IPL : ର ଗୋଟିଏ ସିଜିନରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଛକା ମାରିଥିବା ବ୍ୟଟସ୍ ମ୍ୟାନ ହେଉଛନ୍ତି ଏ , ଏ ଅଛନ୍ତି 1 ନମ୍ବରରେ

khela

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ସମୟରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ ଛକା ଓ ଚୌକା ମାରନ୍ତି | ଯାହା କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଅଧିକ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିଥାଏ | ଆଇପିଏଲର ଆଗାମୀ 13 ତମ season ବିଷୟରେ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିଛି | କରୋନା କାରଣରୁ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ସ୍ଥଗିତ ଥିବା ଏହି ଲିଗ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁବାଇରେ ହେବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଆଜି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା, ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲ seasonରେ ସର୍ବାଧିକ  ଛକା ମାରିଛନ୍ତି, କେଉଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ତାହାର ତାଲିକା ଦେଖନ୍ତୁ |

5) ବିରାଟ କୋହଲି – 38 ସିକ୍ସ |

kohalii

ଏହି ତାଲିକାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। କୋହଲି 2016 ଆଇପିଏଲରେ 16 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 973 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଚମତ୍କାର ହାରାହାରି 81.08 ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ 152.03 କରିଥିଲେ, ଏହି ସମୟରେ କୋହଲି 4 ଟି ଶତକ, 7 ଟି ପଚାଶ ଓ 38 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।

4) କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ – 44 ଛକା |

2011 ମସିହାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ six ର ବର୍ଷା କରିଥିଲେ। ହାରାହାରି 67.55 ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 183.13 ରେ ଗେଲ୍ ମାତ୍ର 12 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 608 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଦୁଇ ଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହିତ 44 ଛକା ମାରିଥିଲେ।

gayle

3) କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ – 51 ସିକ୍ସ |

କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ୟୁନିଭର୍ସାଲ୍ ବସ୍ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, ଏହିପରି ଏକ ତାଲିକାରେ, ତାଙ୍କ ନାମ ବାରମ୍ବାର ଦେଖାଯିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନୁହେଁ | 2013 ରେ ଆରସିବି ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ହାରାହାରି 59 ଟିରେ 16 ଟି ଇନିଂସରେ 708 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଏହି ସମୟରେ ଗେଲ୍ 51 ଛକା ମାରିଥିଲେ।

2) ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ – 52 ସିକ୍ସ |

andrew

ଏହି ତାଲିକାରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ ହେଉଛି ନୂତନ ନାମ। ରସେଲ ଆଇପିଏଲର ଶେଷ ସିଜନରେ ମାତ୍ର 13 ଇନିଂସରେ ହାରାହାରି 56.66 ଏବଂ 204.81 ର ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 510 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ 52 ଆକାଶ ଛୁଆ ଛକା ମାରିଥିଲେ।

1) କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ – 59 ସିକ୍ସ |

କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ଏବଂ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ର ସବୁଠୁ ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି | ଆଇପିଏଲର ଏହି ଋତୁରେ ଗେଲଙ୍କ ନାମ ଅଧିକାଂଶ ଷଷ୍ଠ ରେକର୍ଡ | 2012 ଆଇପିଏଲରେ ହାରାହାରି 61.08 ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ 160.74 ରେ ଗେଲ୍ ମାତ୍ର 14 ଇନିଂସରେ 733 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ 59 ଛକା ମାରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *