26 ଅଗଷ୍ଟ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ:- କଳା, ସାହିତ୍ୟ, କ୍ରୀଡ଼ା, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କାମରେ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବ। ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ସୁଧାରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ସହୃଦୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସହାୟତା ପାଇବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କିମ୍ବା ଆଇନ, ଅଦାଲତ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ଦୂରହେବ। ସମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନଲାଭ ଓ ପଦମର୍ଯ୍ୟାଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ନହୋଇ କାମ ହୋଇଯିବ। କୃଷିକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିଶ୍ରମର ଯଥା ମୂଲ୍ୟ ପାଇବେ। ମହିଳାମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁମିଳନ ହେତୁ ମନ ଖୁସୀ ରହିବ। ନିର୍ମାଣ ଓ ପରିବହନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ। ପ୍ରତିକାର-ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ବୃଷ:- ଶାନ୍ତଶୀଳ ଭାବଧରି ଦୁର୍ନୀତି ଦୁସ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ହଟାଇବେ। କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅତ୍ୟଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରି କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ବୃଦ୍ଧି କରାଇବେ। ସତର୍କତା ସହିତ ନ ଚଳିଲେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମାଲୋଚିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆନୁସଙ୍ଗିକ କ୍ରିୟାଦ୍ୱାରା ନୂଆ ଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ। ଯୋଜନା ମୁତାବକ କାମକରି ସବୁ ଭଲ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରୋକ୍ଷ ଶତୃତା ଯୋଗୁ ବିଚଳିତ ବୋଧ କରିପାରନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପାଇ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। କୃଷିଜିବୀମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଯେକୌଣସି ଯାଗାରୁ ଧନ ଉପାର୍ଜନ କରିପାରିବେ। ପ୍ରତିକାର- ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ:- ରାଜନୀତି, ସଂଗଠନ, ସଭାସମିତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିବ। କଳା, ସାହିତ୍ୟ, ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକତାରେ ପ୍ରଂଶସିତ ହେବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶା କରୁଥିବା ଖବର ଅଚାନକ ଭାବରେ ଶୁଣି ଖୁସି ହେବେ। ନିକଟ ଅତୀତରେ ହଜିଯାଇଥିବା କିମ୍ବା ଖୋଜୁଥିବା ଜିନିଷ ହଠାତ୍ ପାଇଯିବେ। ଚାକିରୀରେ ଯଶ ସମ୍ମାନ ଓ ସୁଖ୍ୟାତି ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଧନଧାନ୍ୟରେ ଗୃହ ଭରପୁର ହୋଇଉଠିବ ଓ ଲାଭ ଆପଣଙ୍କ ପଛେ ପଛେ ଗୋଡ଼ାଇବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ସାହିତ୍ୟ ସସ୍କୃତି ଆଦି ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବେ। ମହିଳାମାନେ ପତିପ୍ରାଣା ହୋଇ ପରିବାରରେ ପ୍ରୀତିଭାଜନ ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ପ୍ରତିକାର-ପିତା ମାତାଙ୍କ ପାଦଛୁଇଁ ପ୍ରଣାମ କରନ୍ତୁ।

କର୍କଟ:- ମହିଳାମାନେ ସମ୍ମାନର ସହିତ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟା କରି ସୁଖରେ ଦିନଟି କାଟିବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସତକଥା କହି ନିଜ ପରିସରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆକସ୍ମିକ ଲାଭ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ଘରେ ବସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ବଳେ ବଳେ ଆସି ଆପଣଙ୍କ କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିଯିବ। ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନଙ୍କର ବାଦବିବାଦ, ମାଲିମକଦ୍ଦମା, ପ୍ରତିଯୋଗିତାପରୀକ୍ଷା ଓ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଜୟଯୁକ୍ତ ହେବେ। ପ୍ରେମିକ ପ୍ରେମିକା ମାନେ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଭ୍ରମଣକରି ଆନନ୍ଦ ସହ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ସାହାଯ୍ୟ ପଥ ଲୋଡ଼ିବେ। ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ପାରିବାରିକ ତିକ୍ତତାର ସମାପ୍ତି ଘଟାଇବେ। ପ୍ରତିକାର- ଗ୍ରାମ୍ୟ ଦେବା ଦେବୀଙ୍କୁ ଭୋଗ ଲଗେଇ ପିଲାଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିବେ।

ସିଂହ ରାଶି : କେଉଁ ଖାସ୍ ମିତ୍ରଙ୍କ ସହ ଜୀବନରେ ଆସିବା କାରଣରୁ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଦୁଇଗୁଣା ବଢିଯିବ । ବିତ୍ତିୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଠାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସଫଳ ହେବ । ଆୟର ଅତିରିକ୍ତ ସ୍ରୋତ ବି ସ୍ଥାପିତ ହୋଇପାରିବ । ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତତା ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ । ନିଜ ଯୋଜନା ପାର୍ଟନର ସେୟାର୍  କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯିଏ ଏକେଲା ହିଁ କରନ୍ତୁ । ଅପ୍ରୟାସିତ ବଡ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ । କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା କାରଣରୁ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ , ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ ଛୁଆଙ୍କ ସହ ସମୟ ବିତାଇବାରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଧୈର୍ଯ୍ୟଶୀଳତା ବୃଦ୍ଧି ହେବ , ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେବ , ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ପଣିଆ ଅନୁଭବ କରାଇବ , ଓ ଏହା ଦ୍ୱାରା ସଂବନ୍ଧରେ ସୁଧାର ଆସିବ , ସରକାରୀ କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କର ଭଲ ସମର୍ଥନ ପାଇବାର ଆଶା କରନ୍ତୁ ନାହିଂ , ରାଜକୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଠିକ୍ ଭାବେ ହେବ , କେଉଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ , ମିଡିଆ ଓ ଆଇଟି ଜାତକ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ ।

ତୁଳା ରାଶି : ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ ଶାନ୍ତ ରହିବ , ଆସୁଥିବା ଦିନରେ କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାଏ ପକ୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ନ୍ୟାୟରେ ରହିବ , ପରିଶ୍ରମରେ ଉନ୍ନତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ , ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ମୁଡ୍ ରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲରେ କଟିବ  ଆଜି ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ରହସ୍ୟର କଥା ବୁଝାମଣା କରିବେ , ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳ ଉପରେ କେଉଁ ଜିନିଷର ଶଙ୍କା ଅଛି , ତେବେ ବୁଝାମଣା କରନ୍ତୁ , ଓ ବରିଷ୍ଠଙ୍କ ସହ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାନ୍ତୁ , ଧନର ବୃଦ୍ଧିର ଅବସର ରୁପରେ ଆପଣ କିଛି ନୁଆ ବ୍ୟବସାୟ କରିପାରନ୍ତି ।

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ଅଧୁରା ଇଚ୍ଛା ପୁରା ହୋଇଯିବ , ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଦୁର୍ବଳତାକୁ ନେଇ ବିଗାଡିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ , ଆଜି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ସଂମ୍ଭାଳୀକରି ରୁହନ୍ତୁ , ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଦାୟିତ୍ୱ୍ ନିଅନ୍ତୁ , ସମାଜସେବା କରିବା ପ୍ରେରଣା ଦାୟୀ ହେବ , ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରାକ୍ରମରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ , ପ୍ରସନ୍ନତାରୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ , ପରିବାରରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ରହିବ , ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ଖାସ୍ ହୋଇଯିବ , ଆଜି ସ୍ନାନାଦି କାର୍ଯ୍ୟ ସାରି ମନ୍ଦିରରେ ଗୀତା ପାଠକରନ୍ତୁ , ଧନ ଆଗମନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି  ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଅଧୁରା ଇଚ୍ଛା ପୁରା ହୋଇଯିବ , ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଆପଣଙ୍କ |

ଧନୁ – ବୌଦ୍ଧିକ କିମ୍ବା ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରେମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିପାରନ୍ତି। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ କରି ପାରିବେ। ବିଦେଶଗମନର ସୂଯୋଗ ବନି ପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଅଳ୍ପ ନରମ-ଗରମ ରହିବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟାରେ ଚିନ୍ତା ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ।  ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ଆତ୍ମୀୟସଜ୍ଜନ ବିଦେଶରୁ ଆସୁଥାନ୍ତି ,ତେବେ ବୋଧହୁଏ ସେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଆସିବେ । ସେଥିପାଇଁ ନିଜ ଘରକୁ ସଫାସୁତୁରା କରନ୍ତୁ ।ଆଜି ଦିନ ପ୍ରତିକୂଳତାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଆପଣ ଅସୁସ୍ଥତାର ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ନ ହେଉ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ,ପ୍ରତିକାର-ଗାଈକୁ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଦେବେ ।

ମକର – ପାର୍ଟି, ପିକନିକ, ଯାତ୍ରା, ସୁନ୍ଦର ଭୋଜନ ଏବଂ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ ଆଜିର ଦିନର ବିଶେଷତା ରହିବ। ମନୋରଞ୍ଜନର ଦୁନିଆରେ ବିହାର କରିବେ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରି ରୋମାଞ୍ଚକ ରହିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଉତ୍ତମ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ।  ଆପଣଙ୍କୁ ବିଦେଶ ଯିବା ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ମିଳିପାରେ ସେଥିପାଇଁ ସଜାଗ୍ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ସୁଯୋଗକୁ ହାତଛଡା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମିତବ୍ୟୟୀ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଆଜି ଭଲ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ହେବ। ସାଥିରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ସମୟ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ବିତାଇ ପାରିବେ। ପ୍ରତିକାର-କୁକୁରକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ – ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ | ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହିବ | ଆପଣ ଘରର ଦାୟିତ୍ ବୁଝାମଣା କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ | ପିତାମାତାମାନେ ଏହା ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରିବେ | ରିସ୍କ ନେବାକୁ ସାହସ କରିବେ | ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ନୂତନ ବଡ ଜିନିଷ ମିଳିପାରିବ | ଘର ବାହାରେ ସୁଖ ମିଳିବ | ତୁମର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଭଲ ହେବ |

ମୀନ  – ଆଜି ତୁମର ଚାକିରିରେ ସାବଧାନ ରୁହ | ସାଥୀ ସମର୍ଥନ କମ୍ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ବିଷୟରେ ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ଶାନ୍ତ ରଖ | କୌଣସି କ୍ରନିକ ରୋଗ ଦୁଃଖର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ବେପରୁଆ ହୁଅ ନାହିଁ। ଶତ୍ରୁ ରହିବେ | ଚିନ୍ତାର ଖବର ମାତୃ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଆସିବ | ତୁମର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସଠିକ୍ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *