14 ସେପ୍ଟେମ୍ୱର 2020 ସୋମବାର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ମଙ୍ଗଲିକ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ମିଟିଂ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଚାରିପାଖରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଯତ୍ନ ନିଅ, କାରଣ ଅନ୍ୟ କେହି ତୁମର କାମ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ନେଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରାର୍ଥନା ମାଧ୍ୟମରେ ପୂରଣ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆଜି ବିଶେଷ ଅବଦାନ ଦେଉଛି | ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ | ଚାଟ୍ ଏବଂ ଗୁଜବରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଦିନସାରା ସୁଖ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ରହିବ | ଆପଣ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଭାବରେ ଏକ ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆଜି ଏକ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରବୃତ୍ତି ହୋଇପାରେ | ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ଆଜି ସର୍ବୋତ୍ତମ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ପତିଙ୍କ ଅସାବଧାନତା ସମ୍ପର୍କର ଦୂରତା ବଢିପାରେ | ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଏବଂ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ମନ ବାହ୍ୟ ଜଗତ ଦ୍ୱାରା ବିଭ୍ରାନ୍ତ ଓ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ, ଆଜି ଅଟିଷ୍ଟିକ୍ ରହିବା ଏବଂ ଆମର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାରବାରରେ ତୁମେ ବହୁତ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ତୁମର ସମସ୍ୟା ଏବଂ ହୃଦୟରୁ ସେମାନଙ୍କର ସମାଧାନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିପାରିବେ | ସୃଜନଶୀଳ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଳାନ୍ତୁ | ଏବଂ କାହାର ଦୃଶ୍ୟ ଆପଣ ଦେଖନ୍ତି | ଆଜି ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିବେ | ଏହି ଲୋକମାନେ ପରେ ଆପଣଙ୍କ କାମକୁ ଆସିବେ | ଭାବପ୍ରବଣ ଚିନ୍ତାଧାରା ମୁକ୍ତ ହେବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ | ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାର କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିପାରେ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ ଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କକୁ ଦୃଢ କରନ୍ତି | ମହିଳାମାନେ ନିଜେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବୁ ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବା | ତୁମର ମଜା ଦିନ ଆସୁଛି | ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିକା ଏବଂ ରୋଜଗାରର ନୂତନ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ | ନୂତନ ସଫଳତା ସୁଖ ଆରମ୍ଭ କରିବ, ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ସଫଳତା ସହିତ ମନ ଖୁସି ହେବ | ଚାକିରି କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୀରବ ରହିବା ଆଜି ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ମନୋଭାବ ଟିକେ ଅଧିକ କଠୋର ହୋଇପାରେ | ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏକାଡେମିକ୍ ଏବଂ ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ | ବନ୍ଧୁମାନେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | କୌଣସି ବଡ଼ କିମ୍ବା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ | ନକାରାତ୍ମକ ଏବଂ ଉଦାସୀନ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଅର୍ଥନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦିନଟି ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ଅଟେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ଖୁସିରେ ବିତାଇବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ପରିସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କୁ ଯେତେ ଉତ୍ତେଜିତ କରେ, ଘରର ଶାନ୍ତି ବିଚଳିତ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବେଳେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ କ୍ରୋଧ ପିଇବା ଭଲ | ଚାପ ହ୍ରାସ ପାଇବ | ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ହଠାତ୍ ଯାତ୍ରା ହେତୁ, ଆପଣ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଏବଂ ଚାପର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁମେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ପାଇବ ଯାହାକୁ ତୁମେ ତୁମର ହୃଦୟକୁ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବଢିବ | ନୂତନ ଶକ୍ତିର ଯୋଗାଯୋଗ ହେବ | ଜଣେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶିକ୍ଷକ କିମ୍ବା ପ୍ରାଚୀନ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଘରୋଇ ଅସୁବିଧା ଆପଣଙ୍କୁ ଚାପ ଦେଇପାରେ | କଠିନ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବସ୍ଥା ହେତୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ମଝିରେ ଅଟକି ଯାଇପାରେ | ଏକ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବାରେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି, କାରଣ ପରିସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରେ | ଆୟ ଆୟଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ | ମଦ୍ୟପାନ କରିବା କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରମାଣିତ କରିପାରେ | ତୁମର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ରହିବ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ତୁମର କଳାକୃତିକୁ ହାଇଲାଇଟ୍ କରିବା ଉଚିତ୍ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ସମ୍ଭାବନା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇପାରିବ | ମଝିରେ ମଝିରେ, ଆପଣ ଏକ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ | ଆଜି ସ୍ୱଳ୍ପ ଆୟ ଅଧିକ | ଆୟ ମଧ୍ୟ ତୁମର ରୋଜଗାରଠାରୁ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ସାଥୀ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଏକ ମତାମତ ଦେଇ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ |

ଧନୁ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ | ଭଲ ପାଇବା ଏବଂ ପାଇବା ପାଇଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ରହିବ | କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ଅଛି, ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସାବଧାନ ରୁହ | କେବଳ ଏକ ସାଙ୍କେତିକ ବଳିଦାନ ପରିବାରରେ ତୁମର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଫେରାଇ ଆଣିପାରେ | ମନରେ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରାର ସ୍ଥିରତା ହେତୁ, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଆଜି ଏହା ମନୋରଞ୍ଜନ, ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ, ଅଳଙ୍କାରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ କାହା ସହିତ ବିବାଦ କର ନାହିଁ | ଆପଣ ଆରାମ କରିବାକୁ ସମୟ ପାଇବେ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ଏକ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଏବଂ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି |

ମକର ରାଶି: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେଉଛି | ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଦୃଢ ରହିବ। ଆଜି ତୁମର କାମରେ ବିଫଳ ହେବା ପାଇଁ ଶତ୍ରୁ ପକ୍ଷର ପ୍ରୟାସ ବିଫଳ ହେବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ତୁମେ ତୁମର କାମକୁ ସହଜରେ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବ | ଯଦି ଏହି ପରିମାଣର ଲୋକମାନେ ଆଜି ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲାଭ ହେବ | ଆପଣ କ୍ଷେତ୍ର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆଜି ଅନାବଶ୍ୟକ ଯାତ୍ରା ହୋଇପାରେ | ତୁମର ମନୋଭାବ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ କଠୋର ହେବ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ଉପରେ ନିରାଶ ହୋଇପାରନ୍ତି |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ | ଦିନସାରା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବ | ତୁମର ଅଭିଳାଷକୁ ବୁଝିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ଏହା ହେଉଛି ସମୟ | ସଫଳତା ତୁମକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି | ଆଜି ତୁମର ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଖୁସି ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ହଜିଯାଇଥିବା ଆଇଟମ୍ ଖୋଜିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ମୁଣ୍ଡରେ ଅତ୍ୟଧିକ କାର୍ଯ୍ୟର ଭାର ନେଇପାରିବେ | ପୁରୁଣା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ଜଣେ ମଧ୍ୟ ଦୌଡିବାକୁ ପଡିପାରେ | ପ୍ରକୃତିର କଠୋରତା ରହିବ | ଆଜି ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ କଥାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ଅର୍ଥନ, ତିକ, ସାମାଜିକ ଏବଂ ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବଡ଼ ସମ୍ପତ୍ତି କାରବାର ବହୁତ ଲାଭ ଦେଇପାରେ | ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ପକ୍କା ହେବ। ବିରୋଧୀମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ। ରୋଜଗାର କରିବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆଜି ଆପଣ ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କରିବେ | ବାହାରେ ଖାଇବା ପିଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ଫଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଆପଣ କିଛି ନୂଆ କରିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ଏହା ହଠାତ୍ ହୋଇନଥାଏ | ଆଜି, ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ସହିତ ଅଗ୍ରଗତି କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *