।

4. କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟରେ, ବେଳେବେଳେ ଆଖିକୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଅନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ଅଧିକ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବ ନାହିଁ।

5. ଆଖିରେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ମହୁ କିମ୍ବା ପିଆଜ ରସ ପକାନ୍ତୁ। ଏଥିପାଇଁ ପତାଞ୍ଜଳି ର ଦୃଷ୍ଟି ନାମକ ଏକ ଆଇ ଡ୍ରାପ ମିଳୁଛି ଯାହାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର 35 ଟଙ୍କା ଅଟେ।  ତେବେ ଏହି ଭଳି କିଛି ଶିକ୍ଷଣୀୟ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *