16 ସେପ୍ଟେମ୍ୱର 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ତୁମେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତିରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ନିଜକୁ ଶାନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣ ଆଜି ଏହିପରି ଅନେକ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରୁ ଦୂରେଇ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖରାପ ଉପାୟରେ ଅନୁସରଣ କରିବ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖୀ ହେବ | ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ | ଆପଣ ହୁଏତ କାର୍ଯ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଠେଲି ହୋଇପାରନ୍ତି |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି କ୍ରୋଧର ଅତ୍ୟଧିକରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଧର୍ଯ୍ୟ କମିଯିବ | ଚାକିରିରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେବ | ପରିସର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଜୀବନସାଥୀକୁ ଚିନ୍ତା କରିବ | ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ପୋଷାକ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଆୟର ନୂତନ ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ | ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରିବ | ପାରିବାରିକ କନ୍ଦଳ ସମାପ୍ତ ହେବ | ବୃତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ସନ୍ତୁଳିତ ରୁହ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି, ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କାଜୁଆଲ୍ ଟ୍ରିପ୍ ଶୀଘ୍ର ଏବଂ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବ | ଆପଣ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁମର ଦକ୍ଷତା ଚିହ୍ନଟ କର, କାରଣ ତୁମର ଶକ୍ତି ଅପେକ୍ଷା ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତିର ଅଭାବ | ପ୍ରାପ୍ତ ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କ ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ହେବ ନାହିଁ | ପାଣିପାଗର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ | ଦଳର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଅଫିସରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର କିଛି ଲୁକ୍କାୟିତ ବିରୋଧୀ ତୁମକୁ ଭୁଲ୍ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆଜି ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ | ଆଜି ତୁମ ଭିତରେ ଥିବା ସ୍ୱର ତୁମର ପ୍ରକୃତ ସାଥୀ ହେବ | ସହଭାଗୀତା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାର କର | ତୁମ ହୃଦୟ ତୁମକୁ ଦିନସାରା ମନେ ରଖିବ | ତାଙ୍କୁ କିଛି ସୁନ୍ଦର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦେବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କର | ପରିବାରରେ ମଙ୍ଗଲିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବେ | ଖରାପ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | ଏହି ଦିନ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସୁଖ ଭଲ ହେବ | ତୁମର ପ୍ରୟାସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଅ | ବୃତ୍ତିଗତ ସାମ୍ନାରେ, ନୂତନ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ସର ଅଭାବ ହୋଇପାରେ | ଯେ କୌଣସି ନ୍ୟସ୍ତ ଆଗ୍ରହ ହେତୁ ଆପଣ କାହାକୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ | ନକାରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ନିରାଶାଜନକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଆସିପାରେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଅର୍ଥର ଲାଭ ହେତୁ ମନ ଖୁସି ହେବ | ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଭେଟିହେବ, କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବିକାଶ ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ପୁରା ଶରୀର ସହିତ ଥକ୍କା ଏବଂ ଅସ୍ଥିରତା ଅନୁଭବ କରିବେ | ଶିଶୁର ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିବ | ଚାକିରିରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବିତର୍କ ହେତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୋଷର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ | କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ପ୍ରତି ଦାୟିତ୍ ବଢିପାରେ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ କରୁଥିବା କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ବିପଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ | ଭଲ ଆକାରରେ ରୁହ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଅଳସୁଆ ଅନୁଭବ କରିବେ | ମନରେ ଚିନ୍ତା ହେବ | ସମ୍ପତ୍ତି ଉପକୃତ ହେବ, ବିରୋଧୀମାନେ ଅସୁବିଧା ଦେଇପାରନ୍ତି | ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାର ସମୟ | ବ୍ୟବସାୟ ଭ୍ରମଣରେ ଅନୁକୂଳ କାରବାର ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ | ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୀକ୍ଷିତ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବେ | ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା ହେଉଛି ଯୋଗ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହ ରହିବ | ସାଧାରଣ ହୁଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବୋକା ବନାନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ | ଆରମ୍ଭରୁ ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ସଚ୍ଚୋଟ ଏବଂ ଖୋଲା ଆଚରଣ କରିବା ଭଲ ହେବ | ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କିମ୍ବା କାରବାର ଗଠନ ହୋଇପାରେ | ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଖୁସି ହେବେ | ବ୍ୟବସାୟ ଅଗ୍ରଗତି କରିବ | ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଏବଂ ଏସୋଟେରିକ୍ ଶାସ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକର ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ |

ଧନୁ: ଗଣେଶ ଜୀ କୁହନ୍ତି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମେ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରତିଜ୍ଞା କର ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ତୁମେ ଏପରି କାମ କରିବା ଉଚିତ ଯାହା ତୁମକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ | ଆଇନଗତ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ | ଘରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ଆଗମନ ଦିନକୁ ମହାନ ଏବଂ ଖୁସି କରିବ | ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ମନେ ପକାଇ ଆଜି ତୁମର ସମୟ ନଷ୍ଟ କର ନାହିଁ |

ମକର: ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ହେବ। ଜଣେ ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ତୁମ ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଅବରୋଧ ସୃଷ୍ଟି କରିବ | କାହାକୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେବେ | ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ | ଆଜି ତୁମର ମନ ବୁଲିବ ଏବଂ ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କାହା ମଧ୍ୟରେ ଭାବପ୍ରବଣ ଭାବରେ ଅନୁଭବ କରିବ | ପ୍ରତିଭା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ |

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ଭଗବାନ ଗଣେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରିବ | କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଥଣ୍ଡା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ବଡ ଯୋଜନା ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରା ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣେ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିପାରିବ | ଆପଣ ଦୌଡ ଚଳାଇବାର ଲାଭ ପାଇବେ | ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରେମିକ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହେବ | ଯିଏ ତୁମକୁ ଭେଟିଲା, ଭଦ୍ର ଏବଂ ମନୋରମ ହୁଅ | ଯଦି ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ | ଭୁଲ ଧାରଣା ହଟାଯିବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଏକାକୀ ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ, ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ବୃଦ୍ଧ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଅର୍ଥନୈତିକ ସମସ୍ୟାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ଦୈନଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦିନ ଅତିବାହିତ ହେବ | ପାରିବାରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | ବୃତ୍ତିଗତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକୁ ସହଜରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ନୂତନ ଜିନିଷ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *