ସେକ୍ସ କଲାବେଳେ ଯଦି ଆପଣବି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କଣ୍ଡମ , ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର , ନ ହେଲେ ପସ୍ତେଇବେ

comd

ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ କରିବା ସମୟରେ କଣ୍ଡୋମ ସବୁଠାରୁ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ପଦ୍ଧତି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯୌନ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କିମ୍ବା ଅବାଞ୍ଛିତ ଗର୍ଭଧାରଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କଣ୍ଡୋମ ଅଧିକ ଉପଯୋଗୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି କଣ୍ଡୋମ ବହୁଳ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ କଣ୍ଡୋମ କିପରି ପିନ୍ଧିବେ? ସଠିକ୍ ଉପାୟ କ’ଣ? ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ପ୍ରଶ୍ନ | ଆଉ କଣ୍ଡମ ପିନ୍ଧିଲେ ଆମକୁ କେଉଁ କେଉଁ କେଉଁ ରୋଗ ହୁଏ , ସେହି ବିଷୟରେ ଆମେ ଆଜି ଆଲୋଚନା କରିବା

ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ:

ଯଦି ଆପଣ ଦାନ୍ତ କିମ୍ବା ନଖ ସହିତ କଣ୍ଡୋମର ଏକ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଖୋଲନ୍ତି, ଏହା ଠିକ୍ ନୁହେଁ | ହଁ, ଦାନ୍ତ କିମ୍ବା ନଖ ସହିତ କଣ୍ଡୋମର ଏକ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଖୋଲିବା ଦ୍ୱାରା କଣ୍ଡୋମ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | ଏହା ସହିତ ଯଦି ଆପଣ ଦାନ୍ତରେ ଖୋଲୁଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହା ତୁମ ସ୍ୱାସ୍ତ୍ୟ ପକ୍ଷେ କ୍ଷତି କାରକ , କାରଣ ଏଥିରେ ଏକ କେମିକାଲ ବୋଳା ହୋଇଥାଏ

condm

ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସର୍ବଦା କଣ୍ଡୋମ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ | ବେଳେବେଳେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ କଣ୍ଡୋମ ଛିଣ୍ଡାଯାଏ | ଯଦି ଅଛି, ତେବେ ସେହି କଣ୍ଡୋମ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବେଳେ ବେଳେ କିଛି କଣ୍ଡୋମରେ କଣା ଥାଏ ,ଯାହା ଗର୍ଭ ଧାରଣା କରାଇ ଦେଇ ପାରେ

ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଯୌନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମଧ୍ୟରେ କଣ୍ଡୋମ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଯାହା ଭୁଲ ଅଟେ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ତୁମେ ଦୁହେଁ ଯୌନ ସଂକ୍ରମଣ ରୋଗ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିପାରେ |

ବେଳେବେଳେ ପୁରୁଷମାନେ ସମାନ କଣ୍ଡୋମକୁ ଦୁଇଥର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏପରି ଭୁଲ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଥରେ ବ୍ୟବହୃତ କଣ୍ଡୋମ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ |ଏହା କଲେ ଲିଙ୍ଗ ଇନଫେକ୍ସନ ହେବାର ଅନେକ ଚାନ୍ସ ରହିଥାଏ , ତେଣୁ ସର୍ବଦା ଗୋଟିଏ କଣ୍ଡମ କୁ ଥରେ ମାତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ

cond

ଯଦି ଆପଣ କଣ୍ଡୋମର ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ୟାକେଟ୍ କିଣିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରିନାହାଁନ୍ତି, କିମ୍ବା ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ବ୍ୟବହାର କରି ବାକି ରଖିଛନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଅନେକ ଦିନ ପରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ସମାପ୍ତି ତାରିଖ ଯାଞ୍ଚ ନକରି ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏମିତି କରିବା ଦ୍ୱାର ଯଦି କଣ୍ଡୋମର ସମାପ୍ତି ତାରିଖ ସରି ଜାଇଥାଏ , ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ରୋଗ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଥାଏ ,

ତେବେ ବନ୍ଧୁ ଗଣ ଏହା ଥିଲା କଣ୍ଡମ ବିଷୟରେ କିଛି ଜରୁରୀ ସୁଚନା , ଏହି ଭଳି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଆମକୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟା କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *