ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ଧୋନି ନେଇଗଲେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସନ୍ୟାସ , ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଲେ ରାଇନା

ms-dhoni

ଭାରତୀୟ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସେ ତାଙ୍କର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଧୋନି ବିଶ୍ୱକପ 2019 ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମାର୍ଚ୍ଚ 29 ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଏକ ବ୍ରେକ୍ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସେପ୍ଟେମ୍ବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

dhoni

କ୍ୟାରିୟର ଶୂନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

ଧୋନି, ଦୁନିଆର ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିନିସର୍, ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଇନିଂସରେ 0 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | ଧୋନି ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ 7 ନମ୍ବରରେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ସୀମିତ ଓଭରରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 350 ଟି ODI ଖେଳିଛନ୍ତି। ହାରାହାରି 51 ରେ ଖେଳି ଧୋନି 10773 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନାମରେ 10 ଶତକ ଏବଂ 73 ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ଅଛି |

ତେବେ ଧୋନିଙ୍କର ଏମିତି ଅଚାନକ ନିଶ୍ପତି ପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକ ମାନେ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି , ପ୍ରଶଂସକ ମାନଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କି ଧୋନି ଏମିତି କଣ ପାଇଁ କଲେ , ତେବେ ଏ ନେଇ ଦୋନି କିଛି ମୁହଁ ଖୋଲି ନଥିବା ବେଳେ , ତେବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏମିତି ବହୁତ କଥା ଏବେ ଚର୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲିଟିଛି , ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ପୁର୍ବରୁ କହିଥିବା ଏକ କଥା ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ,

MS dhoni

ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ କି , ଧୋନିଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟରୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ BCCI ର କିଛି ବଡ ଅଧିକାରି ଚକ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ଧୋନି କ୍ରିକେଟରୁ ବହୁତ ଶିଘ୍ର ସନ୍ୟାସ ନେଇ ଜାଇ ପାରନ୍ତି , ତେବେ ଏ ଭିଡିଓ କେବେର ତାହା ଜଣା ପଡି ନାହିଁ , ଏହି ଭଳି ପ୍ରତିଟି ଖବର ସବୁଠୁ ପ୍ରଥମେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *