ବଡ ଖବର : ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ରିୟାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ 6 ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ , ରିୟା ମାନିଲେ ସତ..!

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ବିଙ୍ଗପ୍ତି ପାଇବା ପରେ ସିବିଆଇର ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇ ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ସିବିଆଇ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମେତ 6 ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲା। ଏଥିସହିତ ସିବିଆଇ ବିହାର ପୋଲିସ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି।

susantaa

ସିବିଆଇ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସାନ୍ଧ୍ୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଶୋଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା, ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଏହି 6 ଜଣଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଅପରାଧିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ଚୋରି, ପ୍ରତାରଣା ଏବଂ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବୁକ୍ କରାଯାଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ପାଟନାରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା। ବିହାର ପୋଲିସର ଏଫଆଇଆର ଆଧାରରେ ସିବିଆଇ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଜୁଲାଇ 25 ରେ ବିହାର ପୋଲିସ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ଆଇପିସିର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ସିବିଆଇ FIR ର ସମାନ ଧାରା ଅଛି |

susant

ଏକ ପୃଥକ ଦଳ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ମନୋଜ ଶଶିଧରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ଏବଂ ଡିଜି ଗଗନଦୀପ ଗୁରୁତର ତଦାରଖ କରିବେ। ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଅନିଲ ଯାଦବଙ୍କୁ (ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଅଧିକାରୀ) IO ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

କୋଟି କୋଟି ମୂଲ୍ୟର କାରବାରର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଥିବା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଦ୍ୱାରା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘର ମ୍ୟାନେଜର ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ଇଡି ଅଗଷ୍ଟ 7 ରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବ |

susan

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିହାର ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ଆଜ ଟାକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାରେ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ସିଧାସଳଖ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ମୁମ୍ବାଇରେ ବିହାର ପୋଲିସର ଆଚରଣକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ପୋଲିସ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିଲା।

ତେବେ କେତେକ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପଛରେ ହାତ ରହିଛି ରିୟା ଚକର୍ବର୍ତ୍ତୀଙ୍କର , ତେବେ ଦେଖା ଜାଉ ସିବିଆଇ ଏହି କେସର ସମାଧାନ କିପରି କରୁଛି , ଏହି ଭଳି ଖବର ସବୁଠୁ ପ୍ରଥମେ ପଢିବା ପାଇଁ ଲାଇକ ବଟନରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *