04 ଅଗଷ୍ଟ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ : ଆଜି ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କୁ ନିରାଶ କର ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ତୁମକୁ ପରେ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଭଲ ଚିନ୍ତକମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତାଇବ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ, ଆପଣ ନିଜ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି ହାସଲ କରିବେ | ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ଏବଂ କଥା ହେବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରେମ ସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶରୁ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ବେପରୁଆ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ବୃଷ ରାଶି: ବୃଷ ରାଶି ସହିତ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କିମ୍ବା ଯୋଜନା କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆଜି, ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ଦାୟିତ୍ ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଅ | ଭାବନା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରେ | ତୁମର ମନର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ଆଜି ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ, କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ | ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ରହିବ | ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ନୂତନ ସନ୍ଧାନ କରିପାରନ୍ତି |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ସମସ୍ତେ ତୁମର କଥାକୁ ଭଲଭାବେ ଶୁଣିବେ | ଯୋଜନା ସହିତ, ଯଦି ଆପଣ ଆଜି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଧରନ୍ତୁ ତୁମେ ପ୍ରଥମେ ତୁମର ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଚିତ୍ତବିନୋଦନ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ଆପଣ ଯେ କୌଣସି କ୍ଷତିର ଖବର ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ଆପଣଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟକୁ ଅସନ୍ତୁଳିତ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ସକାଳେ ସ୍ପର୍ଶ କରି ମାତା ପୃଥିବୀକୁ ନମସ୍କାର କର, ତୁମର ଭଲ ଦିନ କଟିବ | ଆଜି, ନିଜ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବାରୁ ଆମେ ପରିବାରର ଦାୟିତ୍ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ସମର୍ଥ ହେବୁ ନାହିଁ | ତୁମର ମନ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କ ଉଭୟ ସକ୍ରିୟ ରହିବ | ସମ୍ପତ୍ତି ମାମଲାରେ ଲାଭ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ମଧ୍ୟ, ବିଶେଷ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ | ଯେ କୌଣସି ମହତ୍ ଅଭିଳାଷ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବିବାହ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ସର୍ତ୍ତ ରହିବ |

ସିଂହ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଚ଼େଷ୍ଟାର ଫଳ ମିଳିବ, ଯେଉଁଥିରେ କି ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନ ହିଁ ବଦଳିଯିବ ଏବେ ଆପଣ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ପରସ୍ପରକୁ ସହଜରେ ବୁଝିପାରୁଛନ୍ତି । ନିଜର ଚ଼େଷ୍ଟାକୁ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଖୁସି ଜୀବନର ମଜା ନିଅନ୍ତୁ | କାହାକୁ ଅର୍ଥର ଦେବା-ନେବାରେ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସମୟ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ଆପଣ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରି ପାରିବେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ମାନ-ସମ୍ମାନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ପ୍ରମୋସନର ଯୋଗ ଅଛି।

କନ୍ୟା : ଏହି ସମୟଟି ଘର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଅଛି । ନିଜର ଆଖପାଖକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାବନ୍ତୁ ଆପଣ କିପରିଭାବେ ନିଜ ବାତାବରଣକୁ ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବେ । ନିଜ ଘରକୁ ସୁନ୍ଦର କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ବି ସତେଜ ଅନୁଭବ ହେବ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ହେବ। ସାଥିରେ କାମ କରିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ମିତ୍ରବର୍ଗମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯାହା ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ ହେବ, ତାହା ଲାଭପ୍ରଦ ରହିବ। ଯାତ୍ରା କିମ୍ବା ପର୍ଯ୍ୟଟନ କରିପାରନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିବ।

ତୁଳା : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ବିତାଇଲେ ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରର ସୁନ୍ଦରତାକୁ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ । ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିଲିଥିବା ସହଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିବ । ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ। ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ବିବିଧ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଭ ହେବ। ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳିପାରେ। ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବଢ଼ିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରି ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅନୁକୂଳତା ରହିବ।

ବିଚ୍ଛା : ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଘରୋଇ ଜୀବନ ପ୍ରତି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବେ । ବହୁତ ସମୟରୁ ଆପଣ ନିଜର ଘରୋଇ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଭାବୁ ନଥିଲେ । କେତେ ସମୟ ବିତିଗଲା ଯୋଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏହା ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଘରୋଇ ଜୀବନଟି କେତେ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ମନ୍ଦିର ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳକୁ ଆଜି ଯାଇପାରନ୍ତି। ବିବିଧ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଭ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବିଦେଶ ଗମନ ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ : ଆପଣତ ସେ କଳିକଜିଆର ଭାଗିଦାର ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସାକ୍ଷୀ ରୂପରେ ଡ଼କା ଯାଇ ପାରେ, ଆପଣ କାହା ପକ୍ଷରେ ନ ଯାଇ ସତ୍ୟ ସାଙ୍ଗରେ ରହିବେ, ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭଦାୟୀ ସମୟ ଅଟେ। ମହିଳା ବର୍ଗଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବାର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଅଛି। ମାନସିକ ତଥା ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ କୌଣସି ଚିନ୍ତା ଆସିପାରେ, ଏଥିରେ ନିଜ ଉପରେ ହାବି ନ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ, ନହେଲେ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧୂରା ରହିପାରେ। ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ପ୍ରତିକାର : ବୃଦ୍ଧ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତୁ।

ମକର : ଆପଣ ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଚ଼ାଲୁଛନ୍ତି ସେହି ଆପଣଙ୍କର କଳିକଜିଆ ଶେଷ କରି ପାରିବ । କୌଣସି ଘରୋଇ କଳିକଜିଆ ଯେଉଁଟା କି ଆପଣଙ୍କର ଅଶାନ୍ତିର କାରଣ ହୋଇଥିଲା, ସମସ୍ତଙ୍କର ଅଶାନ୍ତିର କାରଣ ହୋଇଥିଲା, ଏବେ ଶେଷ ହୋଇଯିବ । ଆଜି ଆପଣ ନିଜ କଳାକୁ ଚ଼ିହ୍ନି ପାରିବେ ନିଜର ସବୁ ଦିନିଆ ଦିନଚ଼ର୍ଚ୍ଚାରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣନ୍ତୁ । ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେବି ଆପଣଙ୍କର ନିଜର ତିକ୍ଷଣ ବୁଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିବ । ଆଜି ଆପଣ ମାନସିକ ରୂପରେ ହାଲୁକାପଣ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। କୌଟୁମ୍ବିକ ତଥା ଆର୍ଥିକ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଆପଣ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଆପଣ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଦୃଢ଼ ମନୋବଳ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସର ସହିତ କରିପାରିବେ। ପିତୃପକ୍ଷରୁ ଲାଭ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପରନ୍ତୁ ଜମି ସମ୍ପତ୍ତି ଆଦି ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ପଛରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ।ପ୍ରତିକାର:- ଷଣ୍ଢକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏଇଟା ଶିଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ କି ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସାମନାରେ ନିଜକୁ କିପରି ଭଲ ଭାବରେ ଅଭିବ୍ୟକ୍ତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କାରଣ ଅନ୍ୟ ଲୋକ ସେଇଟା ବୁଝିବେ ଯେଉଁଟାକି ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା କୁ ଚ଼ାହୁଁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟଟି ଘର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଅଛି । ନିଜର ଆଖପାଖକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାବନ୍ତୁ ଆପଣ କିପରିଭାବେ ନିଜ ବାତାବରଣକୁ ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବେ । ନିଜ ଘରକୁ ସୁନ୍ଦର କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ବି ସତେଜ ଅନୁଭବ ହେବ । ଆଜିର ଦିନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ କଟିବ। ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବ୍ୟାପାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟୀ ଅଟେ। ବ୍ୟାପାରରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ତଥା ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ସମୟ କଟାଇବେ। ମହିଳାବର୍ଗଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ମିଳିବ। ଛୋଟ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ରହିବ।ପ୍ରତିକାର:- ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ମୀନ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଜାଣି ବହୁତ ଖରାପ ଅନୁଭବ ହେବଯେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ଭାବୁଛନ୍ତି ସେ ଆପଣଙ୍କ ପିଠି ପଛରେ ଆପଣଙ୍କର ଖରାପ କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବେ ଯେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କିପରି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଅନ୍ୟ କାହାର ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଆପଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଛାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବୈଚାରିକ ସ୍ତରରେ ବିଶାଲତା ଏବଂ ମଧୁରବାଣୀରେ ଆପଣ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବେ। ବାଣୀର ମଧୁରତା ଆପଣଙ୍କୁ ନୂଆ ସମ୍ବନ୍ଧ ବନାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ ଆସିବ। ଆର୍ଥିକ ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଆପଣ ଭଲ ଭାବରେ କରିପାରିବେ। ଆଜିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ଆନନ୍ଦରେ କଟିବ। ଚାକିରିରେ ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ସହାୟତା ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ ସୁଧାର ହେବ। ଅଧୂରା କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ।ପ୍ରତିକାର-ପିତା ମାତାଙ୍କ ଆଜ୍ଞା ପାଳନ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *