ରାତିରେ ଚଟାଣ ତଳେ ଆସୁଥିଲା ଅଜବ ଶବ୍ଦ, ଯେତେବେଳେ ଭଙ୍ଗାଗଲା, ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ |

snaa

ଧନବାଡର ପନ୍ଦରପାଲାରେ ଏକ ପରିବାର ଅନେକ ଦିନ ଧରି ସନ୍ଦେହ କରୁଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ସେମାନେ ରାତିରେ ଶୋଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରୁ ଭୂମିରୁ କିଛି ଶବ୍ଦ ଶୁଣାଗଲା। ସେ ସାପ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କିଛି ଦେଖି ନଥିଲେ | ପରିବାର ଏହାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ସାପ ସଞ୍ଚୟକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ସାପ ସେଭର୍ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟର ଭାଙ୍ଗିଥିବା ବେଳେ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ପ୍ଲାଷ୍ଟର ଭାଙ୍ଗିଗଲା, ତା ’ତଳେ ଅନେକ ଅଣ୍ଡା ଥିବା ଏକ ସର୍ପ ବାହାରିଲା |

snakee.

କୁହାଯାଏ ଯେ ସର୍ପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ସାପ ସଞ୍ଚୟକାରୀଙ୍କୁ ଝାଳ ବୋହି ଯାଇଥିଲା। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କଥା କହିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ବୁଝି ପାରିଲେ ଯେ ସାପ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଠାରେ ତାଙ୍କ ଘର ସ୍ଥାପନ କରିଛି। ସେ ସମୁଦାୟ 16 ଟି ଅଣ୍ଡା ଦେଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ସେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହ ନଜର ରଖିଥିଲେ |

ଯେତେବେଳେ ସାପେର୍ ତାଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା, ସର୍ପ ବହୁତ ରାଗିଗଲା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରତାରିତ କଲା, ତଥାପି ପରେ ସର୍ପଟି ଧରାପଡିଗଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଅଣ୍ଡା ସହିତ ଆର୍ଟିଲିରି ଜଙ୍ଗଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା | କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଣ୍ଡାରୁ ବାହାରି ଆସିଥିବାବେଳେ ବାକିମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସି ନାହାଁନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ସର୍ପ ଧରାଯିବା ପରେ ପରିବାର ଅଶାନ୍ତ ହୋଇପଡିଛି।

snaakee

କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ରାତିରେ ପ୍ରାଙ୍ଗଣ ଆଡକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସର୍ପ ସୁରକ୍ଷା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅଣ୍ଡା ଫୁଟାଉଥିଲା | ତଥାପି, ସାପକୁ କେହି କେବେ ଦେଖି ନ ଥିଲେ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରିବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ବୁଝିବାକୁ ବହୁତ ସମୟ ଲାଗିଲା ଯେ ସର୍ପ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଘରେ ତିଆରି କଲା | ଘଟିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଏଠାରେ ସାପ ଅଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *